Vgradnja avtoradia - Megane I.

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
380
83
Danes mi je crknil AR in sem kar pohitel z nakupom novega. Ima me, da bi zadevo montiral sam. S standardnim priključkom za zvočnike, napajanje in anteno ne pričakujem težav. Ampak radio ima tudi bluetooth in priložen mikrofon na kablu, ki ga vtakneš v zadnji del radia, mikrofon pa napelješ (predvidevam) nekam do senčnika. Kako oz. kje naj najdem "kanal" po katerem bi lahko napeljal ta kabel?
Aja: avto je Megane Break l. 2000, z 4 zvočniki in ustrezno napeljavo, brez obvolanskih komand.

B.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Nikjer ni "kanala", pač podiraš in sproti pritrjuješ (z vezicami) kabel na poti proti stebričku oz. obratno (mikrofon se ponavadi montira v A stebriček)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
380
83
Danes sem si vzel čas in montiral zadevo. S kablom za mikrofon ni bilo težav, je pa očitno nekaj narobe z napeljavo: ob priklopljenem radiu mi ne dela brzinomer, niti števec skupnih prevoženih km.

Konektorji za priklop zvočnikov in napajanja so "standardni" in sem jih samo priklopil, brez da bi preverjal pine. Originalno je bil v avtu Blaupunkt, tega sem zamenjal z JVC (isti postopek kot danes - samo priklopil sem konektorje) in oba sta delovala b.p. (dokler pri obeh ni crknil cd, ampak to je že druga zgodba). Novi avoradijo, ki se ne razume s števcem pa je LG LAC7700R.

Ima kdo kakšno idejo?

B.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Če si naredil tako, kot praviš, potem je čudno, zakaj ti ne dela to dvoje. Si prepričan, da nisi kje vlačil kablov pod armaturko in katerega iztaknil? Preveri ECU, če ima konektor lepo pripet. Nekateri ECU-ji so točno pod radii/pepelniki in radi delajo probleme.

Si sploh poskusil najprej 'na suho'? Preveri še varovalke, da niso slučajno šle. Lahko tudi odklopiš maso akumulatorja za 10 min in poskusiš znova, čeprav to najbrž ne bo pomagalo ...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
380
83
Če odklopim radio vse deluje b.p. Dovolj je, da je priklopljeno samo napajanje (brez mikrofona, zvočnikov, antene) in števec ne deluje več
frown-1.gif


Pripenjam še navodila za vezavo in sliko konektorja v mojem avtu (ki ima manj žic, kot je navedeno v navodilih). Dodatno se pri napeljavi skriva še ena siva žica, ki ne konča v konektorju in visi "v prazno". Ta nikoli ni bila priklopljena.

Se toplo priporočam za kakšen nasvet.

B.
311984-LG7700.jpg
 

Priponke

  • 311984-LG7700.jpg
    311984-LG7700.jpg
    86,5 KB · Ogledi: 1.483

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Sem šele zdaj opazil post - rešitev je povsem enostavna (čudim se, da ti niso že naši avtoakustičaji pomagali
grin1.gif
).

Stvar je v tem, da ima tvoj avto speljano žico iz števca v ISO konektor, ki original radiju sporoča hitrost vozila, ta pa premosorazmerno viša glasnost. To je siva žica v napajalnem ISO A konektorju (na sliki skrajno levo zgoraj). Odreži jo in jo izoliraj in stvar bo delala.
zmaga.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
380
83
Thanks.

Imam še eno vprašanje preden se lotim tvojega recepta: siva žica (v resnici je modro-siva, na sliki se pa vidi siva) v napajalnem konektorju je v navodilih označena kot "vklop daljinskega upravljanja". Zraven radia sem dobil tudi daljinca, ki z obstoječo povezavo deluje ok. Ali ima to dvoje kakršnokoli povezavo, ne bi namreč rad, da mi crkne daljinski upravljalec.

B.