Vhodna vrata v stanovanje - kakšen prag?

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Pozdravljeni!

V stanovanje sem dal zmontirati protivlomna vrata. Spodaj je tudi gumica, ki se avtomatsko posede, ko zapreš vrata. Ampak, ker so ploščice položene postrani se zadeva seveda ne uleže lepo in posledično spodaj ne tesni.

Sedaj bi pa to rešil s pragom, pa ne vem kaj naj dam, da bo izgledalo OK. Načeloma pa nebi rad imel po celi globini, mogoče kakšnih 10 cm. Lesenega? kamen? Še najraje kakšno aluminijasto zadevo, ki bi bila lepo narejena....

Ima kdo kakšno idejo?
1305912-IMG_2779.JPG
 

Priponke

  • 1305912-IMG_2779.JPG
    1305912-IMG_2779.JPG
    79,4 KB · Ogledi: 927
Nazadnje urejeno:

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.113
69
48
Oprosti, ampak ne razumem zakaj to tu sprašuješ. Vzami tak material (keramka, kamen, aluminij, les...) ki tu paše k tlom in vratom ter je TEBI najbolj všeč, poskrbi da bo dobro narejeno t.j. da ti ne odleti v tednu dni in to je to.
Pa ne delaj previsokega praga, da se ne boš spotikal.
 
Nazadnje uredil moderator:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
če bi kje dobil te iste ploščice kot sop oložene po tleh, bi lahko naredil prag kar z njimi (dobiš minimalno višino stopnice). Bo pa še najlepše zgeldalo, če že zaješ, da je po celi globini (pri nas so nam hkrati zmontirali še hrastov prag).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Oprosti, ampak ne razumem zakaj to tu sprašuješ. Vzami tak material (keramka, kamen, aluminij, les...) ki tu paše k tlom in vratom ter je TEBI najbolj všeč, poskrbi da bo dobro narejeno t.j. da ti ne odleti v tednu dni in to je to.
Pa ne delaj previsokega praga, da se ne boš spotikal.

Pa saj ravno to sprašuje.

Rabi idejo. Odločil se bo sam, kaj praviš!?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Kaj pa če bi kupil malo debelejši predpražnik? Men osebno teli pragi sploh ne sedejo, pa čeprav ga imam doma tudi sam (je že bil namontoran ob nakupu).
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.722
39
48
Če daš vrata dol, se gumice ne da nastavljati tako, da bi se prilegala?
Če ne drugače, daš vrata "poublati" pod takim kotom. Pa ne boš imel nobene stopnice.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.399
5.902
113
pri taščici
Suzica; se bojim da se motis. Mislim da so, in da so od vovkota? Sumim glede na sliko. Meni so dali hrastov prag, (sem ga imel tudi pri prvotnih vratih) mislim da po celi sirini stoka. Igi; lahko ti naredim sliko praga, te pa tudi ze caka pir v hladilniku.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.399
5.902
113
pri taščici
Protivlomna vrata bi nekateri ublali. Nekateri so pa za hece.
Suzica; ne vem kak je tvoj standard za protivlomna vrata. Cez vsaka vrata se da priti in tudi skozi te, samo nekoliko tezje naj bi se prislo. Ce pa mislis da mora biti tankovski oklep viden je pa tvoja nekam cudna definicija lepote in varnosti pri vratih.
Aja, od maja imam tudi jaz protivlomna vrata in tocno vem kje bi vdiral ce bi kljuce izgubil. Ne binaredil velike skode, sploh ce bi gasilci pomagal. Mesta vloma vam ne zaupam.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.113
69
48
To je kaka nova moda ali cenzura ali kaj da moderator SPREMINJA mojo objavo?
@vincent:
Če ti moje objave niso všeč me banaj. Ni problema sploh. BMK za alter, mode in vse ostalo.
NE BRIŠI PA DELOV MOJIH POSTOV! Ker objava, katera je vidna kot moja, ni moja AMPAK TVOJA.
KAPIŠ? Avtorske pravice pa taka jajca? Objavo zbriši, mene pošlji v banovce če hočeš, NE PA JE SPREMINAJT!!!!!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.399
5.902
113
pri taščici
S ploscicami bos tezko lepo resil ker fuge ne bo lahko poloviti ne da bi se opazilo da so ploscice prekinjene. Da pa bi pri tisti fugi 5cm pred vrati naredil prag sirok 5 cm, pa spet ne vem kako bi zgledalo. Seveda ob pogoju da bi dobil enake ploscice.
Igi;je stok ostal prvotni, so ti ga menjali, ali samo oblekli?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.722
39
48
A ne upaš meni odgovarjat, da sam sebi?
evil.gif


"Poublati" sem zanalašč dal v narekovaje. Ti veš kakšnen material je na spodnjem robu vrat? Les, jeklo, aluminij, ...?
Lahko jih zbrusi oz. kakorkoli odstrani (ali doda) tist milimeter ali dva, ki mu hodita narobe, da vrata ne tesnijo.
Skratka - prilagodi vrata glede na teren - kar je pomoje veliko bolje kot imeti prag, preko katerega se bo spotikal on (in vsi ostali obiskovalci).

@ Igi: Kaj pa če vržeš tistih par ploščic ven in jih položiš na novo?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
To SO protivlomna vrata
smile-1.gif
dobro, kaj sploh je to "protivlomno" po definiciji... Tako na hitro jih en đanki ne bo odprl, če pa hoče profi odpreti mu pa tako ali tako ne moreš preprečiti.

Vrata so od firme "vlom". Sem primerjal Vovkota, pa Val, pa še ene tretje in tele so še najlepše narejene. No v bistvu sploh ni primerjave, če jih gledaš na zunaj. Kaj je not pa žal ne vem...

Je pa šlo VSE staro komplet ven, not jeklen "štok" privarjen na jeklene palce, ki so zavrtane ene 30 cm v steno in potem vse skupaj oblečeno.

Praga pa v štartu nisem hotel, sedaj pa bi nekaj vseeno imel, ker pod vrati ne tesni in se sliši skozi
frown-1.gif


Evo pa še slika odprtih vrat in klučavnice za skeptike...
1306182-IMG_2785.jpg
 

Priponke

  • 1306182-IMG_2785.jpg
    1306182-IMG_2785.jpg
    102,7 KB · Ogledi: 411

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.399
5.902
113
pri taščici
Vprasaj prodajalca, montazerja ce lahko tisto metlico spodaj na kak nacin nagnejo? O samih vratih pa ob pivu. Sem jih tudi jaz spomladi "studiral" pa so mi bile tudi od vloma najbolj vsec pa jih potem nisem vzel.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Vprasaj prodajalca, montazerja ce lahko tisto metlico spodaj na kak nacin nagnejo? O samih vratih pa ob pivu. Sem jih tudi jaz spomladi "studiral" pa so mi bile tudi od vloma najbolj vsec pa jih potem nisem vzel.

Glede metlice imam še en "problem". Imam 5mm roba (stopničko) v stanovanje in če jo naštimamo tako da bolj pritisne k podnu se začne tudi prej spuščati in mi zadene v ta rob in mi gumico "sleče". Mi pa ne visi cel poden ampak samo ena od ploščic je na enem delu pregloboka...

Pa si potem vzel katera druga vrata (zakaj) ali še nisi nič naredil? Ker jst jih mam kakšne 4 mesece in sem načeloma zadovoljen!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.399
5.902
113
pri taščici
Ponavadi pisem spodaj v hitri odgovor.
Ne vem natancno kako je pri vlomu tista metlica montirana ampak spodaj brusit pri teh vratih ne bos resil, ker predvidevam da je vec kot mm tlak iz vage. Niso to klasicna vrata ki tesnijo na pragu in okvirju in jih krajsas zaradi tega ker se ti drajsajo po tleh.
Sicer pa pri meni sem videl notranjost vrat saj so menjali kljucavnico takoj ob montazi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
To je kaka nova moda ali cenzura ali kaj da moderator SPREMINJA mojo objavo?
@vincent:
Če ti moje objave niso všeč me banaj. Ni problema sploh. BMK za alter, mode in vse ostalo.
NE BRIŠI PA DELOV MOJIH POSTOV! Ker objava, katera je vidna kot moja, ni moja AMPAK TVOJA.
KAPIŠ? Avtorske pravice pa taka jajca? Objavo zbriši, mene pošlji v banovce če hočeš, NE PA JE SPREMINAJT!!!!!

Nisem spreminjal objave zgolj brisal sem smetenje. Če nedko reno nekaj vpraša se poskušaj držat tega ali pa ne odgovarjaj. Zajebancija je v čveku.

Bo?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
veš kaj poskusi (pa stane et mogoče 5 UER)...kupi ALU letvico, ki se uporablja za prekriavnje stikov dveh različnih podlag (v isti višini)...ponavadi ravno med vrati (širine cca, 1.5 cm)...pa jo odreži na mero ter zabriši na tla. Če bo OK, jo prilimaš s silikonskim kitom (po tem sistemu imam sam pri enih vratih) pa dobro izpade, višina je zanemarljiva (cca. 3 mm) pa praktično je ne opaziš.

Dobiš v vseh Bauih...