Vabilo priči - postopek ugotavljanja stalnega prebivališča

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Od Upravne Enote sem dobil 'Vabilo priči v postopku ugotavljanja stalnega prebivališča' za nekoga iz istega bloka, ki je očitno po njihovi evidenci moj sosed. Ne vem za koga gre, niti me ne zanima in mi je seveda butasto jemati v službi dopust, da jim to še osebno povem. Je kakšna opcija, da jim pošljem recimo elektronsko podpisan email, da nimam pojma za koga se gre in smo zaključili zadevo (ja, vem :rolleyes::D) ali pa magari grem tja vsaj ob meni ustrezni uri in ne sredi delovnega dneva.

Sem šel prebirat ZUP (http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1603#) in so v vabilu navedeni čisto splošni disclaimerji, ki mi nič ne povejo o konkretnem postopku.

Na UE sem vabljen na osnovi 70. člena, grožnja za neprihod pa je po 3. točki 73. člena (Skladno z določili 3. točke 73. točke ZUP se tisti, ki mu je bilo vabilo v redu vročeno in na vabilo ne pride in izostanka ne opraviči, lahko privede, poleg tega pa tudi kaznuje z denarno kaznijo do 200 EUR).

73. člen pravi:
"(2) Če povabljeni zaradi bolezni ali iz kakšnega drugega opravičenega vzroka ne more priti, mora to takoj po prejemu vabila sporočiti organu, ki mu je vabilo poslal, če nastane vzrok pozneje, pa takoj, ko zanj zve. Ob sporočilu organu je treba predložiti dokazilo, ki opravičuje izostanek, razen če to ni mogoče. Če stranka dokazila ne predloži, čeprav bi bilo to mogoče, se šteje, da izostanek ni opravičen. "


Hvala :)
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Jaz bi vprašal Janšo, kako se to dela brez kazni. :) Sori za off, ampak po moje, če boš imel smolo, boš moral še večkrat priti, ker bodo to ugotavljanje prelagali :jok:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pošlji jim izjavo - lastnoročno podpisano, da se brigaš zase in da ne poznaš niti sosedov levo in desno od tebe, kaj šele čez hodnik in da jim lahko izjavo še upravno overiš. ;)

Po moje pa nebi smel bit problem kadarkoli v času uradnih ur it tja in dat izjavo na zapisnik.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Napiši, da si do leta 2025 v tujini in se ne moreš vrniti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Priznajo ti stroške prevoza z najcenejšim javnim vozilom. Opravičila za delodajalca pa ne bo dobil.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
...... na sodišču ti bodo še povedali, kaj se zgodi v primeru lažnega pričanja.
kolk vem, boš moral it. Ja, je pa butasto čas tratit zaradi neumnosti drugih
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Hvala za vse, take in drugačne, odgovore. :)

Bom poklical na UE, mogoče pa izvem kaj pametnega, sem upal, da ima mogoče kdo že kakšne tovrstne izkušnje. :)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Jaz sem tudi pred kratkim dobil takšno vabilo. Je pa bil zraven priložen tudi formular v primeru da se ne moreš udeležiti.

Sem ga izpolnil, poslal priporočeno na UE in je bilo to to.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
A pa je zacela drzava koncno preverjati prebivalisca. Tako pa ima najemnik prebivalisce nekje kjer je bil najemnik pred 5 leti, vmes je pa ze 10 naslovov zamenjal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A še vedno velja, da ga kot lastnik ne moreš sam odjavit z bivališča? Mogoče je rezultat pač sedaj ugotavljanje po uradni dolžnosti.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
A še vedno velja, da ga kot lastnik ne moreš sam odjavit z bivališča? Mogoče je rezultat pač sedaj ugotavljanje po uradni dolžnosti.
To se je zgodilo v mojem primeru. Soseda je želela odjaviti stalno prebivališče podnajemnice, ki je več ni bilo tam. Potem pa UE zgleda naključno izbere nekaj sosedov in jih povabi kot priče.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Mah, na UE gredo po liniji najmanjšega odpora, najhujša je tista "grožnja" s privedbo ali plačilom.

Tudi jaz sem dobil tako vabilo letos, za nekoga ki niti ne meji na mojo parcelo, niti ne hodi mimo... Na UE mi je razlagala, da so najprej vabili kar po podobnih hišnih številkah, ki pa so bile seveda čisto na drugem koncu vasi. Tudi v kataster pogledat ali vsaj poguglat se jim ni dalo, dobesedno morijo državljane zaradi lastne nesposobnosti.