Vedno manj "svobode"

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Zadnjič sem razmišljal, kako s eje vse spremenilo od tistega časa, ko sem sam bil najstnik.Svobode je vedno manj, povsod nek nadzor..

Ko sem jaz bil star 15 let, sem si v lokalu komot pir naročil;sošolci, ki so kadili pa zraven še čike, ni bilo problema..V disko so te povsod spustili, razen v kakšnega kao elitnega, tam so hoteli, da si 18.

Ko sem šel v 1. letnik faksa, sem nabavil bone, potem pa so z mano šli jest tudi prijatelji, ki sploh niso bili študentje..Nobenemu natakarju ni padlo na pamet zahtevati študentsko.

Zdaj pa povsod totalen nadzor, za čike je meja 18, za alkohol obvezno 18;v večino diskotek in klubov je vstop mladoletnim prepovedan...

Sej mene te omejitve ne tangirajo, s emi pa malo smilijo sedanje generacije najstnikov, ker trpijo dosti hujšo represijo, kot smo jo mi.Še za alkohol morajo žicat starejše brate, naj jim ga kupijo...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Dejansko se vedno bolj upošteva zakone in pravila. To lahko vzameš tudi kot omejevanje svobode.
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.967
113
Ravno tu so zaj......... Mene nikoli ne motijo mladičke in mladiči, tudi jaz sem pri 13-ih začel ponočevati.
No, zdaj pa mi tu pa tam kaj spijemo, današnja mladina pa je na prahu ali vsaj travi
bonk.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Dandanašnji mulci so že preveč svobodni tako doma, kot v šoli, tko da je mal telih zakonskih omejitev kar ok.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Noben, ki je sedaj tko tko normaln ni začel pri 13ih.
grin1.gif
Mi bo pa kmalu 18 let.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Odvisno kolk si zdej star
smile-1.gif
Ko je bilo meni 15. niso poznali studentskih bonov. Pa tud mladine kaditi po lokalih
ni bilo prevec videti...
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
...omejevanje z zakonom je le prelaganje vedno več dolžnosti na starše, s tem pa se sili da je vedno manj parov se odloča za otroke (če pogledamo takole).

...da potegnemo bistvo....mladina kupi nekje flašo vodke (5€), pa enga Jack Danielsa za popravit okus, pa se gre napit v park.
uf-1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Kolko sem jaz vidla danes, ko sem šla mimo parka, posedajo z zlatorogi na klopcah.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
In kdo, če ne starši, naredijo pizdarijo, če prfoks okol ušes prtegne scrkljanega pamža, ki misli, da lahko jebe cel svet v glavo, tako kot doma?
Starši SO odgovorni za vzgojo otrok. Če sami niso sposobni, jim zgleda mora pomagat država.
V park se ga pa ne morjo it napit, ker tudi v trgovini ne prodajajo alkota in čikov mladoletnikom.
smirk-1.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Noben, ki je sedaj tko tko normaln ni začel pri 13ih.
grin1.gif
Mi bo pa kmalu 18 let.

A bi ti rad fasu kero okol kepe, ko te naslednjič vidim
10.gif


pokavc hudičev
evil.gif
 

Florjan

Pripravnik
1. sep 2007
444
1
16
Ljubljana
Saj je res, po drugi strani pa je "svobode" mnogo več, kot včasih.
Ko sem jez hodil v gimnazijo, nisem upal doma povedati, da imam punco. Danes taki smrkavci in smrklje kar doma živijo skupaj, če pa kdo kaj pripomni, si pa zaostal v razvoju. Na koncu jim morajo še starši kontracepcijo zrihtati, ker je mladim nerodno!? O kakšni poroki se niti ne pogovarjajo. Pač preizkušajo, če bo šlo skupno življenje...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
problem je v tem, da imajo ljudje (govorim na splošno, to ne velja namreč samo za najstnike) neke pravice, ki pa jih zlorabljajo. če bi npr. mladina pila in kadila v nekih normalnih mejah, to ne bi nobenega motilo. ker pa so začeli nekateri prav pretiravati s tem (in jih je nekaj tudi umrlo zaradi tega - posredno ali neposredno), ni ostalo drugega, kot da se te pravice omejijo. žal, ampak tako je, tudi pri mnogih drugih stvareh, ne samo mladini
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
V park se ga pa ne morjo it napit, ker tudi v trgovini ne prodajajo alkota in čikov mladoletnikom.
smirk-1.gif


tu ti mislš...pred letom ko sem bil star 16 sem začel hodit ven, in naj povem, do danes še nisem našel gostilne v kateri mi nebi dal alkohola, tudi v trgovini s tem ni problema. vse se da.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Okej, to vem
grin1.gif

Mislil sem na zakonske prepovedi (da tudi v trgovini ne dajo pijače ali cigaret mulariji). Kako je pa v praksi, je pa jasno. "Denar ne smrdi" je rekel že Nero, ko je uvedel davek na javna stranišča.
cool-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
S strani staršev je tole je svobode več (bolj razvajeni), države je pa bolj poostrila izvajanje zakonodaje.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Ja, pravilno. Ker preveč svobode se takoj začne izkoriščat v nepravo smer in so potem problemi.