Uvoz rabljenega vozila iz EU

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
šefe, brat že veliko avtov pripeljal z rumenimi tablicami
smile-1.gif

Ne več, prej smo se vozli, zdaj pa lahko edino z rumenimi do meje, dalje pa rabis
svojo slo preizkušnjo, tapogumni nabijejo tud kr neke tablice, tok da pridejo čez mejo...

Oranžne še zmeraj veljajo.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Hmm, z overovitvijo sem že jaz imel probleme leta 2004...? Meni bi bilo logično, da to odpravijo, v bistvu švaba me je prepričeval da pri njih to ni v navadi, no, sem pač rekel da mi imamo hujšo birokracijo kot oni, samo učinkovita je pa nullkommaein prozent
grin1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
2 leti star Ford Focus TDCi, prihranek cca 500.000SIT s tem da ni bilo rabljenega s tako opremo v sloveniji sploh v ponudbi takrat...

Ko sem pa preučeval Toyote Yaris pa so bile vse že v štartu dražje gor...
 

mintavto

Zelenc'
4. okt 2007
2
0
1
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:

Od kdaj lahko na naši UE vzameš preizkusno tablico za TUJ avto s tujimi dokumenti??




Preizkušnja se lahko dobi, predložiti morate le račun, kje ste vozilo kupili in tuje prometno dovoljenje. Z rumenimi tablicami se pa neda več vozit. Dva dni nazaj se se vračal iz nemčije in je na mejnem prehodu ob treh zjutraj stal avto z rumenimi tablicami, zraven pa kupec, ki ni bil s tem seznanjen. Malo sva se pogovarjala in mi je rekel, da so mu policaji rekli, da mora čakati do 8 zjutraj in iti v Jesenice po preizkušnjo in potem nazaj do avta. Problem je v tem, ker je moral čakati do 8 zjutraj, najti nekoga da ga zapelje čez Karavanke in nato ko uredi papirje ponoviti vajo za nazaj. Tako da se splača takoj v štartu vzeti rdeče zollke in je to to.
 
Nazadnje urejeno:

zmiguc

Pripravnik
4. sep 2007
75
1
8
Podatki tipa " za koga se zbija kilometre" mislim da bi bli zanimivi za večino uporabnikov (strank), zato bi jih lahko objavili. Saj edino tako se to lahko omeji ali ustavi .....
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:

Nihče pa ni omenil kakšne so še druge omejitve. EURO norma, letnik...?




EURO 3 more bit. Če še ni pogoj, pa kmalu bo.
 
Nazadnje urejeno:

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
Euro 2 ali direktiva 94/12 EG/EC o emisijjah. Nekje majo napisano Euro 2 v veliki večini primerov pa je samo direktiva.
Pa letnik sploh ni omejitev.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.540
6.590
113
Vidim, da je bilo tukaj veliko rečenega glede uvoza za fizične osebe.

Kako pa je z uvozom za pravne osebe, dotično za s.p. kateri je davčni zavezanec. Zanima me za rabljena in ne nova vozila.

Se lahko kakšen euro prišpara na legalen način?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
davka si tako ne mores odbit razen ce ga mislis imeti za taxi,avtosolo in podobno.