Uvoz iz ZDA z "Up front shipping"

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Iz ZDA bi naročil par rezervnih delov za avto. Pošljejo jih vnaprej z vključeno akontacijo, ki jo dobim nazaj, ko vrnem okvarjene dele.
Ima kdo kdo izkušnje kako slovenska carina gleda na tak račun? Pol zneska na računu so namreč rezervni deli, pol zneska pa akontacija.
Neumno se mi zdi plačevati carino in DDV na akontacijo, ki jo dobim nazaj, sploh ker ne gre za malo denarja.
Vnaprej delov ne morem poslati, ker je potem avto nevozen.

Dobavitelj ni ravno kooperativen pri izdajanju ločenih računov za dele in akontacijo. Ima namreč paketno ponudbo za dele in ne more ločiti postavk za rezervni del in akontacijo.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.135
942
113
Emona / Carnium
Si klical na FURS? Mislim, da se carini skupni znesek na fakturi (s poštnino). Ne vem pa, če lahko potem za vrnjeno akontacijo zahtevaš povračilo razlike v carini.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Po prejetem vračilu/dobropisu se zmanjša osnova za DDV v naslednjem obračunu.

Torej po fakturi plačaš vse , osnovo si pa lahko zmanjšaš v naslednjem obdobju. Problem je seveda če je to edini DDV posel ..
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
@mistique
v ponedeljek bom ampak nimam veliko upanja za ugoden odgovor. zato sprašujem glede na dosedanje izkušnje uporabnikov

@TGV
sem fizična oseba in to je verjetno edini DDV posel
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.306
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Obrazlozi situacijo prodajalcu in ga prosi, da ti za akontacijo izstavi locen racun.

Citat:
Uporabnik dukimen pravi:

Dobavitelj ni ravno kooperativen pri izdajanju ločenih računov za dele in akontacijo. Ima namreč paketno ponudbo za dele in ne more ločiti postavk za rezervni del in akontacijo.

rolleyes-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.306
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Ker si privatna oseba bo precej težko. V vsakem primeru bi/boš potreboval špediterja, ki bo pa tudi hotel nekaj za svojo storitev.

Tudi če bi uvozil na kakšno firmo je še vedno enaka telovadba.

Koliko je rezervni del in koliko akontacija?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.368
229
63
Kras
www.mtl.si
Eh, spregledal.
Potem je važno to, kar si ga ti vprašal. Ker če ima delov za 10 jurjev, potem je verjetno smiselno preverit opcije, če ima pa za 200 EUR, potem bo pa že strošek špediterja višji od prihranka.

Sicer je pa enostavno:
- najde prodajalca, ki bo dovolj fleksibilen glede tega
- pove prodajalcu naj zniža ceno, če ne more izdati ločenih računov (ja, se bo zgodilo
grin1.gif
)
- plača pač stroške uvoza na vse
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
najprej hvala vsem za odgovore
@gr69
a si prepričan, da rabim špediterja.. ker potem se ne grem tega..
torej paket je 900$, od tega deli z shipmentom 410, akontacija 490
ko prejme okvarjene dele mi na PAyPAl vrne akontacijo
gre za popravilo treh hidravličnih cilindrov s klučavnicami pri kabrioletu
stvar je elegantna, ker vnaprej pošlje obnovljene.. obstoja še varianta, da odmontiram pokvarjene dele in jih pošljem ter čakam popravilo - samo sem brez avta kakšne 2 tedna, kar mi ne paše
druga opcija je podobna storitev v Nemčiji, cenovno sicer neugodnejša (ampak če bi moral vključiti špediterja je že vprašanje če je še) in pa obvezno pošiljanje pokvarjenih delov vnaprej (ampak glede na to, da smo na isti celini po moje spravim vse skupaj v 1 teden

kateri servis (DHL, pošta, ..) bi priporočali za pošiljane v ZDA ali Nemčijo. Pake tbi bil po moji oceni 2 - 3 kg
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Če drži da bo na fakturi razvidna cena blaga je možnost da bo samo to upoštevano pri carinjenju.
Navsezadnje se ne carini "račun", carini se blago - tako se carinijo tudi delne dobave.

Ne bi škodilo vprašati na FURS.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Špediterja pa izbereš, ko te kličejo z carine kdo naj carini. Ti oni ponudijo carinjenje, ali pa izbereš svojga, tak da to carinjenje ni problem, tudi če si fizična oseba.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.306
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Če se boš zasigurno (pa tu spet ni zagarantiran uspeh) izogniti plačilu DDVja in carine na akontacijo. Je pa takoj 100,- EUR stroška v igri - kar pa je ravno tisti znesek, ki bi ga lahko privarčeval.

Pa pri pošiljanju se izogni DHL in FedEx - jih namreč takoj "najameš" za špediterja pri nas - cenik je pa da glava boli. Za druge nisem ziher kako imajo - s
am bi še najraje sprejel po navadni pošti - najcenejši špediter + šansa, da gre popolnoma brez carine skozi (sicer malo možnosti a vendarle).

Edit.
Ups - a sprašuješ s kom bi ti pošiljal nazaj? Zapakiraj, stehtaj - vprašaj pošto, DHL,itd in vzameš najcenejšega (ki ima še zavarovano izgubo).
S kom ti pa amer pošilja na našo stran luže? Ker če je fiksno DHL ali FedEx odpade spraševanje po špediterju.
 
Nazadnje urejeno:

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Iz ZDA bo roba poslana s FedExom...
Tole s špediterjem pa vidim, da je kar izziv... logistično in kot kaže tudi cenovno.... vedno bolj se nagibam k varianti, da grem to narediti v Nemčijo in prišparam kar nekaj živcev in predvsem časa.. morda pa v končni fazi ne za bistveno več denarja