varčevanje (zlato) v tujini

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
vem, da je bilo vse že x-krat, ampak ali lahko zberemo na enem mestu par alinej, kaj je najboljše.
razpizdlo me je, ker so mi poslali odločbo za otroški dodatek in plačilo vrtca. dodatek so mi vzeli, vrtec zvišali ...
in to vse zato, ker mam 5 jurjev vezanih, otroka pa imata cirka 3 jurje prihrankov. dovolj mam.
- katero banko se za varčevanje odpre v avstriji?
- nočem da moja država vidi koliko denarja imam, hočem ga skrit, kaj naredit?
- lahko v avstriji kupim zlato brez da dam ime in priimek?
- kako se kupuje zlato (ploščice, zlatniki)?
vse skup bom nekam zakopal, naredil zemljevid in ga dal otrokoma čez 20 let. ma kaki skladi. vse majo, vse. proklete pi.zde.
kak ste vi rešli varčevanje?
več ko maš, več ti vzamejo. pa saj je prav, samo ne mi jemat otrokom, ki varčujejo za svojo izobrazbo in obstoj. kre.tenska vlada, da ji kuæa bila na CNNu ...
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
varčevanje nizozemska, luksemburg, avstrija
ob odprtju računa izbereš da ne pošiljajo podatkov v matično državo. S tem si sicer prislužiš 35% obdavčitev na pridobljene obresti, ampak Durs, CZD in ostala golazen naj ne bi vedela nič o tem denarju... Seveda je smiselno da ne narediš elektronske transakcije na nov račun....
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
v A te noben ne sprašuje za dokumente pri nakupu ali prodaji zlata. greš tja z € plačaš, dobiš. ( če je na zalogi ). drugače pa plačaš , ti povedo kdaj bo pri njih in se takrat pri njih oglasiš s potrdilom ( računom ) o plačilu. kupiš pa seveda tito obliko, ki se ti zdi najbolj primerna
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.567
113
Welcome to the club.

Sicer pa preden začneš mutit si izračunaj koliko boš prihranil da ne boš preveč za provizije in stroške zagonil, drugo leto pa ugotovil da si na istem. Ker tehle 8 jurjev, ki jih omenjaš je (če upoštevam tri družinske člane) mesečni dohodek na družinskega člana povečalo za manj kot 10 EUR.

To ni nasvet kako mutit, ampak samo za razmislek preden začneš mutit.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Tudi nas so upenalili, ker je imela žena vezanih 10k €.

Smo gotovino zamenjali za srebrne palice in sedaj spremljamo dodano vrednost.
Prej pa so bile bolj mizerne obresti.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Da izkoristim temo, kakšni so pa stroški ob odprtju računa, koliko je pri njih( Austrija) obrestna mera in varnost depozita?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.977
3.746
113
Ljubljana
hmpg.net
Preden stečete v Avstrijo:
"Evropski komisar za davke Algirdas Šemeta je Avstrijo in tudi Luksemburg v pogovoru za dunajski Standard pozval k uvedbi avtomatske izmenjave informacij na področju obdavčenja. Če bo Avstrija sporazum o avtomatski izmenjavi bančnih podatkov podpisala z ZDA , ne pa tudi z EU, ji je komisar zagrozil s tožbo"
A se seveda upira, vendar je to po mojem samo pridobivanja časa, na koncu bodo moreali popustiti.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
v A te noben ne sprašuje za dokumente pri nakupu ali prodaji zlata. greš tja z € plačaš, dobiš. ( če je na zalogi ). drugače pa plačaš , ti povedo kdaj bo pri njih in se takrat pri njih oglasiš s potrdilom ( računom ) o plačilu. kupiš pa seveda tito obliko, ki se ti zdi najbolj primerna

Tudi v Slo je nakup/prodaja zlata anonimna.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
v A te noben ne sprašuje za dokumente pri nakupu ali prodaji zlata. greš tja z € plačaš, dobiš. ( če je na zalogi ). drugače pa plačaš , ti povedo kdaj bo pri njih in se takrat pri njih oglasiš s potrdilom ( računom ) o plačilu. kupiš pa seveda tito obliko, ki se ti zdi najbolj primerna

Tudi v Slo je nakup/prodaja zlata anonimna.

Za nakupe nad jurja (nekateri trgovci sploh za vse nakupe) veselo preplonkajo vse podatke iz tvoje osebne. Ni ravno vrhunec anonimnosti. Se pa da dobiti tudi anonimno ja.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
@ferdo in @mcn

torej ostane samo se nizozemska

kako pa odpres tam racun in kaj moras izpolniti da ne gre potem v maticnon drazvo
ali moras potem oddati davcno napoved tam ali ti gre tistih 35 % avtomatkso

ali lahko posljes kak link?
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
nazadnje sem letel iz Trsta v Wessel (na Nz Nemški meji) in nazaj za 19.90 Eur.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
V primeru krize ti bo zagotovo dogajalo. Koliko pa položiš naenkrat? Par jurjev?
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
za par jurjev na leto se mi ne bi splacalo, za par 100 jurjev bi si placal dobrega odvetnika da mi denar opere

reciva 10 jurjev 2-3 krat na leto
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Morda se splača. Osebno bi imel to raje kje pri roki, za kako poslovno priložnost, za hitro obrniti.
smile-1.gif


Obresti so verjetno itak manjše od stroškov računa.