Vezni člen za podaljšanje mrežnega kabla

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Pozdravljeni,

ali je možno, da se zaradi dodanega takšnega ( http://www.techtrade.si/product.asp?pf_id=0029152&dept_id=9705 ) veznega člena med dva mrežna kabla zgubi toliko signala, da do TVja pride slika kockasta? Ali je problem boljše iskati v kablu?

Namreč iz spodnjega nadstropja do zgornjega pride nek bolj kvaliteten mrežni kabel (po videzu sodeč) na katerem digitalna TV deluje normalno, sedaj sem dodal ta vezni člen in par metrov standardnega mrežnega kabla, ampak slika je kockasta.

Je bolj verjeten problem kabel ali ta vezni člen?

Vprašanje bolj zelene sorte ampak ok, hvala vnaprej
grin1.gif


lp
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Citat:
Uporabnik TheBizz pravi:
Pozdravljeni,

ali je možno, da se zaradi dodanega takšnega ( http://www.techtrade.si/product.asp?pf_id=0029152&dept_id=9705 ) veznega člena med dva mrežna kabla zgubi toliko signala, da do TVja pride slika kockasta? Ali je problem boljše iskati v kablu?

Namreč iz spodnjega nadstropja do zgornjega pride nek bolj kvaliteten mrežni kabel (po videzu sodeč) na katerem digitalna TV deluje normalno, sedaj sem dodal ta vezni člen in par metrov standardnega mrežnega kabla, ampak slika je kockasta.

Je bolj verjeten problem kabel ali ta vezni člen?

Vprašanje bolj zelene sorte ampak ok, hvala vnaprej
grin1.gif


lp

Zdravo!

Lahko je kriv kabel, prav tako tudi vezni člen.

Nisi nič napisal kakšen kabelj uporabljaš. Predvidevam da cat5; max. dolžina takšnega kabla brez moten je v praksi okoli 80m. Torej če skupna dolžina kabla ni več kot okoli 80m in se ti kocka, predlagam, da vzameš tester omrežnih kablov (če ga imaš) in preglej kabel - možna napaka na kablu.

Pogledaš lahko tudi konektorje za slab stik. To mi je naprej padlo na pamet =)

LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Če bi se malce bolj spoznal na te zadeve bi z veseljem napisal kakšen kabel je, tako pa lahko rečem, da je le "navadni" siv mrežni s klasičnimi konektorji (prozorni, nič posebnega zaščiteni)
smile-1.gif


Bom jutri probal z drugim kablom od veznega člena naprej in če bo še isto, bo problem verjetno v veznem členu (ker do njega je slika bp). Je pa skupna dolžina z veznim členom max 20m, testerja omrežnih kablov pa res nimam, žal.

Gugu: Je isto če probam z routerjem? (nimam switcha doma)
d055.gif


Hvala za pomoč

lp
 
Nazadnje urejeno:

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Probaj z drugim kablom pa bo več jasno.

Verjetno boš pa na koncu najbolj zadovoljen, če boš kabel iz spodnjega nadstropja zamenjal z daljšim. Če ni zazidan v steno
grin1.gif
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.161
4
38
Maribor
Kabla bi lahko tudi kar zalotal. Sem enkrat naredil in je delalo kot mora, res pa je, da sem imel takrat gor le net, tvja pa ne.
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Jaz mam zvezano samo žičke pa rumeni izolirtrak okol, in kabel pride v switch, odkoder gre naprej na 4 televizije in dela OK!
wink-1.gif
 

gugu

Zelenc'
16. dec 2012
7
0
1
Switch je najbl zihr. Ruter mora podpirati multicast pa še ni 100% da deluje, vsaj po mojih izkušnjah.

Kupi v tehtrade tendo 4 portno za cc 12eur, na tem switchu so mi delovale 3 televizije BP.

Ko delaš daljše vezave je zmeraj dobro štukati z switchi saj ti ojačajo signal in ne prihaja do izgub. Čeprav pri 20m nebi smel imeti problemov, kolegu deluje na 50m + 2m (vmes je stenska doza).
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Hvala vsem za nasvete in pomoč. Bi že sedaj preveril oznako na kablu pa stvar ni pri meni doma tako, da jutri probam kaj več
smile-1.gif


Hvala

lp
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Kar nekaj informacij v zgornjih postih ne drži.
Gremo po vrsti:
-Dolžina utp CAT5 kabla v praksi brez problema dosega tudi do 120m brez vidnejših izgub. Preverjeno iz prve roke, kjer je CAT5 po zraku povezan med 2 hišama in še to tako da so 4 žice uporabljene za amistv 4 pa za internet. Pomeni da tukaj ne bo problema

-V veznem členu je lahko problem, ampak malo verjeten. Najlažja rešitev je nakup novega člena (cena pod 1€)

-Vsak domači usmerjevalnik-router je sestavljen iz 3 kompoment. To so switch (4 isti lan vhodi), ki je neodvisen od samega routerja in se po default nastavitvah obnaša popolnoma isto kot samostojni switch, routing manager, ki povezuje in usmerja promet med WAN(internet) ter LAN, ter primitivni firewall. To pomeni da lahko kamot uporabiš router kot switch, pod pogojem da ju vklopiš v switch porte in da nimaš kakšnih posebnih nastavitev naštimanih glede routinga, firewalla...

- Prosim ne poslužuj se lotanja utp kablov. Razlogov je več, in je to ena izmed najbolj neumnih stvari.

Osebno mislim da je problem v kablih. Zakaj? Ker obstajata 2 različna tipa kablov : PATCH kabli ter CROSSOVVER. Najprej preveri to, ker možno je da ti to povzroča probleme. 2 možnost je slab konektor na drugem kablu, kot tretje je vmesni člen.

aja razlika med kabloma je sledeča: http://www.cat-5-cable-company.com/faq-difference-between-patch-crossover.html
 
Nazadnje urejeno:

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Huh, hvala za tole zadnje, bom pozoren na kabla, če sta res sploh ista. Pred časom je bilo tako, da je en kabel prišel do zgoraj v router (iz siolovega modema v spodnjem nadstropju), potem pa se je iz routerja šlo naprej na računalnik. Je možno, da bi bil prej kabel ki je prišel v router en tip, tisti ki je šel v računalnik pa drug tip
smile-1.gif
?

Da bi bil zdele v bližini kablov bi šel preverit če so iste barve (vrstni red) na obeh straneh.

Hvala še enkrat, jutri probam z novim kablom.

lp
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Nisem te čisto razumel kaj želiš vprašati, ampak recimo da je to to
smile-1.gif


Kabel ki gre iz routerja v računalnik je lahko ali crossover ali patch. Zakaj? Ker omrežna kartica v PC sama zazna za kakšen tip kabla gre in zna potem sama usmeriti paketke , isto velja za router. Problem pa nastane ko ti povzeš 2 kabla med seboj brez elementa kot je switch, router, pc... ki bi zaznala tipe kablov. Predstavljaj si kabel, ki ga na sredini prerežeš in nato kontra zvežeš 2 žici. Valda ti ne bo delal.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Super, se mi zdi res zelo možna tale varianta, da kabla nista enaka.

Hvala za obširno razlago, ko uredim pa poročam dalje.
smile-1.gif


lp
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
525
15
18
Nabavi Cat6 kabel oklopljen - najmanj izgub in zunanjih vplivov. Uporabljamo za prenos video signala visoke ločljivosti na dolžini cca 150 metrov pa dela brez problemov. Teli vmesniki za podaljševanje pa lahko povzročajo težave, govorim iz izkušenj. Drugače pa daj kabel stran od kakšnih električnih vodnikov in naprav.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Evo fantje, zamenjal sem mrežni kabel (od veznega člena naprej) in zadeva dela kot urca
smile-1.gif
Hvala vam še enkrat!

lp Andrej