vaje za oči

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
slišal sem, da naj bi obstajala neka knjiga v kateri so opisane razne vaje za oči, s katerimi naj bi se okrepilo oz. nevem kaj naredilo z mišicami okoli oči in dejansko naj bi se popravil vid (npr. gledaš predmet čisto od blizu in umakneš pogled nekam daleč in ponavljaš... to naj bi bila ena iz med teh vaj)
ali kdo ve kaj več o tem, rezulati....
nekdo naj bi s temi vajami zmanjšal dioptrijo z 7 na 4 (težko bi verjel tole)
smile-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.331
956
113
Sem tudi že sam slišal o teh zadevah... Gre se pa za trening oči... Za gledanje bližjih predmetov, nato bolj oddaljenih, itd... Ena vaja je tudi kroženje... Baje moraš biti kar vztrajen, saj rezultat ne pride kar sam od sebe... Čudežev verjetno ne moreš narediti, je pa dober trening za mišice oči, ki potrebujejo vajo, tako kot vsaka mišica v telesu...
wink-1.gif
Sem enkrat rekel, da priem na trening, da vidim kako to zgleda, pa mi še ni uspelo...

Kot kaže je oziranje za deklinami premalo...
grin1.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tommas pravi:
slišal sem, da naj bi obstajala neka knjiga v kateri so opisane razne vaje za oči, s katerimi naj bi se okrepilo oz. nevem kaj naredilo z mišicami okoli oči in dejansko naj bi se popravil vid (npr. gledaš predmet čisto od blizu in umakneš pogled nekam daleč in ponavljaš... to naj bi bila ena iz med teh vaj)
ali kdo ve kaj več o tem, rezulati....
nekdo naj bi s temi vajami zmanjšal dioptrijo z 7 na 4 (težko bi verjel tole)
smile-1.gif

zdej dolgo je tega kar sem delal te vaje ( cca 17let). Imel kao 4 dioptrije....popravil na 0,5....fora je v tem da naj nebi imel dioptrijo...ampak samo leno lečo...

aja vaje sem delal ko sem bil star 7 let.....in rajš ne vprašaj kako so me klicali......gusar......

lahko potem veš kako je to izgledalo... sem pa dejansko popravil vid v pol leta
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Sem tudi že sam slišal o teh zadevah... Gre se pa za trening oči... Za gledanje bližjih predmetov, nato bolj oddaljenih, itd... Ena vaja je tudi kroženje... Baje moraš biti kar vztrajen, saj rezultat ne pride kar sam od sebe... Čudežev verjetno ne moreš narediti, je pa dober trening za mišice oči, ki potrebujejo vajo, tako kot vsaka mišica v telesu...
wink-1.gif
Sem enkrat rekel, da priem na trening, da vidim kako to zgleda, pa mi še ni uspelo...

Kot kaže je oziranje za deklinami premalo...
grin1.gif

problem je ker tako rečeno vid prevzame bolj zdravo oko....jest sem mel dobro oko pokrito...tako da se je slabše oko bolj matralo...in em uspel
smile-1.gif


aja sem zgoraj pozabil napisat...ena stvar je bila ta da sem 24/7 imel zdravo oko pokrito... + 2-3x tedensko vaje pri dohtarju..

kaj hudo kunštnega ni bilo....30 minut gledanja s slabim očesom v katero smer je obrnjena črka E (gor,dol,levo in desno ) na meji vidnega...postopoma sem gledal vedno manjše Eje, druga vaja je bila bolj zanimiva....gledal sem v napravo podobno mikroskopu. nortri je bila nekako modra podlaga... in na sredini vrteča špiralca...no nekako s se moral skoncentrirat da je špirala ostala na sredini. Če nisi bil pri stvari je zlezla na rob kroga......kako je ta naprava delala me pa ne vprašat.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ti si imel/imaš ambliopijo (najverjetneje) in zato so pokrivali zdravo oko. To je popolnoma drugačna očesna anomalija kot daljnovidnost / kratkovidnost.


Ne moreš daljnovidnosti pozdraviti z "vajami", ker izvor ni v očesnih mišicah, niti v očesni leči, temveč v zgradbi očesa.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

S tem "treniraš" očesno lečo in notranje očesne mišice za gledanje "na blizu". Za ostale oblike slabovidnosti pa glej, kar sem napisal malo višje. Ni tako enostavno...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pri otrocih se vzporedno razvijata oko in del možgan, odgovoren za vid. Če eno oko slabše vidi zaradi kakršnegakoli razloga (v tvoje primeru očitno rahle kratkovidnosit), se bodo možgani osredotočili na zdravo oko in kaj kmalu pozabili, da drugo sploh obstaja. Tako postaneš slep na eno oko, čeprav z očesom ni praktično nič narobe.

No... zato pokrijejo zdravo oko... in se možgane prisili, da če hočejo sploh kaj videt, naj začnejo uporabljati še drugo oko. Zato tudi vaje za očesne mišice in podobno... ne toliko z namenom odprave kratkovidnosti kot fitnesa "lenega očesa" (kot se stvari tudi reče pogovorno).
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik tommas pravi:
slišal sem, da naj bi obstajala neka knjiga v kateri so opisane razne vaje za oči, s katerimi naj bi se okrepilo oz. nevem kaj naredilo z mišicami okoli oči in dejansko naj bi se popravil vid (npr. gledaš predmet čisto od blizu in umakneš pogled nekam daleč in ponavljaš... to naj bi bila ena iz med teh vaj)
ali kdo ve kaj več o tem, rezulati....
nekdo naj bi s temi vajami zmanjšal dioptrijo z 7 na 4 (težko bi verjel tole)
smile-1.gif

Evo, malo poznao, ampak sem našel. Upam, da ne bo zvenelo kot reklama. Ne vem sicer, kakšne "zdravilne učinke na vid" ima,ampak vseeno. Knjiga avtorice Uschi Ostermeier-Sitkowski z naslovomIzboljšajte vid (Do zdravih oči po naravni poti). Vsebina je približno naslednja: osnovne značilnosti vida, slabovidnost in očesne težave, očesne bolezni, celostna očesna vadba, dodatne vaje, praktični nasveti za vsakdan,...
Knjigo je izdala založba Učila international, Tržič. Jaz sem jo kupil v Slovenski knjigi, ampak tam je nimajo več. Cena tudi ni bila previsoka.
Upam, da sem ti pomagal.