Več, ko imaš evrčkov, več jih zapraviš

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Neki časa nazaj, ko sem delal preko študenta, sem po delu, šel v kakšno trgovino si, kaj dokupil (obelek, obutev, tehnika-gsm itd, hrana, bencin). Madona imel sem, kar nekaj denarja, pač veš, da ga imaš in, da lahko malo zapravljaš. Pa si rečeš danes grem tole kupit, jutri tisto, pojutrišnjem pa spet nekaj druzga in tok dovg časa dokler ne porabiš vse prislužen denar. Se prav več, ko ga imaš več zapraviš evrčkov.
Neverjetno, kako hitro gre denar za rečem brezvezne zadeve, ki jih pač nebi bilo potrebno kupit (dodatne cuje, sladkarije, tehnika, izleti)..
Najboljš je nekam polagat denar na kakšno banko, položiš dvignt ga pa ne moreš, kar tako.

Kako pa vi obraččate evrčke, sprot vse zapravte, shranjujete za pozna let, varčujete skozi celo leto za dopust, neki zapravte, neki pa pustite na bank.
lp
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Jaz mam dokaj solidno finančno politiko. Vsak mesec gre 100-200€ na stran, neglede na vse. Vsaj stotka
pade v štumfo, pa če sem lačen. Organizirano mam; tolko rabim za splošen lajf ("moja" hrana jaz+pes, torej moji
specialni jogurti, sadje, kavice, cigareti, benz, osnove) nek del, jaz ga imenujem nepomembni izdatki,
ima spet svoj budget (recimo za klube, uživancijo, kina, alkohol, poker), pol splošni stroški (elektrika, voda,
ta starinarna birokracija)

Naredim plan. Hitro povlečem smernice kaj bomo, kolkokrat bomo šli ven, se ga ulili, bomo kaj pokrali, al pa ta mesec
nič, bliža se prvomajski dopust pred odhodom, bomo kak vikend izpustili, nebomo kartali, da ušparamo še kaj, da nebom
klošar na dopustu. Ko je vse to splanirano, gre ostalo v štumfo. samo 60 mi je ostalo? Jebiga, nekje morem 40 najt,
nekaj bo letelo s seznama. Večinoma skinem cigarete, ki si zares nepomembne. Al pa kak vikend ostanem doma, pa
morim tu na alterju.

Nemores bit brez denarja, če si organiziran. Mi pa ga je ta mesec oz. prejšni sfalilo, nisem mogo dat v
štumfo, nasprotno, še ven sem moral vzet. Moral sem na licenco v Budimpešto, komplet strošek 350€,
na komplet zdravniškega, z prevozom v koper 320€, prometna kazen 250€. Pa je šlo s štumfe več kot
celoletni tromesečni prihranek, pa še sposodo sem si od starca
frown-1.gif


Ampak zato dajem na stran, da me izredni večji izdatki ne presenetijo. No me, ampak ne v taki meri kot sicer brez
štumfe.

Je pa res, da če bi mel 5k plače, bi zgonu 4k potamalem mimogrede. Pač živiš po finančnih zmožnostih,
sploh sam ne šparam na lajfu, če mam grem ven, na dopust karkoli, vsakič ko se prikaže kak nenapovedan
višek. kar pa je redko
frown-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ma niti ne govorit. Kaj vse sem v zadnjem letu vse nakupil
stupid-1.gif


Se pa tolažim s tem, da moji izdatki niso povezani z alkoholom, cigareti, drogami...
grin1.gif
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Ja jaz mam tudi nekak razdelano, kaj vsak mesec gre na stran in kaj je tisto kar je za porabit (tekoči keš)! Amm....ampak včasih po par hajnijih hitro pozabim kaj je za kam...
crazy1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ja, kar drži. Si potem privoščiš še kakšno malenkost sem in tja. Dobro, da so moje kar poceni in zelo redke. Gorenjska.kri.press
evil.gif


Sicer pa kontrole imam dovolj, še tale dva meseca preživim, potem pa gre vsa razlika v ''naložbo''
crazy1.gif
.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
položnice začnite plačevat.. pa živet na svojem..

pol točno veste kam gre denar..
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Jst probam dat vsak mesec čim več v pujska, če ne pa vsaj 100 EUR. Potem ene 70-100 EUR gre za moje položnice, pol si pa kupim še kozmetiko zase, mojemu dam za hrano & pijačo za vikende pri njem (za oba kupiva), pol si pa še kaj kupim, ali pa se odpeljeva na kak izlet in dam enkrat jaz, enkrat on za benz, kej za pojest...Sicer pa je zdej faza šparanje na polno - za novi domek
smile-1.gif
 

North_face

Fizikalc
31. mar 2008
1.500
0
36
www.alter.si
Citat:
Uporabnik peterm pravi:
položnice začnite plačevat.. pa živet na svojem..

pol točno veste kam gre denar..

Ja, to je pa zgodba le za nekaj uporabnikov tu gor. Večino jih skrbi le, kako si bodo konec tedna kupili Mikijev zabavnik, pa da bodo šli v lajf ...
Jaz zase točno vem, kam gre denar, ampak živeti na svoje pa je .... priceless
cheer.gif
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Eh, za tista dva evra, ki ti jih da skrbna mati za sok in sendvič pa res ni težko vodit bilance in vedet kam gredo
evil.gif


Sicer se pa strinjam z naslovom teme, več ko maš več zapraviš. Saj v končni fazi je to tudi point vsega skupaj. Denar mora krožit in ne stat v nogavici. Delaš zato da nekaj zaslužiš, zapraviš zato da imaš življenje kvalitetnejše.


LP
Torus
 

move

Pripravnik
9. apr 2008
77
0
6
Cypress Hill
Živim še pri starših, ampak veselo šparam za "hude cajte" oz. ne zapravljam po nepotrebnem. Tankanje avta enkrat na mesec je trenutno še največji strošek.