Vhodna vrata za hišo

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Kakšne imate kaj izkušnje z vhodnimi vrati ponudnikov na trgu?
Recimo Inotherm, Horman, Pirnar, Delutech, Tetim, itd.?
Kakšne posebnosti na kaj pazit pri naročilu/odločitvi o vratih?
PVC mi ne ležijo najbolj, tako da se preferira alu.
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Z Inothermom se mi zdi da je največ ljudi zadovoljnih,
za Pirnar je slišati kar nekaj pritožb. Pri moji sestri so jih šele v 4. ali 5. poizkusu pravilno zmontirali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
To je verjetno problem vgrajevalca. Tukaj znajo biti velike razlike med posameznimi ekipami. Dejansko pa je to res potem problem Pirnarja, ker bi le ta moral skrbeti za ustrezno kakovost vgradnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Jest bi gledal na to, da imajo že vgrajen motorni pogon za odklepanje vrat ali pa vsaj vgrajen elektroprijemnik v podboju. Za odklepanje lahko kasneje uporabiš karkoli: prstni odtis, tipkovnica, telefon, domofon...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
To se reši s pametno ključavnico in si potem neodvisen in predvsem, ko se kaj pokvari to sam zamenjaš.
Pri teh zadevah, ki so v vratih, ti pa servis/popravilo zaračunajo za četrt vrat, ne hvala. Pa ne pravim, da so nateguni in razumem, da je treba plačati čas na poti, njihovo delo, itd. Pa še zlato ceno za del. Pač tako je.
Bom raje vzel klasiko in poknil gor pametno ključavnico, ki jo še potem lahko v domači ekosistem vključim brez težav. ;)
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
To se reši s pametno ključavnico in si potem neodvisen in predvsem, ko se kaj pokvari to sam zamenjaš.
Pri teh zadevah, ki so v vratih, ti pa servis/popravilo zaračunajo za četrt vrat, ne hvala. Pa ne pravim, da so nateguni in razumem, da je treba plačati čas na poti, njihovo delo, itd. Pa še zlato ceno za del. Pač tako je.
Bom raje vzel klasiko in poknil gor pametno ključavnico, ki jo še potem lahko v domači ekosistem vključim brez težav. ;)

kaksen link, kaj imas v mislih pod pametna kljucavnica?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
To imam jaz ogledano. Ko menjam vrata, gre zelo verjetno ta gor.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Poglej si še OBI, pa Bauhaus vrata , načeloma gre za jeklena vrata, cenovno veliko ugodnejša od zvenečih zgoraj navedenih znamk, pa vendar zelo izolativna, lepa in solidna vrata, brez onih Pirnarjevih fraz, za bogate, za take, ki hočejo biti ponosni na svoja vrata in podobno a ob enem z zelo pod povprečno vgradnjo, ki zahteva veliko energije z reklamacijami, da ste na zadnje srečni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Hvala, a bi slišal raje zadevo od uporabnika. Če je možno realno sliko. Če se prav spomnim sta vsaj dva uporabnika tega tukaj gor in oba zadovoljna. sylver in gas morda?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Desetletje imam inotherm vhodna vrata in alkam krilna vrata v garazo ter kurilnico.
Ne vem komu naj bom hvalezen, da imam 3x dražja vhodna vrata za gledat, za lasten vhod pa v 99,9 % uporabljam garazo/kurilnico.
Da bi moral vsakic tista smotana tezka vrata zapirat/zaklepat....je cist dovolj da jih moram postarju in obiskovalcem odpirat.
Pa se pri pantih in kljicavnici je konkreten toplot most..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Aja, obšlesane so ravno tako kot alkamove za 1/3 cene.
Je pa res da so alkamove "gladke" inotherm pa vse nekaj "izrezljane". Odlicno za.prah in umazanijo nabirat. Se dobro da so rjave da se vse na njih ne pozna, in da nisem ob kaki prometni cesti
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Jaz ima od Pirnarja (nek osnovnimodel ALU, izboljšana izolativnost + 3 slojna zasteklitev, od 2012). Funkcionirajo.

Je pa kot povsod..zaradi slabe montaže je lahko dober izdelek sila vprašljiv kot celota.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Hvala, a bi slišal raje zadevo od uporabnika. Če je možno realno sliko. Če se prav spomnim sta vsaj dva uporabnika tega tukaj gor in oba zadovoljna. sylver in gas morda?
ti že 1-2 leti gledaš ta nuki:p

imam ga tudi sam...
po 2letih uporabe nimam kaj za spremenit moj stari zapis.