Varčne žarnice

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
A mogoče kdo ve, zakaj utripajo te žarnice, ko so vgasnjene?

Ker imaš v stikalu žarnico. Vzami ven in bo
wink-1.gif

Sam sem tako razdrl vsa stikala in je sedaj v redu.

Kakšno žarnico? Kje se to vidi? Jaz imam čisto navadna stikala brez vseh žarnic pa mi vseeno utripa
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Če ti ne gorijo dosti žarnice v kakem prostoru, pol ne. Če imaš kak prostor nonstop razsvetljen, pol ja.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
a je nauk zgodbe, naj ne kupujem brlivk za moja stikala, ker bo križ z varčnimi žarnicami?

Dodatno delo si boš delal, ko boš jemal žarnice ven iz stikal. Ker mislim da imajo skoraj vsa stikala to sranje not.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nimajo
imam bticinos tilala in sem takrat pozabil vzet brljivke. smo se odločal kaka barva oz kaka vezava in sem potem vse skup pozabil. sedaj pa ni bilo časa oz ideja je še vedno nejasna. a da vlečejo induktivno al nekak drugač da svetijo.

sam zdej ne bom dal nič. brlivka je dober evro, pa delo, zato da bo mogoče zajebavalo. indiktivno očitno res. tista druga pot je pa zahtevala posebej napeljavo, če se ne motim.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Kako imaš izvedeno, da te ne moti usmerjenost samih ledic? obrnjene v strop ali...
17758-icon_confused.gif
Te na tri 1w ledice imajo čez polkrožno kupolo ki razprši svetlobo. Sicer pa imam reflektorje s po 4 žarnicami in ko jih obrnem v različne konce se kar lepo razprši svetloba. Kot rečeno, od prejšnjih mi jih je v 1,5 leta šlo več kot polovica, pa sem jih reklamiral. Te tanove so pa ok (ena mi je odletela že takoj na začetku, ostale imam pa zdajle že skoraj leto, pa jim dobro kaže. Hodniki, predprostor, prostor z oblekami - za to je čisto ok, za dnevno, otroško, kuhinjo in spalnico imam pa navadne 50w gu10. Zaenkrat imam v obeh kopalnicah tudi še anvadne, ampak resno razmišljam da bi jih tudi tam zamenjal. Skratka te kar priporočam, tiste ki imajo po 20 malih ledic pa ne - vsaj moja serija je bila podn (pa drage ko strela).