V barvo se mi je zažrlo nekaj kar ni smola

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Na morju sem imel pod drevesom parkiran avto. Ker drevo ni bilo iglavec se mi stvar ni zdela sumljiva. Po nekaj dneh pa opazim, da so se cvetovi z drevesa dobesedno zalepli na avto. Po odstranitvi so ostali neki madeži za katere sem mislil, da je smola.

To sranje sem že poskušal odstraniti z oljem, sprejem za smolo, avto sem peljal v avto pralnico.... vse neuspešno.
frown-1.gif

V pralnici je nek tip poskušal z raznimi žavbami odstranit a tud ni šlo. Ko me je vprašal, če je avto kasko me je kr zvilo v želodcu.

Je možno, da se je v barvo zažrla kaka kislina?

Bi poliranje pomagalo? Nebi rad dal € za poliranje, da bi potem gledal enake zmazke na avto.

Še slike:





 

Touge

Pripravnik
8. maj 2008
130
2
18
Lohk bi probal odstranit še s ''čistilno glino'' (clay bar). oziroma se pelji do enega ki se ukvarja s poliranjem, in ti bo povedal če se bo dalo odstranit.
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Sem bil pri enem, ki se ukvarja s poliranjem in je rekel, da ni možno tega ven spolirat, ker naj nebi šlo za smolo. Zgleda, da se je zažrlo v barvo.

Ne morem verjet, a je že imel kdo tak primer, al sem jaz edini srečnež?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Torej ni na laku ampak je not zažrto? Ujej, probaj izvedet pod čem si parkiral (ali pa nam vsaj opiši), da ne bomo še mi istega sranja imeli.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
bojim se (vsaj po prvi sliki sodeč) da se je zadeva kar zažrla v lak oz. je enostavno razžrla lak (ampak to je težko reči takole po sliki...bi bilo treba 'potipat').

V kolikor je na površini se načeloma da ali odstranit (oz. spolirat)...če pa je nažrlo lak, potem ni rešitve.

si poskusil s čistim alkoholom (špiritom)?...jaz z njim odstranjujem (običjano) smolo s pleha...ni pa sam alkohol nič nevaren za barvo oz. lak (Tako da lahko mirne duše sprobaš).
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Na prvi sliki se lepo vidi, da ti je razžrlo lak, podobno naredi ptičji drek, če ga predolgo pustiš. Ja, na žalost je konec in ni rešitve.
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Gre za Renault Clio 2003 - metalik črne barve.

Moram še poklicat na hrvaško lastnico apartmaja in vprašat za katero drevo sploh gre. Obenem ji pa hebat mater... lahko bi mi vsaj namignili, da ni najbolj pametno parkirat avta pod tistim drevesom. Ni pa se mi zdelo sumljivo, ker so tud ostali avti bili tam parkirani. Moj je nažalost bil predolgo.

Edit: Sem pa iz Maribora.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
metalik črne?

jaz vidim plavkasto barvo
evil.gif


zdaj ne vem....po slikah sodeč bi znal fleke z druge in tretje fotke psraviti ven (bibilo treba podorbno pogledat)..seveda s poliranjem


tisti fleki s prve slike pa so pomoje že nažrti lak.

samo si suguren da je nažrla lak prav smola...da ga nikako sredstvo s katerim si poskušal odstraniti fleke?
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Barva zgleda malo čudno, ker sem slikal hitro na soncu
smirk-1.gif


Tista prva slika zgleda hujše, kot je v resnici. Mislim da lak ni nažrt, ker je ena grda površinska packa, ki bi se jo pomoje dalo spolirat.

Lak ni uničlo nobeno sredstvo za odstranjevanje, ker to kaj smo poskušali odstranjevat smo samo na določenih delih in ne po celem avtu.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
saj če bi bil kje iz Lj bi se zmenila,, pa bi ti probal zadevo spolirat ven (če in ko bi našel čas
crazy1.gif
) oz. sploh pogledat kako v živo zgleda.

tako pa bo najbojle da poiščeš pri vas koga s polirnim strojem in se zmeniš da mu daš za pivo, če ti proba malo potegnit z njim po plehu (na vsak način pa pleh rabi poliranje!..ker je porazen ne glede na packe).
 

CSF

Pripravnik
2. dec 2007
94
0
6
Celje
Obišči stran
Citat:
Bi poliranje pomagalo?

Poliranje in vodobrusni papir bi odstranilo smolo na laku 100% ,vendars še vedno preden daš avtomobil spolirat ( kot ti je že nekdo prej napisal - bi bilo priporočljivo ) probaj lak odstranit s kakšnim čistilom .
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Danes sem se oglasil pri šefu paint fix pro-ja. Z krpo in polirno pasto je na hitro poskusil odstranit zmazke in je lepo šlo dol. Rekel je, da bi naj z polir mašino 100% šlo vse odstranit. Tak da avto gre v ponedeljek na poliranje in bomo vidli kaj bo.. upam na najboljše.

Z odstranjevanjem tega sranja se pa ne mislim več zajebavat, ker niti z nitro razredčilom ni šlo dol.
 
Nazadnje urejeno:

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
"Obenem ji pa hebat mater... lahko bi mi vsaj namignili, da ni najbolj pametno parkirat avta pod tistim drevesom"

Se hecaš?
kakšne imate nekateri....

Lej, če bi mel lak kolikortoliko "pripravljen" (vosek, teflon, Liquid Glass...) teh težav ne bi bilo oz. bi bile v precej manjši meri.
Sem pa mnenja kakor si tudi že sam napisal da se da zadevo spolirat brez težav.Upam da ti spolirajo tako kot se spodobi.
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Danes so mi pri paint fix pro spolirali avto. Vsa čast fantom za trud (na poliranje.com so trdili, da ne morejo nič narest).

Avto zdaj zgleda dosti boljše kot prej, čeprav vsega ni šlo spolirat, ker je že načelo lak. Vseeno sem z rezultatom zadovoljen.

Še nekaj slik na hitro:





 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Bom uporabil kar tole temo.....

Imam metal srebrn avto, vprašanje če je že kdaj videl poliranje, imam pikice na havbi, holograme ter 3 praske na sovoznikovih vratih ki pa niso prišle skozi barvo. Imam tudi čas in voljo, rad sam kaj poštimam na avtu, torej s čim naj spoliram avto? Ne mi z nekimi hudimi ciframi ven hoditi, torej eno solidno zadevo za male pare.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
gres v bausranje recimo. vzames tri gobe za pranje avta. potem stopiš do trgovca s kuhinjam in kupiš blanco sredstvo, pasto za nego korit.

ko prideš domov vse gobe namočiš v vodi. prvo vržeš po tleh okoli avta in potem pucaš avto. metanje, valjanje po tleh večkrat ponoviš. drugo vržeš v fino mivko, lahko za mačji wc, otroški peskovniki, ali pa skočiš do bausranja po kemino gradbenoi mivko. ponoviš pucanje z nežnimi krožnimi gibi.
na tretjo gobo daš blanko pasto in s krožnimi gibi spoliraš do visokega sijaja.

ker vem, da boš zadeval plastiko, neenakomerno poliral, ti priporočam, da daš profiju. če je pa škoda denarja pa lahko kupiš polir pasto(bo dražja od mivke) in vato (bo dražja od gob) in poskušiš srečo, natančnost in spretnost.

pa brez zamere