Uvoz rabljenega vozila iz EU

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.269
271
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
- ALi lahko najprej avto peljemo k ličarju/kleparju in šele potem urejamo homoligacijo in podobno uvozno birokracijo?

Odvisno kok časa ti veljajo začasne tablice... min. 9 dni. Jz sm vzel kr 15 dnevne.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
- ALi lahko najprej avto peljemo k ličarju/kleparju in šele potem urejamo homoligacijo in podobno uvozno birokracijo?

Odvisno kok časa ti veljajo začasne tablice... min. 9 dni. Jz sm vzel kr 15 dnevne.

Kaj samo to je omejitev? Kaj pa če pač dlje časa traja in mi potečejo začasne tablice...ga pa pač naložim na prikolico in pripeljem do LPPja? Oz. ga na šverc prepeljem sredi noči pred LPP in naslednje jutro uredim papirje?

Kje lahko povprašam glede tega če uvozim razbit avto....nebi se rad kej jebnil...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
- ALi lahko najprej avto peljemo k ličarju/kleparju in šele potem urejamo homoligacijo in podobno uvozno birokracijo?

Odvisno kok časa ti veljajo začasne tablice... min. 9 dni. Jz sm vzel kr 15 dnevne.

Kaj samo to je omejitev? Kaj pa če pač dlje časa traja in mi potečejo začasne tablice...ga pa pač naložim na prikolico in pripeljem do LPPja? Oz. ga na šverc prepeljem sredi noči pred LPP in naslednje jutro uredim papirje?

Kje lahko povprašam glede tega če uvozim razbit avto....nebi se rad kej jebnil...





ponoci brez tablic
ne-ne-1.gif
, potem se raje cez dan pelji
 

B81

22. jul 2007
34.655
9.045
113
KSZ

Se da avto uvoziti prek teh prodajalcev? Te lahko kje tu nategnejo ali ne?
Rečmo, da imaš avto nagledan, on ti uvozi sem, avto pa ni tak, kot sta se zmenila (recimo ohranjenost). Kaj potem?

Lp
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Če si si avto sam nagledal, se moraš tudi sam malo pozanimati o ohranjenosti.
V takem primeru je še najbolje, da greš zraven človeka v Nemčijo (ali kamorkoli že) in na lastne oči vidiš avto. Če ga ne vzameš, pač kriješ samo potne stroške.

Vedno je pač nekaj rizika v takih nakupih "na daljavo"
wink-1.gif
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
če ti ja pa avto všeč in ga hoček, koliko pa te potem ta prodajalec drapne?
kaj to imate koga privat ali gledate preko avtohiš?

pa verjetno če ti avto ni všeč - kriješ samo stroške prevoza, prodajalec pa pač ta čas ko je šel s tabo v Nem pozabi?
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Ej, sam neki, pazite se turkov...
smile-1.gif
Jaz sem že kupil avto tudi od turkov, pa ni blo problema! Znajo bit bolj pošteni, kot kakšen nemec! Pa še zmenit se da, da ti napišejo na račun nižjo ceno, kot si plačal za avto... Zaradi davkov
grin1.gif


Tablice pa sem vzel takrat rumene za najkrajši čas... Ko sem pa dal registrirat pa sem rekel, da sem ga pripeljal s prikolico! Noben ni preverjal, tablice pa so mi ostale za spomin... Drugače je treba tablice vrnit!
 

amper

Pripravnik
2. avg 2007
84
0
6
Lepi kraji :)
ksz..

Kar se tiče uvoza rabljenega avta je tko: riziko je; jebat ga. Mi že kr neki let kupujemo avte samo iz Nemčije. Malo zarad tega, ker je recimo mal ceneje, drugo pa tut zarad, recimo, opreme. Prakticiramo pa tako, da si ga najprej prek neta ogledamo, pol unga haendlerja pokličemo, se zmenmo, nato pa enmu mudelu, ki vozi Adriine prikolice gor btw prpele nazaj. Se mi zdi, da je najbolj elegantna pot. Za 300 eurekov prevoza ga dobiš dobesedno na dom. Če greš preračunavat, ne prideš veliko ceneje; če sploh (upoštevajoč Hanover.press). Na koncu te pride za avto za nekje 800 evrov dražji, kot je cena v Nemčiji.

Mimogrede: stric se mi je njega dni - najbolj pestro je blo 2001-2003 - aktivno ukvarjal s temi zadevami (uvoz, malo popravt, ck ck ck) in lahko vam povem, da so avti po 250k km kmalu imeli tudi 100k.
evil.gif


Torej: se še splača uvozt iz Nemčije. Po moje, no
wink-1.gif


lp
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Ja nekak tak je blo... Najbolj se je splačalo, takrat kot si napisal... Se mi zdi, da nekak še do leta 2004! Sedaj pa se mi zdi, da bolj za zasebne potrebe... Že imaš pri nas dobro ponudbo!
 

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
- ALi lahko najprej avto peljemo k ličarju/kleparju in šele potem urejamo homoligacijo in podobno uvozno birokracijo?

Odvisno kok časa ti veljajo začasne tablice... min. 9 dni. Jz sm vzel kr 15 dnevne.

Kaj samo to je omejitev? Kaj pa če pač dlje časa traja in mi potečejo začasne tablice...ga pa pač naložim na prikolico in pripeljem do LPPja? Oz. ga na šverc prepeljem sredi noči pred LPP in naslednje jutro uredim papirje?

Kje lahko povprašam glede tega če uvozim razbit avto....nebi se rad kej jebnil...
Kar se homoligacije tiče maš lahko avto tud 2 leti doma( sam da se zakon kej ne menja zarad papirjev, da ne rata avto mal prestar) za davke se mi zdi da je en rok okol 30 dni od uvoza. Ko pelješ avto na homologacijo mora bit cel in ne karamboliran.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Ja sm se pozanimal na Davčnem uradu in na LPPju glede tega...

LPP pravi da njim je vseeno kakšen avto jaz pripeljem iz tujine, glavno da je vozen ko ga pripeljem k njim.
Kličem na Davčni urad in mi povejo da lahko pripeljem poškodovan avto iz tujine in da moram v roku 15dni od uvoza plačati DMV.
Ker je treba plačati DMV, je treba dobiti še sodnega cenilca ki bo ocenil vrednost poškodovanega vozila. Na podlagi te vrednosti bom plačal DMV. Če tega ne opravim bi mi pač DMV izračunali na podlagi tržne vrednosti celega vozila.


Drugih uvoznih omejitev ni.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
če ti ja pa avto všeč in ga hoček, koliko pa te potem ta prodajalec drapne?
kaj to imate koga privat ali gledate preko avtohiš?

pa verjetno če ti avto ni všeč - kriješ samo stroške prevoza, prodajalec pa pač ta čas ko je šel s tabo v Nem pozabi?

To je pa popolnoma odvisno od tega, kako se zmeniš s tem človekom, firmo...
Ni pa nekega enotnega Slovenskega cenika
wink-1.gif


Povprašaš pri parih teh ljudeh, pa izbereš tistega, ki ti je najbolj ugoden.
 

mintavto

Zelenc'
4. okt 2007
2
0
1
če vam poteče 15 dnevno zavarovanje, lahko vzamete 3 (36 eur) ali 5 (41 eur) dnevno slovensko preizkusno tablico na vsaki UE enoti ali na tehničnih pregledih, kjer urejajo tudi zavarovanja. Z rumenimi tablicami ni dovoljeno več uvažati vozil. Na meji vas ne bodo spustil v Slovenijo (možnost je , da ga pripeljete do meje in kupite slovensko preizkušnjo, vendar vas bo prišlo dražje kot nemška in še več komplikacij je), če policaj ne opazi vas lahko zaustavi prometna policija in vam napiše kazen 500 EUR. Dovoljenje so samo rdeče zollke, ki so 9 dnevne (130 eur) ali 15 dnevne (150 eur). Za več vprašanj mi lahko pišete na PM.
 
Nazadnje urejeno: