Vegani zopet v akciji

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.085
3.033
113
Pepe beri:
Mila so snovi, ki jih dobimo, če maščobe segrejemo skupaj z natrijevim ali kalijevem hidroksidom. Pri tem se estrska vez v molekuli maščobe pretrga, nastanejo pa propan – 1,2,3 – triol (glicerol) in natrijeve ali kalijeve soli višjih maščobnih kislin – mila.
Milo je sredstvo za odstranjevanje umazanije. Uporabljamo ga predvsem v osebni higieni. Delimo jih na trda (vsebujejo natrij) in mazava (vsebujejo kalij). Pridobivamo jih s saponifikacijo iz maščob.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
piagolo : kaj točno si hotel povedati in da ima to veze s temo? Da je to absolutno varno?
Razen tega sem te že opozoril, da ne brskaj po internetu, ker so snovi v teh napravah novejši izum in ne vemo, če so za človeka varne. Na živalih jih pa ne smemo preizkušati.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Utisevalec : na koncu nikoli ne vemo, kako se nekaj obnaša na ljudeh. Nekdo se mora žrtvovati, da to preveri. Če se prej preveri na živalih, običajno nekih hudih presenečenj ni. Seveda pa za marsikaj šele čez desetletja ugotovimo, da je potencialno rakotvorno. Eno je testiranje na zdravih, potem pa še pridejo klinični preizkusi na bolnih. Ekonomska razvitost ima pri tem samo ta vpliv, da je pač nekje treba dati poskusnemu zajčku 1 enoto denarja, drugje pa 10.000. Povsod se pač trudijo znižati stroške.
Nekako pa bi morali testirati varnost vseh obstoječih sintetičnih snovi in vseh novih, ki se pojavijo v svetu. Denimo, da za naravne snovi že približno vemo, kaj je direktni strup in kaj ni. Dolgoročni vpliv na zdravje pa nam niti za večino teh ni poznan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.085
3.033
113
Direktno z veganstvom nima toliko skupnega. Zgolj repliciram, da uporaba in povpraševanje po vedno novih izdelkih za sabo potegne tudi določene rizike, ki se očitno morajo preučiti na ... tudi živih organizmih. Na vsakemu od nas je ali bo to posredno podpiral. Ker neposredno lahko pi.zdi vsak (tudi v primeru zgoraj omenjane žajfe).
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Ja, pa prva žival v vesoljuje bila psica. Vegani!
Pa naj se vegai javijo za testiranje, če imajo tako skrb za živali.
Pedofili in ostali hudi kriminalci. Ma nemi ga srat, saj vidite kakšna je skrb za izbrglice.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Če se izkaže da vegani povzročajo škodo kmetom na mehanizaciji, bo treba blokirati trgovine 2 dni al pa en teden pred prazniki, pa da vidimo potem te solatarje kako bodo solato jedli za novo leto....
A ti to kr tko na pamet, al se že kaj več ve. Ker ne vem zakaj bi to počeli vegani. Vegani imamo radi polento, pa koruzni kruh ....
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Kaj novic ze? Ker to je pravi kriminal. Pa na zacetku so pravili, da si mislijo, kdo je...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
A ti to kr tko na pamet, al se že kaj več ve. Ker ne vem zakaj bi to počeli vegani. Vegani imamo radi polento, pa koruzni kruh ....
Glede na to da so živali (ptice) spuščali iz hlevov, se ne bi čudil če so tudi tega sposobni. Sedaj ko koruze ni več, so začeli klanfe na travnikih pokonc postavljati.
Je treba povedati koliko je skode, ko dobiš klanfo skozi gumo?
Ne mi o polenti. Ker vemo zakaj kmetje pridelujejo koruzo. Oziroma vegani vejo. Ker polenta se dobi v trgovini na polici, na njivi je ni še noben dobil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Ali pa divji prašiči.
2ha so jo spravili na tla, streljaj od ljubljane
 

Priponke

  • FB_IMG_1571294323596.jpg
    FB_IMG_1571294323596.jpg
    318,6 KB · Ogledi: 167

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
97
20
8
Drži popolnoma, se strinjam, skoraj prepričan sem, da obstaja velika možnost, da vegani uničujejo njive, ker hočejo, da nebi redili živali, zaradi njihovega primanjkovanja živalskih maščov jim duševno zdravje ne dopušča normalnega razmišljanja in delovanja možganov, saj s tem delajo škodo sebi in drugiim kmetom v okolici, torej govorim o nedavni škodi v Gornji Radgoni in Benediktu. Čas bo pokazal koliko te škode še bo in na kakšne načine, ti vegani so pripravljeni iti do konca, da zaščitijo svoj "kult", bil sem vegan in vem kako telo deluje in reagira po dobrem letu brez živalskih hranil, nekateri zdržijo tudi do 7 let ali več, vendar pa je to čas, pri katerih so njihove kosti kot kosti 70+ letnikov z osteoporozo.

Seveda okdar nisem več vegan stvar popolnoma razumem preko svoje izkušnje in sedaj komaj kaj pojem kak kos domačega sadja, sedaj prisegam na mesno prehrano, jajca, mleko, sire ipd. po kateri se seveda počutiš odlično, poln energije, pa še manj hrane poješ, da te nasiti. Tudi izgledaš bolje na tej prehrani. Zanimiva tema, tako zanimiva, da sem si ustvaril račun, ker sem hotel to deliti z vami.

Bojim se za naše kmetovalce in upam, da se nebomo predali tem veganom saj bo bitka s strani veganov v vsakem primeru izgubljena, ker čas bo pokazal svoje in mi bomo še naprej veselo jedli meso. Lahko se samo smejimo tem norijam, a hkrati žalujemo za nepotrebno povzročeno škodo.

Lp ;):zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in B81