Uvoz iz Nemčije?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.431
9.173
113
lažje je (ker ti ga oni pripelje)
smile-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
no, pa je le zaživela tema. ja, stran je www.autohus.de. vem, da se ne splača več dol vozit, ampak sem pripravljen plačat več za to, da bom vsaj vedel kaj kupim. če ima avto na števcu v nemčiji 120.000 prevoženih km je namreč velika verjetnost, da jih bo toliko dejansko tudi imel. pa nimam tiste neke psihične bariere, da avta z 200.000 prevoženimi ne smeš kupit, gre bolj zato, da vem, kaj mora biti do določene kilometrine na avtu narejeno in da je to dejansko bilo narejeno. ker pri nas, ko zbijanje kilometrov ni kaznivo, je vse skupaj loterija. zato raje več denarja za več muzike. plus tega neki 1.6 hdi ma mali co2, kar pomeni, da dajatve niso astronomske ... zdaj pa je, če bi kupoval 530 d al pa celo 530 i, ga pa verjetno ne bi šel gor iskat, oziroma bi moral že v startu imet precej nižjo ceno kot pri nas.
@sylver: hvala za pomoč in mimogrede, kateri C5 pa ima 110kW (glede na tabelo)? a nimajo 80, 100 in pa 103 kW?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
noben c5 nima 110kw, kw se pri uvozu ne gleda (pri plačilu dmv), tako da je ta podatek zanemarljiv.

katerega pa ti gledaš in kdaj greš v nemčijo po nakup oz ogled?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ker mam 2 metra in dva precej velika sina gledam karavane tipa c5, passat, mondeo ... nič še ni nujno, ampak bi rad bil pripravljen, ko se odločim ... c5 ker smo citroenarji doma in zaradi udobja, passat zaradi pregovorne kakovosti in mondeo zaradi cene ... nisem še odločen, zato pa samo gledam :) pa še kako leto bo moral zdajšnji zdržat ...
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Če ste tako visoki pri hiši, ne spreglej Superba. Ima precej več fizičnega prostora za ljudi kot recimo Passat. Glede tega sem bil res presenečen ko sem sedel v njem. Sicer mi do 2m manjka nekaj cm, ampak zadaj je razkošno odmerjen prostor po dolžini.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Če ste tako visoki pri hiši, ne spreglej Superba. Ima precej več fizičnega prostora za ljudi kot recimo Passat. Glede tega sem bil res presenečen ko sem sedel v njem. Sicer mi do 2m manjka nekaj cm, ampak zadaj je razkošno odmerjen prostor po dolžini.

cheer.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Kar pa ne drži ravno za višino, še posebej to velja, če ima panoramsko streho in prostor zadaj na klopi. Po dolžini in širini je pa res konkretno visok.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
ker mam 2 metra in dva precej velika sina gledam karavane tipa c5, passat, mondeo ... nič še ni nujno, ampak bi rad bil pripravljen, ko se odločim ... c5 ker smo citroenarji doma in zaradi udobja, passat zaradi pregovorne kakovosti in mondeo zaradi cene ... nisem še odločen, zato pa samo gledam :) pa še kako leto bo moral zdajšnji zdržat ...

udobje c5? mene pri "pre"mehkih sedežih boli ama ravno vse na telesu po nekajurni vožnji...
pregovorna kakovost passat? kater motor da takoj naštejem napake
smile-1.gif

mondeo - zna bit ugoden, ja
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
C5 hidravlika,verjemi,ni boljsega,ko se zacne emso poznat
Passat,ja tudo 2.0 so se izboljsali in vw bo vedno vw,je.bat ga,pac znajo skup naret avto
Mondeo,vlko muzike,malo dnarja...
No,pa je na seznamu se superb.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Kaj pa, če je vozilo poškodovano? (počeno vetrobransko steklo, poškodovana barva na strehi vozila)
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Superb je se najbolj, VW motor, poceni in veliko avta. Placa ima zadaj po dolzini res ogromno a zato ima sovoznikov predal kot skuter, ceprav to ne igra take vloge
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Jaz bi ga kupil za nekoga. Avto je relativno dobro ohranjen, je pa za zamenjat vetrobransko steklo in za pobarvat streha avtomobila. je dovolj, če podjetje napiše na račun zakaj je vozilo toliko cenejše?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Cenilec se uporabi samo takrat, ko je cena sumljiva ali v vsakem primeru, ko se napiše, da je vozilo poškodovano?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kot sem napisal....takrat ko je cena pod eurotax verzijo.

Na davčni ti preveri vsak avto, vnese podatke iz računa (VIN ipd. ) in mu izpiše Eurotax cenitev. Če je po cena vozila na računu višja, kot je eurotax cena, potem te sploh ne vpraša če je kaj narobe.

Če pa je cena nižja kot je eurotax vrednost, pa pomeni, da si dobil stvar nekako "preugodno" in to morajo preverit. Je pa možno plačat davke po eurotax ceni, samo potem preplačaš razliko.

Primer:

Avto sem kupil za 10k€
Eurotax na davčni javi da je avto vreden 12k€
Mam opcijo dokazat, da je stvar razbita oz. v nedelujočem stanju in zato samo 10k€ vredna, lahko pa sem tiho pa rečem da plačam po eurotaxu, kar v primeru 10% davka pomeni 200€ več.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Če je pod eurotaxom, prideta na ogled vozila cenilca.

Si prepričan?

Moje izkušnje: če je cena prenizka, te *lahko* opalijo po eurotaxu. V tem primeru sem mislil, da moraš ti najeti cenilca in dokazovat ceno? Lahko pa prepričaš uradnika s svojimi argumenti. Jaz sem recimo plačal DMV na ceno po računu, čeprav je bilo vozilo po njihovih tablicah vredno 50% več. Našteval sem argumente za takšno ceno in je gospa popustila. V drugem primeru je šlo za uvožen avto s ceno tik pod mejo (ko je bila davčna stopnja še odvisna od cene, ne od CO2), kjer je bilo na nemškem računu par opomb, s katerimi bi opravičeval nizko ceno... in je šlo tudi skozi b.p. Vrednosti po tablicah se ne spomnim, ocena je vsaj +20%, ker je bilo vozilo cenejše od vse konkurence na a.net, po enem letu (ob uvozu je bilo staro tri leta) bi ga lahko prodal za enako ceno ali celo zaslužil kak evro.

Vrednost (po računu) prvega je bila takratnih 600k SIT, drugega 10k€.