Vgradnja merilnika temperature motorja

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
dvomim da je to namenjeno za ta namen.Verjetno je to za gretje goriva ali pa kak izmenjevalec toplote,z katerim cimprej ogrejemo/ohladimo olje z hladilno tekocino.
Na bloku se pa vedno najde kak "prikljucek" kje se da montirat senzor, lahko pa ti kak strugar izdela kak razdelilnik in ga vsavis med sedanje tipalo za pritisk olja.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
no tak komplet kot je na sliki imam jaz vgrajen na svoj avto in z njem merim tlak in temperaturo olja.
 

crest

Pripravnik
14. sep 2007
30
0
6
Če imaš novejšega opla lahko temperaturo spremljaš na ekranu. Sam to vedno prakticiram in je zadeva zelo natančna.Se lepo vidi kako temp. pade za 2C če spuščaš po klancu, ali pa kako hitro raste če se pelješ v klanc.

Za prikaz moraš imeti BC. Narediš pa naslednje:

Držiš tipko BC in Settings istočasno, do piska cca. 5sek., nato pritiskaš tipko BC in spremlajš razne podatke od hitrosti, napetosti, temp...

Se pa lepo vidi kako laže števec za hitrost do 100km/h cca. 5km/h pri končni hitrosti pa tudi za 20km/h.
306262-untitled.JPG
 

Priponke

  • 306262-untitled.JPG
    306262-untitled.JPG
    8,8 KB · Ogledi: 298
Nazadnje urejeno:

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
Crest, hvala lepa za idejo, tudi pri VW passat letniji 2000 je bila ppodobna finta, tam preko kombinacije tipk na klima (ja na klima napravi) napravi glede parametrov motorja, vendar pa stvar ? uporabna med vožnjo, da bi gledal, kdaj je motor optimalno segret, ali se pač motim?
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
danes sem probal tole kar je crest napisal..
men med vožno ni delal..
pol pa nisem več probaval..

verjetno je treba prej tole natipkat pa pol vžgat in peljat..
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Sem ravnokar probal na enem avtu...BC ni pogoj,važno da je tipka BC.

Res je veliko podatkov gor ki znajo povprečnega uporabnika kar zmesti, je pa tudi med podatki podatek o temp. motorja.

lp
 

crest

Pripravnik
14. sep 2007
30
0
6
Res je nekaj podatkov, samo za povprečne voznike itak ni pomembna temp. motorja !

Avto mora imeti potovalni računalnik, če to želiš spremljati. To kombinacijo tipk za prikaz, vedno uporablajm ko je motor prižgan, hitrost ni pomembna.

Še enkrat: pritisni obe tipki BC in setting ( istočasno jih drži 5+ sek.)
po piski ju lahko spustiš
nato pritiskaš BC in po 5 pritisku (prib.) prideš da teh podatkov.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Se enkrat ti povem, da BC ni pogoj.

Važno samo da je tipka BC na avtoradiu, to je pa tako ali tako že na vseh Astrah H .

Ce imas pa notri navigacijo,se pa drži tipko main in pa settings.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Se enkrat ti povem, da BC ni pogoj.

Važno samo da je tipka BC na avtoradiu, to je pa tako ali tako že na vseh Astrah H .

Ce imas pa notri navigacijo,se pa drži tipko main in pa settings.
A je kaj podobnega na voljo pri VAG grupi? Za starejše Audije se mi zdi, da si imel tako na displeju od avtomatske klime.