Utrujenost med vožnjo

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Krško domov (start ob 1 zjutraj) in sem moral pri Ljubljani na počivališču zakinkat za pol ure. Pred tem 8 ur ganjanja po Racelandu, kar te psihično in fizično kar izmuči.
Ne vem kako je pri vas, ampak če sam začutim, da zadeva ne gre več, se ustavim na počivališču in zakinkam za pol ure. Po tem sem kot prerojen in zadeva normalno šiba naprej.
Sem se ustavil tudi 100km pred domom po skoraj 2.200 prevoženih km (v paru, čeprav 80% vozil jaz). Pa čeprav bi lahko ''potegnil'', kao.

Pijač aka Red Bull in ostalega sranja ne uporabljam. Baje te zbudijo, ko pa je konec učinka, pa samo mrkneš brez opozorila. Baje.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
ksz
veliko nevarnih voznikov vas je torej po cestah-bog daj, da se nam ne prekriža pot.
priden.gif

Jest sem glih iz 24h delovnika, po tem, ko ze od prejsnjega torka delam samo nocne..
grims-1.gif
Samo to ne zanima nikogar.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Kavica, pa sendvič pomagata tok, da se pretegneš in daš možgane na of. Še najboljš je, da se poznaš in ustaviš, prej preden ne gre več, kot praviš je polurni kink na parkirišču vreden več kot 100 redbulov.
Imam pa za take proložnosti v avtu cd Siddharta izštekani, men pomaga, da sploh ne ratam zaspan med tem ko ostali spijo.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Heilbronn - Kranj in obratno. Najpogosteje brez postankov. Vsaj v smeri Nemčije. Tankam v Šenčurju na Shellu in potem pot pod kolesa.
Rezervoar ravno zdrži razdaljo, če avta ne priganjam preveč
smile-1.gif


Iz Nemčije se največkrat ustavim na Irschenbergu, da dotočim nafto ter odtočim "AdBlue" :D, pretegnem noge in potem naprej.

Časovni rekord v Nemčijo 5:36, nazaj 6:10.. Najdlje je bilo pa tudi že 10 ur...

Utrujenost je odvisna od več faktorjev. Vreme, količina prometa, težavnostna stopnja tedna, ki je za mano... Meni je najbolje, če je promet vedno malo povečan, tako da sem primoran biti ves čas skoncentriran. Če je preveč prazno, rata dolgočasno in koncentracija pade, če je preveč gužve, ratam živčen, ker se vleče...
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.766
362
83
Vipavska dolina
Ksz
Meni najhujša (pa ne najdaljša) je bila Ajdovščina - Hrušica...
Delal popoldan, domov se stuširat in na ogled tekme ki je trajala do 6-ih zjutraj, potem pa nazaj na šiht. Se ustavil na Voklem,Povodju, komaj prilezel do Loma in tam odremal pol ure. Nato je šlo BP.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
ksz

Po 10 - urnem delovniku Portorož - Maribor in nazaj. Torej nekje 6 ur po malici, med potjo pojedel sendvič (kave in drugih poživil ne jemljem). Butelj.
stupid-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik jello pravi:

Sem delal kar velike neumnosti v mladih letih, kot so 26 urne vožnje (vmes ti brada zraste) z dvema postankoma za tankanje. Ponavadi s kombijem polnim mularije. K sreči brez večjih posledic.
Torej je čas, da se tema končno preimenuje?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Jah eni mamo pac to nesreco da se nismo ze rodili najpametnejsi pod soncem in moramo manjko nadomestiti z lastnimi izkusnjami. Ja povsem primeren naslov ce se ti koledar ze 20 let ni obrnil.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Saj ne leti explicitno to nate..izpostavljen si bil, ker so bili v postu mrtvo hladno omenjeni otroci ..
Čudim se, da se za take dolge relacije ne izbere alternativni prevoz, kot pa najbolj neudoben in nevaren, to je avto..

PS-kaj ti pomeni v zvezi z menoj "20 let " ipd?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Meni načeloma ni problem voziti cel dan in celo noč. Če vidim, da se me loteva utrujenost, se obvezno ustavim. Čez dan se sprehodim, spijem kavo, po kakšne pol ure lahko nadaljujem z vožnjo. Ponči malo oddremam, potem se sprehodim, pa kafe in lahko nadaljujem. Vsaka minuta dremeža se pozna, tudi če samo pol ure, ampak preden nadaljujem z vožnjo se je potrebno res dobro "razčujati".
Mojo "standardno" turo 1800km (pol AC, pol navadne ceste) zvozim brez problema v enem kosu. Je pa seveda bolj komot, če gremo vmes spat, ampak navadno se mi ne ljubi sredi noči iskat prenočišča.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
v tandemu definitivno pot Ljubljana - Blackpool, spanje na trajektu, ostalo bolj kot ne vožnja s postanki za tankanje oz. wc. štart zvečer, prihod naslednji dan popoldne proti večeru - srečo smo imeli, ko smo praktično samo zapeljali na trajekt, in nismo izgubili praktično nič časa. šli smo z Lancio Phedro - z lahkoto rečem en najbolj udobnih avtov. nazaj grede sem po celem dnevu fotkanja in dela do trajekta spal, potem pa čez Nemčijo in Avstrijo do doma skoraj v šusu (nočna).

da sem vozil prav sam sam - večkrat zaporedoma relacija Koper - Marco Polo - Koper - Brnik - Ljubljana - Koper, enkrat smo računali, da sem takrat od 8h zjutraj do 22h zvečer, ko sem parkiral naredil cca. 1600 km, postanki so bili, ko sem čakal folk na letališču. takrat sem vozil nek Peugeot kombi, ki je prazen res konkretno letel ...
tongue-1.gif
to je bilo nekje 5-7 let nazaj.

najdaljša neprekinjena vožnja (neprekinjena, brez ustavljanja in česarkoli) - Budimpešta - Maribor, ponoči, in pa pot iz Sienne v Ljubljano, kjer sva bila oba z mojo začudena, kako gladko je šlo.
smile-1.gif


lani je bilo zanimivo, ko sem šel v Solden - tja grede sem šel čez Nemčijo in se mi je tisti del čez Nemčijo ultra vlekel, sem se tam nekje tudi ustavil, pa še enkrat prej v Avstriji v Flachauu, tankanje. nazaj grede pa sem šel mimo Kitzbuehla - kjer sem se na kratko ustavil, malo pogledal, in šel naprej, brez problema do Ljubljane.

skratka - včasih lahko zvozim v kosu 500 km, včasih pa od Maribora do Ljubljane skoraj ne morem, pa se moram ustaviti na Tepanju, Lopati in Lukovici, da sfolgam. čisto odvisno od dneva in počutja. je pa v večini primerov moj "moto" - bolje pol urice kasneje, kot v graben ..."
 
Nazadnje urejeno: