vag-can bus kabel pomoč

damjanf1

Pripravnik
2. sep 2007
53
0
6
doma
Saj ne more delat na programu VAG COM od ross techa, ker je to čisto nekaj drugega.Ni namenjen diagnostiki, ampak samo za pomoč pri reševanju ''težjih problemov''. Deluje s svojim programom, ki si ga upam da, dobil zraven kabla. Drugače pa ga zahtevaj od prodajalca.

Damjan
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
zadeva ti bo kvečjemu delala le z vag com do verzije 409
Pod pogojem da kabel ima gonilnike za serijsko emulacijo in če podpira kwp protokol.
Drugače pa se da tak kabel pri nas kupiti za cca 70 EUR.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

deyid

Pripravnik
20. feb 2008
35
0
6
najbolj me to jezi ker sem zraven kabla dobo programe in je zraven VAG-COM Release 704 in mi je tip reko da dela,samo meni nikakor ne uspe,v drugih programih dela in ma gonilnike ze com port emulacijo in podpira kwp.
Glede cene pri nas pa ne verjamem da ga dobiš za taki denar,ker potem na ebayu ziher nebi šla dražba vedno čez 80€
pa se dnevno prodajajo.če še ma gdo kako idejo naj pove.mu maker kabel pripelam da vkup probamo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik deyid pravi:
najbolj me to jezi ker sem zraven kabla dobo programe in je zraven VAG-COM Release 704 in mi je tip reko da dela,samo meni nikakor ne uspe,v drugih programih dela in ma gonilnike ze com port emulacijo in podpira kwp.
Glede cene pri nas pa ne verjamem da ga dobiš za taki denar,ker potem na ebayu ziher nebi šla dražba vedno čez 80€
pa se dnevno prodajajo.če še ma gdo kako idejo naj pove.mu maker kabel pripelam da vkup probamo.

Jaz sem ga kupil za tak denar in preverjeno deluje z 704 :p
 

deyid

Pripravnik
20. feb 2008
35
0
6
AndrejD ,res ti deluje ,kaj to pomeni da mene auto jebe ,al si kaj čarovnega naredo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik deyid pravi:
AndrejD ,res ti deluje ,kaj to pomeni da mene auto jebe ,al si kaj čarovnega naredo.

Kupil sem ga v Sloveniji, in se držal navodil ki so prišla poleg
smile-1.gif

Uporabil sem priložen program, tako kot piše v navodilih.

Zakaj pa tvojega kabla nena sprovaš še na kakšnem drugem avtomobilu.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Tisti kabel iz ebaya ti ziher ne bo delal z vag com 704.

Kabel je hardwersko identičen, je pa razlika v vsebini čipa ki je v kablu.
Ti imaš v čipu licenco za vag commander in bo delal samo z njim.

Za delo z vag com 704 pa rabiš kabel ki ima licenco zanj.

Lp
 

deyid

Pripravnik
20. feb 2008
35
0
6
Odyssey ,hvala za tolažbo ):
Navodila ki so zraven se sploh ne nanašajo na vag-com program. prebral sem pa rossova navodila pa nič ne hasne. V glavnem
mi napiše port status ok, interface not found. Prižgem avto pa očitno ga bom mogo še v brzino dat ,da bo vag-com zavoval kabel,da bom pol mel kaj za diagnosticirat
smile-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik deyid pravi:
Odyssey ,hvala za tolažbo ):
Navodila ki so zraven se sploh ne nanašajo na vag-com program. prebral sem pa rossova navodila pa nič ne hasne. V glavnem
mi napiše port status ok, interface not found. Prižgem avto pa očitno ga bom mogo še v brzino dat ,da bo vag-com zavoval kabel,da bom pol mel kaj za diagnosticirat
smile-1.gif

Upam da si nisi potegnil programa z rosstechove strani.
 

deyid

Pripravnik
20. feb 2008
35
0
6
Ne prvo nisem sem tistega inštaliro ki sem zraven dobo ,pol sem pa celo rossovo arhi dol potegno pa ne dela z nobeno verzijo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik deyid pravi:
Ne prvo nisem sem tistega inštaliro ki sem zraven dobo ,pol sem pa celo rossovo arhi dol potegno pa ne dela z nobeno verzijo.

No zdaj smo vsaj sigurni da tvoj kabel več ne dela.
Mislim da je nekje v Lj nekdo, ki te zadeve popravlja. Je že bilo na tem forumu.

Evo