Veliki servis VW 1.4 TSI

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
Ali kdo ve, pri koliko km, oz. pri koliko letih se dela prvi veliki servis, oziroma menjava zobatega jermena? Sprašujem, ker dobivam različne informacije glede tega.
Avto je VW Sportsvan 1.4 TSI 92kW, motor CZC, letnik 2014.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
Zanimivo, da ni potrebno zobatega jermena menjat. Vem pa, da je jermen ojačan.
Sprašujem pa ravno zato, ker mi je zadnjič na pooblašcencu servisni svetovalec povedal, da me naslednje leto (avto bo takrat star 6 let in bo imel pribl. 80k km), čaka veliki servis. Cena samo menjave jermena, vodne pumpe, napenjalci... 600€.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Če avto misliš imeti še vrsto let, bi ga na tvojem mestu menjal. Če pa ga boš prodal čez 2 ali 3 leta, naj ste s tem ukvarja kupec.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Zanimivo, da ni potrebno zobatega jermena menjat. Vem pa, da je jermen ojačan.
Sprašujem pa ravno zato, ker mi je zadnjič na pooblašcencu servisni svetovalec povedal, da me naslednje leto (avto bo takrat star 6 let in bo imel pribl. 80k km), čaka veliki servis. Cena samo menjave jermena, vodne pumpe, napenjalci... 600€.
Poglej za ceno na Autodoc.
Boš presenečen
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
To itak, ampak ali mu bo pooblaščenec vgradil s seboj prinešen material? :)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Če avto misliš imeti še vrsto let, bi ga na tvojem mestu menjal. Če pa ga boš prodal čez 2 ali 3 leta, naj ste s tem ukvarja kupec.
Jaz takih kot si ti ne razumem. Bodi fer do sebe in drugih pa vzdržuj avto kot je treba, ne pa podvalit podrtije potem naprej. Zato pa smo tam kjer smo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
veš kolko je takega folka. avto na hitro nekak skup vržejo da dela in pridajo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Zanimivo:

VW GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.4 TSI 92 kW
(1395 ccm)
Zahnriemen 05/2014 - / Standard:
Vom Hersteller ist kein Wechselintervall vorgeschrieben.

Vir: https://www.werkstattportal.org/zahnriemenwechsel-golf-7/

Izjemno zanimivo. Teh novejših VAGovcev sicer prav nič ne poznam ampak če za trenutek pozabim na možnost, da se je tovarni popolnoma zmešalo (kakšna veselica bo, ko bo jermen počil...) - je mogoče, da tole pomeni samo to, da je interval menjave različen po različnih regijah (morda, khm, niti ne zaradi različnih jermenov pač pa bolj zahtevnosti trga)?

OP: Kaj pa pravi servisna knjiga avta? (Pred 20imi leti je bil interval 5 let/90k km, kasneje pa se je to spremenilo, morda celo na 10 let/180k km...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Skandinavci in balkanci smo približno enako dobri prodajalci in enako slabi kupci, le roba, ki se prodaja, je prirejena kupni moči...

Za slabe kupce drugače obstaja varianta "nov avto", za slabe prodajalce pa opciji z imenom "staro za novo" ali "preša".
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
Če tovarna predpisuje menjavo jermena na 6 let, potem ok, ga menjam ni problem, tudi če ga bom zatem takoj prodal. Ampak, če se prav spomnim, mi je prodajalac ob nakupu vozila, nekaj omenjal glede jermena, da je ojačan in bi naj bil interval za zamenjavo kar precej daljši od 6 let. V tem primeru pa ga ne mislim po nepotrebnem menjavati. Potem mi pa servisni svetovalec na pooblaščencu zadnjič pove, da je zamenjava na 6 let in to za 600€:bonk:.
Se mi zdi, da me hoče nekdo "nategnit".
Ne vem, če je to kakšna vojna tajna ta interval ali kaj, ker nikjer nič ne piše, tudi v servisni knjižici ne. Pooblaščenci pa govorijo kot jim paše. Oni bi seveda najraje zamenjali, tudi če ni potrebno samo, da te oberejo in dobijo €€€.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
naj bi blo 240k km potem pa pregled na vsake 30k km dokler ga ne vtrga :D
naj bi zdržal življensko dobo motorja.
pač marketinški bullshit. Čas bo pokazal svoje. tak kot je na 1.6 hdi
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Našim je ratalo navozit 260 000 km v 5 letih na G7 2,0 Tdi 150 PS z original jermenom in avto še vedno dela....
Sedaj nekje na Poljskem.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
1.6tdi je menjava na 210.000km ali 7let.
po pogovoru z mehanikom, je reku, da pri dizlih skor ni šans, da utrga jermen, ker je ojačan in debel in širok. večji problem je vodna pumpa in rolce.

mene tut zanima, kdaj je "veliki" servis na 1.4tsi, ker mam enga doma, sam ima šele 37.000km.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Jaz takih kot si ti ne razumem. Bodi fer do sebe in drugih pa vzdržuj avto kot je treba, ne pa podvalit podrtije potem naprej. Zato pa smo tam kjer smo...

Povsem enostavno: ni predpisane menjave, če bi bila predpisana, ne bi bilo dvoma, da naj menja. Verjetno si narobe razumel. Fer do sebe in drugih ter za brezveze menjat zadevo, ki ni predpisana? Nekako ni logike. Vem sicer kje ste, ampak na srečo že dolgo več ne živim v SLO.

In ne, pred 2 tednoma mi ni bilo težko dati 230 EUR za menjavo olja in oljnega filtra (in ničesar drugega, pač gre v motor 7,8 litra olja) na pooblaščenem servisu, avto star 7 let in 180.000 kilometrov. Veriga bo menjana, ko se jo bo slišalo, čeprav ni predpisanega intervala (2.0 dci), zelo verjetno pa bo avto prej šel od mene. Ampak bom po tvoje verjetno "nategator", ker verige ne bom menjal pri 200k oz. bi jo že zdavnaj moral?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Povsem enostavno: ni predpisane menjave, če bi bila predpisana, ne bi bilo dvoma, da naj menja. Verjetno si narobe razumel. Fer do sebe in drugih ter za brezveze menjat zadevo, ki ni predpisana? Nekako ni logike. Vem sicer kje ste, ampak na srečo že dolgo več ne živim v SLO.

In ne, pred 2 tednoma mi ni bilo težko dati 230 EUR za menjavo olja in oljnega filtra (in ničesar drugega, pač gre v motor 7,8 litra olja) na pooblaščenem servisu, avto star 7 let in 180.000 kilometrov. Veriga bo menjana, ko se jo bo slišalo, čeprav ni predpisanega intervala (2.0 dci), zelo verjetno pa bo avto prej šel od mene. Ampak bom po tvoje verjetno "nategator", ker verige ne bom menjal pri 200k oz. bi jo že zdavnaj moral?

Se strinjam, da če ni predpisano pač ne menjaš oz. menjaš takrat ko se kažejo neki čudni simptomi. Sem pa imel v mislih za take ljudi, ki namenoma avtov ne vzdržujejo kot predpisano. Če nisi med njimi, se opravičujem, da sem te kar obtožil :)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Na našem 1.4 tsi so se pri 40k km na servisu spomili, da je potrebno svečke menjat, čeprav je interval daljši. Pokazali so nek dopis uvoznika, da je možnost da se elektroda odlomi in poškoduje valj. Cena sitnica. Mislim da 92 EUR + DDV. Dobr sekajo. Ali pa imajo nekvalitetno prvo vgradnjo. Hebat ga, je treba turka v DE 2000+ EUR plačat. V glavnem podn. Tak terajo ta brand Made in Germany, na konc pa samo šparanje in niz polizdelkov v zadnjih letih, da lahko nemško gospodarsko rast terajo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Na našem 1.4 tsi so se pri 40k km na servisu spomili, da je potrebno svečke menjat, čeprav je interval daljši. Pokazali so nek dopis uvoznika, da je možnost da se elektroda odlomi in poškoduje valj. Cena sitnica. Mislim da 92 EUR + DDV. Dobr sekajo. Ali pa imajo nekvalitetno prvo vgradnjo. Hebat ga, je treba turka v DE 2000+ EUR plačat. V glavnem podn. Tak terajo ta brand Made in Germany, na konc pa samo šparanje in niz polizdelkov v zadnjih letih, da lahko nemško gospodarsko rast terajo.
Take reči bi pa bilo fino če firma potem sama krije, ne pa da svojo napako potem zaračuna stranki. Sicer pa je to zrelo za odpoklic pa menjat problematične elektrode. Seveda je pa lažje elektrode pustiti enake pa v večji frekvenci stranki venomer zaračunavati svečke na 40k km... banda.