Vgradnja merilnika temperature motorja

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
Nekaj razmišljam o nakupu dizla Opel Astre 1.9 120 KM, pa sem se malo razgledaval po armaturi, kjer ni opaziti merilnika temperature motorja. Ramišljam kako najenostavneje vgraditi merilnik temperature. Kakšna ideja? Pri dizlu bi pač rad vedel kdaj ga lahko pritisnem do konca?
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
lost ti si car.. sploh ne vem kaj ti delaš na oplu..

in tole kar on sprašuje zanima kar nekaj ljudi.. tut mene recimo..
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ma j*** se men za te stevce,ce so al pa niso,povem ti pač samo kako je najlažje brez tega shajati.

Temp. se da gledati tud na zaslonu pod določenimi pogoji...,dodatni merilnik pa tudi ni probelm vgraditi.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
no to me zanima.. a se da in kje se da pa kolk pride..

lahk tut pr tep montirajo.. men je vseen.. sam da dela
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pr men? Se bos mogu s kom drugim dogovarjat kot z mano.

Kje kupit?
Na blef, A3M ma zihr te robe kukr hoces.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
nimam nič
lost pa glede na to da je v avtohiši kjer prodajajo ople in bi se lahko pozanimal pa se mu očitno ne da, samo meša meglo..

če kaj izvem ti sporočim.. zaenkrat smo tam kjer smo bili..
 

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
Vem, da se bo slišalo kot provokacija (častna - ni), ampak sem rahlo razočaran na VW (nekaj časaa sem vozil passata dizel 110 KM, letnik 1999 - SUPER MAŠINA, nato passata dizla 130 KM - PD), konkretno s PD tehnologijo, mislim da je skupni tlačni vod bolj kultivirana stvar kar se vožnje tiče, to pa mi omogoča npr. tudi opel z JTD mašino ( ne vem kako jo označuje opel).
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik peterm pravi:
nimam nič
lost pa glede na to da je v avtohiši kjer prodajajo ople in bi se lahko pozanimal pa se mu očitno ne da, samo meša meglo..

če kaj izvem ti sporočim.. zaenkrat smo tam kjer smo bili..

Kot že omenjeno....j*** se men za te merilnike
grin1.gif


Ce te zanima,telefon imas in klici naokoli.
Jaz zastonj prov gotovo nemislim skakati zaradi tega sem ter tja.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ce delas v oplovem salonu me niti ne cudi tvoj odnos. tam namrec se nisem nasel normalnega prodajalca
smirk-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
rabiš merilnik temperature olja

ko je olje toplo, potem so pogoji izpolnjeni, da lahko avto začnem pritiskati, in olje je segreto pozneje kot hladilna tekočina

če nimaš števca temperature olja, potem moraš dograditi v blok motorja senzor temperature olja in si montirati števec (do njega moraš potegniti kable).


senzor:
TEMPSENSEBLKLOW.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
Hvala masevc!

je torej na bloku motorja že luknja z navojem kamor lahko vstaviš senzor?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
imas ja

druga resitev je vgradnja adapterja med karter in mesto za oljni filter, na katerega potem namestiš oljne senzorje za tlak in temperaturo

oil_filter_sandwich_adapter_136.jpg
 

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
hvala še enkrat za izčrpen odgovor, slika več pove kot sto besed!