Uvoz s Kitajske

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
S Kitajske bi rad uvozil neke plasticne podstavke. Menim se z nekim proizvajalcem preko alibabe, vse stima, cena skoraj cetrtino nase, s shippingom vred se vedno pol ceneje...

Dobim informativni predracun, zenska zagotavlja, da je s tem ze pokrit DDV pa vse.

Roba bo sla v skatlah. Kako so postopki naprej? Placam in me potem enkrat v prihodnosti poklice DPD pa roka? Ali dobim pozdrave od carinske pa da jim dam za kafeje pa se 22% davka, 3% carine? Vrednost je 1500 EUR s postnino in VAT.

Kolega je, sicer se pred tem "kitajskim eurozakonom", tudi nekaj kupoval, pravi mi, da je bilo tocno tako kot prvi scenarij - placal in v dogovorjenem roku v nekaj dneh dobil dostavljeno z enim od kurirjev. Doplacal ni nic.

Ma kdo kake izkusnje?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Naj ti pošlje njihovo IOSS številko, ki jo lahko preveriš. Moja izkušnja z Ebay je taka, da sem moral pri nas normalno plačati DDV ob uvozu, nato pa preko ebay obrazca in potrdila o plačilu dajatev pri nas dobil refundirano od Ebaya (ki v imenu prodajalca pobere ta DDV). Kako je s Kitajci, pa konkretno ne vem.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Če uvažaš kot pravna oseba potem plačaš carino + ddv pri uvozu 100% ... Prejšnji mesec sem kot fizična oseba kupil na kitajskem neke vzorce in so mi delali carinsko deklaracijo na Brniku. Ampak nisem nič plačal carine in DDVja. Ne vem ali so spregledali. Za fizične osebe je kar smotano, ker ne veš kaj lahko pričakuješ...
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Moj primer :
Pred novim letom naročil rezervne dele iz Kitajske Znesek preko 450€ z vključeno poštnino . Zadeva prišla kot pošiljka iz Madžarske .
Nisem plačal nič ekstra, tudi carina ali pošta nič ni težila s svojimi dajatvami . Kako pa je bilo to ocarinjeno če sploh, oz. kako je prišlo na Madžarsko me pa ni zanimalo :)