Valera&Cook

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
Zadnje dneve mi NOD (AMON) redno javlja ob prijavi na net da me je napadel WIN 32/Agent .bck trojan in preko IE (uporabljam FF vedno) mi odpre neko čudno stran(naslov je 65.243.103.56),preko katere pa hoče udariti še neki drugi trojanec.Pojavljata se dve imeni:valera in cook,in to v temporary inter. filesih.Ko zaženem scan ne pokaže nič,ne morem pa pognati ne Ad awara ali Spyboota.Imam Siol trio,Nod pa se tudi redno updajta.Ko dam te grožnje v karanteno in blokiram dostop je do naslednjega zagona, mir razen onih dveh programov ne morem zagnat.Kakšna ideja kaj naj storim?
 

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
To sem zbrisala že večkrat pa se vedno znova pojavi,po scanu in čiščenju diska tudi izklopim restore disk,naredim novo točko obnove,pa se vrag zopet pojavi.
 

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
Bitdefender mi je samo pokazal kar je v karanteni;ko sem šla pa na stran od pande me je začelo opozarjati na okuženo stran,edino mi je delno uspelo usposobiti S&D stalno zaščito.Tako ,da ne vem več kaj naj dalje,ker stvari ne obvladam.

P.S. Zopet tudi s&d hudič vzel,napisalo da je naletel na težave in se mora zapreti..
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pa še vedno se ti vse to pojavlja? Potem je samo še šansa da ti nekdo preko firewalla vdira. Probaj inštalirat ZoneAlarm, je zastonj.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če reinstall ni opcija, pa zaženi sistem s kakega CD-ja (recimo UBCD4Win) in z njim preveri, ker če je windows pod kontrolo zlobnežev, boš težko v njem kaj dosegla.
 

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
Preko hijackthis sem neki pobrisala,uspelo mi je zagnati S&D in počistiti,pa tudi bitdefender on line je popucal svoje,tako da zaenkrat mi dela vse.Hvala vsem za nasvete in pomoč!