Vhodna vrata

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Lp.
Alter znalci rabim malo vaše pomoči. Zamenjati nameravam vhodna vrata v stanovanjskem bloku. Torej poslal sem povpraševanje za protivlomna vrata. Ta vrata so tam okrog jurja (dobrega).
Kaj pa pravite na lesena,pvc ali alu? Kakšne okvirne cene,kvaliteta ?
confused-1.gif

Za katera bi se odločili vi?
Trenutno še za material vrat ne vem
17758-icon_confused.gif

Predlogi in priporočila prosim
cool-1.gif
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
imamo protivlomna Vovko. V bloku se je dosti menjalo, eno so vzeli varnostna lesena (~700 evrov), pa navadna plehnata, plasticna vrata in VAL protivlomna (~1000). Ce mene vprasas je najboljse vzeti protivlomna (boljsa kljucavnica/7 tockovna zapirala, protihrupno izolirana, lepse/masivne zunanje letve, jekleno ogrodje).
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Če ti bodo hoteli vlomit, ti bodo tako ali tako... JAz bi bolj gledal da so kvalitetna, da se ti ne povesijo, skrivijo in da so dobro izolirana. Tista protivlomna v baubauih pa se lahko vdre dejansko skozi z nožkom za konzerve.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Poskusi dobit kakega mizarja za lesena vrata. Alu bo dražji, plastika ni to to.

Ko sem jaz iskal na koncu ni bilo neke alternative protivlomnim ( sploh ne ker sem htel da so zvočno izolativna)....vsaj jaz nisem nič korektnega našel.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Ja da 100% varnih proti vlomu vem,da ni.
Niti me toliko ne skrbi samo glede vloma,ker pač v našem bloku se ravno ni še zgodilo,da bi komu kdo hotel vlomit (na srečo)
Pač pa gledam malo razmerje med kvaliteto in ceno.
Za lesena vem da so okrog 700€, za plastična pa pojma nimam,
Katera od naštetih so najbolje protihrupno izolirana tudi nimam pojma.
Koliko točkovno zaklepanje pa imajo zdaj plastična in lesena?
confused-1.gif
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Po mojem je v bloku najbolj pomembna zvočna izolativnost, ostalo so ti že drugi povedali.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Sem dal montirati protivlomna vrata. Ko sem videl na kak način jih montirajo v obstoječi jeklen vbetoniran okvir starih vrat, sem se malo zamislil nad pridevnikom protivlomna.Pa tudi kasnejše zaklepanje ni bilo mehko , če nisi vrat pred tem "zaloputnil" oziroma jih potegnil k sebi ob zaklepanju.
Uporabljal sem jih eno leto, potem sem flet prodal.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Pomembna je tudi širina. Pri meni je bila dobrih 70 cm. Prišlo je pet mojsrov za vrata, vsak bi vzel najmanj 5cm. širine, kar je bilo nesprejemljivo. Obstaja firma, ki je naredila kot je treba.Po končanem posegu ni bilo treba klicat malarja. Če te zanima podrobnosti na ZS da ne delam reklame.
 

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
@Hanzi
Imam podoben problem - železne podboje v v betonski steni. "Majstri" so mi hoteli podboje oblečt, kar bi pomenilo bistveno zožanje vrat. Ko sem jih potem vprašal, če bom ob menjavi pralnega stroja novega po delih nosil v stanovanje so se pobrali....
Torej si imel izvedbo montaže na obstoječe kovinske podboje, brez oblaganja le-teh, sma izvedaba pa je bila nekvalitetna....če prav razumem.

@colos
Če firma ti je firma naredila tako, da ni zožala odprtine vrat, se priporočam za naslov/kontakt :)
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
redface-1.gif

Zdaj moram pri ponudbi bit pozoren tudi na to. Širina odprtine je zdaj 85cmm in do zdaj nisem imel težav,če sem kaj nosil ven in not,torej mora pri novih vratih tudi tako ostati.
Zanimal sem se za informativne ponudbe protivlomnih vrat,od 4 firm kaj sem poslal so mi odgovorili samo v Val.
Enako neresnost je imel kolega ko je menjaval vrata
grims-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker je bil glih omenjen Bauneki: pred cca 3 leti kupil najcenejša kitajska protivlomna vrata na 5 točkovno zapiranje, velikost točno enaka prejšnjim lesenim (sumim, da so jih dali v SLO Bauneki naredit po starem vzorcu/standardu). Star lesen podboj ven, nov pločevinast not, privito v steno 6X, purpen, okrasna letvica, po dveh dnevih nastavitev krila in še danes je vse kot mora bit. Za 200€ + pol dneva dela je to jackpot!

Aja pa tudi izolirana so proti hrupu, no vsekakor je sedaj tišje kot prej.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem dal montirati protivlomna vrata. Ko sem videl na kak način jih montirajo v obstoječi jeklen vbetoniran okvir starih vrat, sem se malo zamislil nad pridevnikom protivlomna.Pa tudi kasnejše zaklepanje ni bilo mehko , če nisi vrat pred tem "zaloputnil" oziroma jih potegnil k sebi ob zaklepanju.
Uporabljal sem jih eno leto, potem sem flet prodal.
Bravo Hanzek.
Že pri temi o oknih, so vsi spraševali samo o kvaliteti oken. Da pa izvajalec, ki okna montira čisto enostavno z(j)hebe vso kvaliteto oken/vrat, pa ni nobeden hotel slišati.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113

Sicer si mislim, kaj si hotel povedat pa vendar:
dejstvo je da nobena vrata ne zdržijo vloma s silo - lep primer so gasilci, ko morajo vlomit, ali pa policija.
K sreči živimo v varnostno dokaj normalni državi, kjer gre vlom po sistemu - zakaj bi se zajebaval s kitajskimi protivlomnimi, če ima sosed 50 let stara "šerplošča" vrata. V blokih je malo drugačna situacija kot v hišah, tam imam tudi jaz Jelovico.
cool-1.gif
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Ma ja, seveda ... Ostalih 50 ljudi v bloku bo pa gledalo zraven in vzpodbujalo vlomilce. Sicer pa morajo ti naprej priti skozi glavna vhodna vrata v blok.

Nekaj let nazaj se je v stanovanju zraven mojega poškodovala soseda. Ker ni mogla do vrat, smo morali skupaj z reševalci klicati gasilce, ki so za vlom so potrebovali več kot pol ure vrtanja, razbijanja, trenja itd. Če bi bilo kaj hujšega, bi soseda že zdavnaj umrla. Vrata so bila lesena blokovska, stara ziher 30 let. Mislim, da je vsako pretiravanje z vhodnimi vrati v bloku povsem odveč ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ko sem izbiral ponudnika, sem pri enem videl stiropor v vratih. Stiropor ni tako zvočno izolativen kot volna. Odpadeš, ne glede na ceno.
Drugi za podobno ceno (8ajd +- 10%) me nekako prepriča.
Svetla širina ostane ista, stari štok ostane isti. Na starega z notranje strani našravfajo širši novi stok. Ko vidiš s kakšnimi vijaki šravfajo ta štok, se zamisliš. Kot bi šel na bungejumping z leastiko debelo kot roka. Pozabili pa bi povedat da je ta elastika privezana s cvirnom na te.
Ajd,bilo je nekih 16-20 vijakov po obodu, tako da je vseeno malo več dela da bi zadevo izruval, ampak ko vidiš 3cm stifte in "3"mm samorezne vijake potem se zamisliš (če veš kakšno funkcijo ti vijaki opravljajo).
Meni so dodatno potem menjali še ključavnico, tako da so mi vrata konkretno podrli pred očmi. Pa nad tistim niti nisem imel pripombe. Ampak da pa moraš z vrati loputat oziroma jih vleči k sebi da se "gladko" zaklenejo se mi pa ne zdi ok. In to so prišli tudi pogledat, pa so rekli da pač tako pač je. cena vrat je bila okoli jurja, leta 2011.

evo nekaj slik
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Pa še menjava kljuvačnice, kjer sem si lahko ogledal tudi notranjost vrat na katere na hitro nimam pripomb. Kakšne metode vlamljanja pa obstajajo pa ne vem.
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Zagotovo se da tudi sesuti stari okvir, veselo štemati okoli, vgraditi novega, malo betonirat.. samo potem vam pa verjetno cena ne bo všeč
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Sesuti stari okvir nisem dovoli in ne bi nikdar.
ampak tisto vijačenje z nekaj cm dolgimi ni nekaj mm debelimi samoreznimi vijaki mi pa tudi ni delovalo protivlomno.
KOnkurenca je takrat nov okvir varila na starega. Tu pa imaš spet lahko "pomislike" glede same montaže (Zaščita okolice) . Če ga ni točkovno varil samo po "vogalih" potem je bilo tisto bolj močno kot tole vijačenje