Velika stavka pacientk in pacientov 10.1.2023

kajn

Guru
5. okt 2007
2.483
1.263
113
Iskajoč brata
Potem se lahko pogovarjamo o zdravstvu, vendar lahko piz..mo samo čez zdravnike in politike in sindikate....

Pod "totalitarizmu" smo lahko svobodno debatirali, sedaj pa pod "Svobodo" se pa forum zapira....
Poglej zgodovino: Vsak totalitarni režim se začne z omejevanjem svobode govora...

Nazaj na temo: ti kur.... zdravniki :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.435
5.452
113
Razlogov so ene par nasteli. Eno je da so ljudje brez izbranega zdravnika in da ga morajo imeti. In to takoj. To je sicer res, zal neke resitve ni. Lahko sicer prisilis, da vpišejo vsi ksrbni zdravniki do konca. Pa ce samo eden ostane, naj jih pa 2 milijona vpiše, ce karikiram. Karikiram pa, da lepo ven skoči kako je v bistvu to semantika, kar oni zahtevajo, dostopnost bo pa slabsa. Za vse, ne samo za one ki so danes brez. Ampak tudi to je OK za Slovence. Nic hudega ce meni krava crkne, samo da sosedu tudi.

Ostale zahteve so klasika. Ukinitev dopolnilnega zavarovanja in pa predvsem mesanje pojmov drzavnega in javnega zdravstva.

Dalec od tega, da se ni kaj za pritozevati. Vsak dan bolj in res se mi zdi, da je endgame privatizacija, ampak formulirali zahteve in pomisleke so pa cisto narobe in posledicno bo brez haska...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Razlogov so ene par nasteli. Eno je da so ljudje brez izbranega zdravnika in da ga morajo imeti. In to takoj. To je sicer res, zal neke resitve ni.
Jaz sem ostal brez izbranega osebnega zdravnika, ker je moja zdravnica dala odpoved v ZD LJ-Šiška. Zdaj ga imam na Vrhniki. Vse OK. Če ga tam ne bi bilo možno dobit, pa bi šel tudi v Lendavo. Pa kaj, tako je vse preko e-mailov... Eni pa hočejo imet zdravnika najraje doma ali do 5km zraven. Osebnih zdravnikov pač ni dovolj za tiste, ki se ne želijo prilagodit...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Svobodnjak

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.254
189
63
čak... pacienti bojo stavkal? kako že? a tko da bojo zdravnike povabil na trg republike?
a sm jest kej zamudu, al stavka ni en pojav, kjer ena skupina zganja pritisk na nekoga oz. ga "izsiljuje"?
bi razumu, da recimo ne bi plačeval prispevkov za zd. zavarovanje al. pa zdr. domovi ne bi mel ogrevanja.
Točno to je prva stvar, ki mi je padla na pamet. Stavka po SSKJ je "prenehanje dela za določen čas zaradi ekonomskih, političnih zahtev delavcev".
Tole ne bo nobena stavka, ampak protest, ki je "javno izraženo nasprotovanje čemu, nezadovoljstvo s čim".
Slovenština moj doma. :obesise:
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Stavka po SSKJ je "prenehanje dela za določen čas zaradi ekonomskih, političnih zahtev delavcev".
hjah, določeni kolesarji to počnejo že neki cajta, težko bi temu reku "določen čas", ampak recmo da to počnejo od zibke do groba :)
čeprov, a lahko rečemo, da je nekdo neki nehal, če nikol ni začel? :p
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.977
5.067
113
čak... pacienti bojo stavkal? kako že? a tko da bojo zdravnike povabil na trg republike?
a sm jest kej zamudu, al stavka ni en pojav, kjer ena skupina zganja pritisk na nekoga oz. ga "izsiljuje"?
bi razumu, da recimo ne bi plačeval prispevkov za zd. zavarovanje al. pa zdr. domovi ne bi mel ogrevanja.
Vsak pacient granitno kocko v roke, okno bo pa osebno izbral, glede na to kateri zdravnik ga je pustil na cedilu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
hm, jest sem pa mislil, da bojo protesti proti vladi, ker tega ne uredi...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Stavkati proti zdravnikom, ker so nekoga "pustili na cedilu", je enaka bedarija, kot če bi stavkal proti kleparjem, ker zavarovalnica komplicira po nesreči z izplačilom zneska za popravilo.
Kaj točno imajo neposredni izvajalci z mučkami ZZZS, občin in ministrstev? Če ima ZZZS neka pravila pri podeljevanju koncesij, se pač mora vprašati, kje točno so zajebali, da jih v nekaterih krajih ni podeljenih dovolj. Vemo, da so v preteklosti včasih tudi občine nagajale in niso dale soglasja kakemu zdravniku, ki je želel koncesijo. Običajno zato, ker so se bale, da bo "njihov" ZD ostal brez dela, če bo zasebnik predobro zapisan pri pacientih. Namesto, da bi se trudili v dobro prebivalcev in skrbeli za konkurenco.
Malce na off, z vrtci je podobno. V naši občini je javni vrtec z več enotami in manjši zasebni s koncesijo, ki jo je dobil ko javni ni zmogel in ni bilo sredstev za gradnjo. Ko so zgradili novo glavno enoto javnega vrtca, so nekateri na občini študirali, kako zasebnemu koncesijo pobrati. Da bo javni dovolj poln. Obrnilo se je tako, da je bilo nekaj priseljevanja in sta oba polna. Še več, zaradi odloženih vpisov v prvi razred, je padla neka matematika in je zmanjkal en oddelek. Sedaj pa pritisk na zasebni vrtec, naj se potrudi in on odpre še en oddelek. Do naslednjega upada rojstev ali kakega vala izseljevanja ...
Če bi imel otroka, ki ga ne morem vpisati v vrtec, naj grem metat kocke v vzgojiteljice in protestirat pred vrtec? Nekateri res niso normalni, oziroma nimajo pojma, kje je problem. V zmanjševanju konkurence vsekakor ni rešitev ...