Vakuum v kanalizaciji

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Zadnje cajte se po SLO na veliko gradi tole kanalizacijsko omrežje in so nas danes obvestili, da se bo naslednje leto začelo tudi pri nas.
Danes je nekdo razlagal o tem, da ta zadeva deluje v vakuumu, torej, v cevnem sistemu naj bi vedno bil vakuum....
Ker se mi zadeva ne zdi ravno logična, bi prosil koga, ki se spozna, če mi lahko malo razloži glede tega in sicer mi ni logično, kako bi lahko v sistemu non stop bil vakuum. To bi bilo možno edino tako, da če zadeva povsod 100% tesni. Če bi bil samo en od priključkov v luftu, bi verjetno sistem tam potegnil toliko folš lufta, da je vakuum potem nemogoče dosežt... Al se motim?

Sem pa spremljal gradnjo na eni drugi lokaciji, ki se je dogajala zdej zadnje pol leta in lahko rečem, da bo čudež, če bo stvar sploh delovala, kaj šele tesnila ali celo dopuščala vakuum, ker tako, kot so to gradili, to je pa no comment. Bo še zanimivo, ko bodo zadevo priklapljali in predvidevam ne bo delovalo nič in bodo lahko še enkrat razkopali vse ceste in odpravljali napake...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ko se boš ti usral bo voda odtekla tako kot pri vsaki drugi kanalizaciji. Razlike so na prečrpavanju zbrane odpadne vode iz enega na drug konec.

Če bi imel podtlak v hišnem delu bi ti posesalo vodo iz sifona in bi smrdelo za znoret.

Tako da...ne beli si s tem glave ker se tebe ne bo tikalo.