Uvoz avtomobila iz Danske

Bugarcek

Pripravnik
20. avg 2010
102
0
16
Zdravo.
Na Danskem sem našel avtomobil, ki bi ga rad kupil.
Iz Nemčije sem to že počel tako da sem vzel izvozne tablice. Za Dansko pa ne najdem nobenih informacij o izvoznih tablicah. Je mozno da jih nimajo? Ker je malo daleč, bi šel gor kar z letalom, avto kupil ter se peljal nazaj. Toda, če ninajo te možnosti potem ne morem storiti tega. Ima mogoče kdo vec infornacij o tem?
https://www.google.com/amp/s/europa...s/buying-a-car-abroad/denmark/indexamp_en.htm

Na zgornjem linku piše nekaj o izvozu vendar ne razumem najbolje.

Hvala za kakršnokoli pomoč
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Pazi, najprej preveri homologacijo, sam sem to želele ene 8 let nazaj, bi moral zavore zamenjati in še en cel kup stvari, ker so bile tam zahteve nižje, kot v DE in pri nas.....
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
To mora biti pa res en poseben avto, ker sicer so gor cene tako visoke, da dobiš pri nas nov avto ceneje kot gor nekaj let rabljenega. Davki za uvoz avtomobilov (novih ali rabljenih) so gor ubijalski, tako da stane recimo nov Superb 70.000 eur, že kak osnovni clio pa 35.000.

Tablice sicer dobiš na SKAT:

https://skat.dk/skat.aspx?oid=2244362

Cena je 13 eur na dan (100DKK kar je približno toliko kot 100 kun). S tablicami se lahko pelješ v nemčijo, na pa tudi nazaj iz nemčije na Dansko (vejretno da ne bi folk handlal kaj z uvozom na papirje kakšnih zbitih avtov).

Možno da imajo tudi kakšne zahteve nižje, glede na število starejših avtomobilov gor (ker so novi dragi, stare furajo dlje kot mi). Dvomim pa da bil recimo Clio kaj drugačen kot recimo za Nemčijo.

Aja, prevoz z kamionom ni slaba ideja, saj je te bo pot iz Helsingorja kar koštala (poleg goriva za 1300-1700km še drag most - kakih 50 eur - ali še dražji trajekt). Imaš pa lep izlet. :)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
2 sem že kupil gor, bil pa enkrat samo turistično. :p Tako da gre kot ti je narodnjak napisal.

Ibiza, to pri rabljenih ni naprej prenešeno.