Vandalizem

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Zdravo, avto imam zavarovan pri triglavu. V lanskem letu se uveljavljal skodo iz naslova vandalizma. Na parkingu pred blokom so mi s kljuci porisali avto.Sedaj ko je spet na vrsti zavarovanje me agent " razveseli" z novico, da sem zaradi tega uveljavljanja skode izgubil bonus in posledicno seveda drazje zavarovanje. Je taksna praksa normalna pri vseh zavarovalnicah.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
če si koristil kasko in nisi imel dodatnega kritja za vadalizem, je vse OK oz tako kot pri vseh drugih zavarovalnicah.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Zdravo, avto imam zavarovan pri triglavu. V lanskem letu se uveljavljal skodo iz naslova vandalizma. Na parkingu pred blokom so mi s kljuci porisali avto.Sedaj ko je spet na vrsti zavarovanje me agent " razveseli" z novico, da sem zaradi tega uveljavljanja skode izgubil bonus in posledicno seveda drazje zavarovanje. Je taksna praksa normalna pri vseh zavarovalnicah.

Večina zavarovalnica ima v primeru vandalizma izgubo bonusa na splošnem kasku,
mislim da je edina SAVA, pri kateri ni izgube bonusa za primer vandalizma.

Tako da ja, je upravičeno višja cena.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
če si koristil kasko in nisi imel dodatnega kritja za vadalizem, je vse OK oz tako kot pri vseh drugih zavarovalnicah.

Hmmmmm , kakšno "dodatno kritje za vandalizem"? :rolleyes:

Objestna dejanja so krita samo v sklopu "splošnega kaska" in ni nobene posebne dodatne opcije, za izgubo bonusa
se edino lahko zaščitiš, če dodaš "odkup 1. škode".
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Ja sej ziher pise v splosnih pogojih. In tudi glede na obseg skode ni bilo druge izbire. Samo se mi ne zdi fer, da sem financno oskodovan za skodo, za katero nisem kriv.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Ja sej ziher pise v splosnih pogojih. In tudi glede na obseg skode ni bilo druge izbire. Samo se mi ne zdi fer, da sem financno oskodovan za skodo, za katero nisem kriv.

Hmmm, tudi zavarovalnica je bila oškodovana, verjetno za veliko večji znesek kot ti ;), je pa res da je to zavarovalnica...

Tako to je, zato pa imaš na izbiro različne zavarovalnice in lahko zamenjaš, če raje plačuješ dražjo zavarovalnico
potem ostani tam in se ne razburjati...

Izguba bonusa za primer "vandalizma" je varovalka zavarovalnic, da se izognejo pretiranega koriščenja, ker je nemalo
pacientov na ta način "popravljalo" svoj avto, ker je bil opikan od kamenčkov, praske od pralnice ipd....
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Imam osnovni kasko in ne vidim postavke vandalizem. Kako to preverim oz. kje se to vidi?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Večina zavarovalnica ima v primeru vandalizma izgubo bonusa na splošnem kasku,
mislim da je edina SAVA, pri kateri ni izgube bonusa za primer vandalizma.

Tako da ja, je upravičeno višja cena.
Grawe tudi nima padca PR pri uveljaljanju vandalizma iz kaska, vsaj pred časom še ni imel če se ne motim?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Imam osnovni kasko in ne vidim postavke vandalizem. Kako to preverim oz. kje se to vidi?

Vandalizem je (običajno) v sklopu "splošnega kaska" in NI nujno posebej naveden, razen pri Zav. SAVA, kjer je naveden (objestnost 0% f), AdriaticSlovenica (posebni dogodki) in se ga NE DA skleniti kot delno kasko kombinacijo.

Pri kateri zavarovalnici imaš?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Hmmm čudno, ravnokar sem govoril z agentom in mi je zagotovil da uveljavljanje vandalizma iz naslova kaska pri Grawe ne vpliva na izgubo premijskih razredov, očitno ne ve kak produkt prodaja :mad:
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Triglav. Rekli so mi, da naj bi imel J na polici, samo ga nimam

J - razbitje svetlobnih teles in ogledal
pod to kombinacijo spada kakršna koli poškodba/razbitje "svetlobnih teles in ogledal"

da, če ti nekdo iz objestnosti poškoduje zavarovani predmet, je v tem primeru krito, seveda je potrebno prijaviti dejanje
policiji in nato iti na zavarovalnico, J in E kombinacija sta "posebni" saj velja kakršno koli razbitje/poškodovanje, tudi
če sam z avtom nekam zadeneš, poškoduješ luč, ogledalo, šipo, to zavarovalnica krije.

Matic78 pa je govoril o podrsanih vratih s ključem, za popravilo teh poškodb pa moraš uveljavljati "splošni" kasko,
kjer je vključena škoda iz naslova "objestnosti"....

Primer: Janezu nekdo na parkirišču poškoduje lak na vozilu in razbije luč ter eno šipo
če ima splošni kasko uveljavlja slednjega in popravi vse poškodbe iz tega dogodka

če ima nima polnega kaska ima sklenjene kombinacije: H - parkirišče, E - stekla, J - svetlobna telesa in ogledala
zavarovalnica bo plačala zamenjavo luči in šipe iz delnih kombinacij J in E, poškodbe pa bo moral Janez kriti
iz svojega žepa, saj nima zavarovanega polnega kaska ki vključuje vandalizem/objestna dejanja

Ne, prask ne bo mogel popraviti iz naslova H - parkirišče saj ta kombinacije krije izključno: poškodba ki jo povzroči drugo neznano motorno vozilo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Hmmm čudno, ravnokar sem govoril z agentom in mi je zagotovil da uveljavljanje vandalizma iz naslova kaska pri Grawe ne vpliva na izgubo premijskih razredov, očitno ne ve kak produkt prodaja :mad:

Če nekaj nisi prepričan, pač preveriš pogoje, sem to že večkrat delal, upam da ne dela samo za Grawe zavarovalnico ;)

V pogojih piše, da škode ki so vpisane pod kombinacijo B, ne vplivajo na B/M, objestna dejanja ne spadajo pod kombinacijo B, tako kot ne prometna nesreča...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Imam prasko, ki zgleda kot od ključev, po vsej verjetnosti pa je to naredil nekdo s smučami, ko je šel mimo. Enkrat prej sem podobno uveljavljal pri ZM Maribor, pa je bila odbitna franšiza 0%, ker je šlo za objestnost. Imam splošni avtomobilski kasko z 1% odbitne franšize in pa deni kasko B, D, E, H.

Kako lahko to najenostavneje rešim?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja saj gledam pogoje! ;) Ti verjamem! Gledam pa da greta pri Grawe 2 premijska razreda dol? A niso včasih šli trije?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Imam prasko, ki zgleda kot od ključev, po vsej verjetnosti pa je to naredil nekdo s smučami, ko je šel mimo. Enkrat prej sem podobno uveljavljal pri ZM Maribor, pa je bila odbitna franšiza 0%, ker je šlo za objestnost. Imam splošni avtomobilski kasko z 1% odbitne franšize in pa deni kasko B, D, E, H.

Kako lahko to najenostavneje rešim?
Franšiza je pri vandalizmu (vsaj Grawe) koliko gledam 0% oz. se ne upošteva pri tej vrsti škode, boš pa imel verjetno malus.