Venezuela

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ja pa sej v tem je nekako fora - folk, ki ni v Venezueli trdi, da tisto tam ni pravi socializem in mene samo zanima zakaj imajo tako mnenje. Ampak očitno je treba zdaj to mnenje tako skrivat, da se bo na to tematiko spisalo par strani postov, preden bo kdo dejansko stopil za svoje besede. Če bo.

To pa samo na Allterju ;)
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Ja pa sej v tem je nekako fora - folk, ki ni v Venezueli trdi, da tisto tam ni pravi socializem in mene samo zanima zakaj imajo tako mnenje. Ampak očitno je treba zdaj to mnenje tako skrivat, da se bo na to tematiko spisalo par strani postov, preden bo kdo dejansko stopil za svoje besede. Če bo.
Kriminal, umori, podivjana inflacija, vsesplošno pomanjkanje osnovnih dobrin, nedelujoča osnovna infrastruktura, politična nestabilnost... in ti nas sprašuješ zakaj to ni socializem?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.404
113
Ne. Še enkrat (zadnjič) - jaz sprašujem zakaj TI meniš, da tisto v Venezueli ni pravi socializem. Ti torej meniš, da to ni pravi socializem, ker imajo kriminal, ker se dogajajo umori, ker je podivjana inflacija, zaradi vsesplošnega pomanjkanja osnovnih dobrin? In tako dalje... (da ne prepišem celega posta)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.404
113
Brez risbice torej? Kaj pa vsaj besedna razlaga lastnega mnenja? Saj sva že skoraj bila tam (post #122 in #123)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.662
262
113
ubistvu ne.

ker vsak sistem je na papirju idealen.

dejansko pa je v praksi vsak izkrivljen, tko da ne moremo govort, da smo imeli socializem ali da imamo sedaj demokracijo. Clovek je pohlepen, in to ga tepe ze od nastanka. Vsak sistem stremi k enakosti... te pa ni od nikoder. ker pac vsak, ki ima priliko grebe v zepe.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
No, če je pa vsakomiur približno inteligentnemu jasno z drugega konca osončja ti pa verjetno ne bo problem napisat tega malce bolj detajlno kajne? Seveda imam sam tudi mnenje kaj, zakaj in kako ampak dopuščam možnost da se motim (oz. po mnenju nekaterih tu gor SE motim in to brez najmanjšega dvoma) in bi rad slišaš še kaj z druge, absolutno nezmotljive strani. In ne, ne trollam, resno me zanima zakaj ti in še kdo drug menite, da to ni bil pravi socializem. To vprašanje se je pojavilo tudi v Parlamentu s strani drugih uporabnikov a začuda nanj ni odgovoril še nihče.

Glede na to, da si napisal, da že veš kakšen bo moj naslednji reply, si torej to že pričakoval in bo še toliko lažje smiselno odgovoriti. Bo tokrat šlo ali boš samo malo po levo trollal dalje tako kot v večini primerov? Verjetno to ta drugo, žal.

P.s. in ne, res nisem dojel pravega namena prvega troll odgovora, tvoj nivo je pač tako oddaljen od mojega, da enostavno nimam pogojev za take zadeve :aplauz:

Potem pa vsekakor čakamo, da nam poveš to svoje mnenje, ki ga skrivaš kot kača noge, medtem ko od drugih uporabnikov pričakuješ eseje. Torej zakaj je to zate pravi socializem, čeprav v veliko stvareh ne ustreza definiciji socializma(link na wiki imaš malo nazaj). Ker zame ravno zaradi teh velikih odstopanj ne ustreza.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

netko

Guru
25. jul 2007
6.751
2.109
113
ubistvu ne.

ker vsak sistem je na papirju idealen.

dejansko pa je v praksi vsak izkrivljen, tko da ne moremo govort, da smo imeli socializem ali da imamo sedaj demokracijo. Clovek je pohlepen, in to ga tepe ze od nastanka. Vsak sistem stremi k enakosti... te pa ni od nikoder. ker pac vsak, ki ima priliko grebe v zepe.
clovek je tudi lenuh in kaj hitro ko vidi, da mu ni treba delati in to ze od nastanka. Vsi bi bili radi enaki vendar ne enako revni, radi bi bili enako bogati...

Ni mi pa jasno kako lahko dajes na eno stran socializem in na drugo demokracijo...
 
2. sep 2007
1.500
769
113
Dolenjska
Saj jaz tudi samo komentiram posnetek. Erdogan naj bo kar lepo tiho. Je povsem enak diktatorček kot Maduro pa se je malo usral, da se ne bi zahod spomnil kaj podobnega še za Turčijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.043
4.049
113
No, ZDA se ga ze probale skinut s pucem par let nazaj, ce se spomnis.
Tukaj gre predvsem zato, da imajo turki dosti investicij v zlato iz Venezuele.
 

B81

22. jul 2007
34.684
9.073
113
Kriminal, umori, podivjana inflacija, vsesplošno pomanjkanje osnovnih dobrin, nedelujoča osnovna infrastruktura, politična nestabilnost... in ti nas sprašuješ zakaj to ni socializem?
turbobitch

Torej ce bi v Sloveniji npr. jansa ali kucan postal tak diktator, kot je maduro, da mi ne bi imeli hrane in bi kradli en drugemu, se pretepali, ti z druzino bil na cesti in brez hrane za otroka....

...ti ne bi pasalo, da bi npr. Avstijci, nemci, norvezani ali goauldi prisli vrect jansata ali kucana dol in izvolili bilokoga drugega?

Verjemi, da bi ti pasalo. To zanikas le zdaj s polno ritjo. Tak da: lape!