vertikalne miške

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
boljša polovica že kako leto (a ne logitechove, ampak antecovo-https://www.amazon.com/Wireless-Vertical-Mouse-Adjustable-Compatible/dp/B07JW23QJK), zaradi bolečega zapestja. človek se pač mora navaditi. jaz imam bolj kot ne vedno logitechove masterje in nimam težav, a tudi ko sem pri njej v pisarni, me vertikalna miška ne zmoti. preveč. za fine premike pa je verjetno boljše imeti logitechovo, kjer si nastavljaš ločljivost/natančnost.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Imam evoluent vetical mouse 4
Zakaj to - ker je bila v casu nakupa ena redkih za levicarje
Navadis se v parih urah - tudi photoshop/ilustrator “na pixel” natancno

bolecine v prstih so minile same od sebe.. misko “gonim” 8+ h na dan
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja, sej jest imam tud master na šihtu, tole bom za doma vzel, k kdaj kej popoldne rabim narest, pa da malo probamo še kaj drugega...

sicer na masterju nimam nobenih problemov pa jo uporabljam kdaj tudi cel dan...

doma imam pa sedaj to talepo microsoftovo designer al kaj je, ampak je sam za gledat, k dlje kot pol ure jo ne morem držat v rokah!
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Meni je boljše kot vertikalna miš tole Že kako leto jo doma uporabljam in je top, v službi pa malo slabši model, ki tudi ok dela. Ne boli zapestje, ni mravljincev v roki :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sam imam kakšno leto logitechovo. Privajanje traja par ur, vmes malo krivo klikaš ampak se da preživet, ko se enkrat navadiš je isto kot da bi imel navadno miš ni nobenih težav z natančnostjo ipd. Glede na to da itak vedno kupujem (oz. gre na službene izdatke) miške višjega razreda je tale čisto na nivoju v vseh pogledih, okoli tega nimam pripomb.

Nabavil sem primarno ker sem občasno imel bolečine v zapestju in prstih, sumil sem delo z računalnikom ampak nisem bil pa 100%. Ko je stara miš šla v mišja nebesa sem rekel probam, pa da vidimo. Kar imam to miš težav z bolečinami nisem imel več, čeprav to je lahko samo naključje in ne bom trdil da magično reši težave. Cenovno je sicer logitech kar visoko cenjena, ampak če reši vsaj en dan bolečine v zapestju se pomojem splača oz. v mojem primeru ko bo čas za menjavo bom 100% vzel spet vertikalno.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Ze nekaj let uporabljam. Najprej neki iz alija za par €, da sem stestiral. Ker so bolečine izginile sem si pred kratkim privoscil Logitech. Meni je odlično. pogrešam kakšno dodatno tipko.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja logitechova bo se mal pocakala... je predraga za malo klikanja v prostem casu...

sm vidu ene cenejse, bom tist nabavil...

drugac pa hvala vsem za mnenja...
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Saj veš kako gre - zdaj boš kupil cenejšo, čez pol leta jo boš zamenjal z dražjo.

Uporabljam Logitech MX Vertical. Navadil sem se jo v pol ure in od takrat je boleče zapestje preteklost. Pred tem sem imel na koncu take bolečine v zapestju, da sem moral miš voziti z drugo roko.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Mulo "vozi" Cherry MX 4500 poleg prenosnika. Men je čuden način drže roke in tudi nimam težav z bolečinami. Mulo pa se je hitro navadil in mu je OK.

1615186961320.png
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113

Uporabljam tole vsak dan na šihtu že kake pol leta in mi je OK.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Bi pa rekel, da je pri tej vertikalni bistvo to, da te navadi, da premikaš miš s celotno roko ne zgolj z zapestjem. Uporabljam te miši že kake tri leta. Ženo je enako bolelo, pa sem nekaj časa rabil, da sem jo prepričal, zdaj je ne zamenja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
A je kdo šel iz master MX na MX vertical? Je velika razlika?
Sicer mi je master MX top in me roka nič ne boli.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Bi pa rekel, da je pri tej vertikalni bistvo to, da te navadi, da premikaš miš s celotno roko ne zgolj z zapestjem. Uporabljam te miši že kake tri leta. Ženo je enako bolelo, pa sem nekaj časa rabil, da sem jo prepričal, zdaj je ne zamenja.

se strinjam..
pri navadni miski sta me bolela predvsem prstanec in mezinec.. ker sem z njima porival misko levo desno.. sedaj delam to z zapestjem - težave ni več

kar sem gledal "promo videje" za te miske - ce uporabljas navadno misko - se ti kosti nadlahtnice (med zapestjem in komolcem) prekrižata - kar ni naraven položaj.. vertikalna miska - kosti ostaneta "naravnost" - kot recimo pri rokovanju.

uporabo priporočam - ne glede na kateri model bos vzel.. sam imam na kabel - da je lažja in ne "porivam" še baterij
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Vsako miško je boljše premikati s komolcem, kot pa z zapestjem. Tako da potrebuješ malo večjo podlago za miš in pa počasen kurzor (znižaš sensitivity).
 
  • Všeč mi je
Reactions: ambroz