UTP kabl in prenos signalov

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.765
361
83
Vipavska dolina
ksz
Nasploh nima smisla kaj veliko predlagat, če ne veš kako ima nastavljene porte. Če ima na trunk bi mogoče celo šlo, če ima pa video in data posebej pa dvomim da lahko združiš in razdeliš (vsaj kar je moja logika), ker dvomim da so razdelilci (vsaj taki poceni) tako pametni da bi sami ločevali kakšen stream ali bit ali kajjazvemkaj gre po parici. Ali dva kabla ali kabel na 4 parice je verjetno edina zadeva. Na parice pa lahko da ali konektor (da mu ga nekdo pravilno poveže in stisne) ali pa če ni hudo pedanten enostavno poveže z vtičnico (sam sem uporabil kitajske za gewiss, vsaka stane če se prav spomnim ene 3€) pa jih na koncu poveže s kupljenim kablom na modem in na mrežno kartico. To je seveda bolj taka rešitev, če nimaš klešč
smile-1.gif

Oz. lahko bi imel tv preko kabla, internet pa wireless
smile-1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Kot sem napisal v prvem postu....
Lahko razdelis kabel na obeh koncih in ce nima trunk porta vtakne enega v data enega v video. Porabis 1 kabel in 4 konektorje in klesce. Klesce pa sem jaz dobil za 7 eur tako da ni tak strosek
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:

fant rabi samo dva Y razdelilca in nič drugega, brez klešč in ostalega. Portov na routerju pa ima dovolj, kjer sta 2 DATA porta in 1 Video.

Recimo nekaj takšnega:
http://www.ebay.co.uk/itm/3-Po...=item1c411dc998

Zakaj učiš krivo vero
jezen.gif

Si že preizkusil z tem tvojim Y oziroma veš čemu je namenjen
10.gif


Dodatno: Evo še diskripšn z linka:


RJ45 CAT 5 6 LAN Ethernet Splitter Connector Adapter PC
Features:
1.Convert and increase your Ethernet connections from 1 to 2 sockets.
2.Allow two computers to share high speed DSL, cable modem and Ethernet ports.
3.Convert a single RJ45 outlet to two RJ45 sockets easily
Compact design.
4.8 wire RJ-45T adapter, parallel wiring.
5.Connector: 3 x RJ45 female

NOTE: This Ethernet splitter allows two computers to share one Ethernet line, but it doesn't support both computer to connect onto the internet simultaneously

Package Includes:
1 x RJ45 CAT 5 6 LAN Ethernet Splitter Connector Adapter PC

Točno s takim adapterjem imam jaz rešen podoben problem ... seveda sem znotraj adapterja prekinil ustrezne povezave.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Če dobiš tistega z žičkami v notranjosti se to seveda da napraviti z malo znanja
wink-1.gif

Ne deluje pa po sistemu "kupi in vtakni"
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:

fant rabi samo dva Y razdelilca in nič drugega, brez klešč in ostalega. Portov na routerju pa ima dovolj, kjer sta 2 DATA porta in 1 Video.

Recimo nekaj takšnega:
http://www.ebay.co.uk/itm/3-Po...=item1c411dc998

Zakaj učiš krivo vero
jezen.gif

Si že preizkusil z tem tvojim Y oziroma veš čemu je namenjen
10.gif


Dodatno: Evo še diskripšn z linka:


RJ45 CAT 5 6 LAN Ethernet Splitter Connector Adapter PC
Features:
1.Convert and increase your Ethernet connections from 1 to 2 sockets.
2.Allow two computers to share high speed DSL, cable modem and Ethernet ports.
3.Convert a single RJ45 outlet to two RJ45 sockets easily
Compact design.
4.8 wire RJ-45T adapter, parallel wiring.
5.Connector: 3 x RJ45 female

NOTE: This Ethernet splitter allows two computers to share one Ethernet line, but it doesn't support both computer to connect onto the internet simultaneously

Package Includes:
1 x RJ45 CAT 5 6 LAN Ethernet Splitter Connector Adapter PC

O.K. se posipam s pepelom, sem spregledal opis.
smirk-1.gif

V glavnem je point ta, da fant rabim en Y-splitter, kjer 4-žičke pozarabi za en ethernet in 4- za drugi ethernet, to pa potem po enek UTDP kablu do prostora z routerjem in tam spet enaki splitter.

Nekaj podobnega Network Splitter
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Je res ja, gigabit potrebuje 8 pinov, afaik.

Tudi jaz razmišljam o splitterju, ampak ne vem če bi delal Telemachov ogled nazaj. Ve kdo, če to uporablja navaden 100Mbit ethernet ali je zraven še kaka bedarija?

Ker bi rad priklopil TV na utp, prek wifi ni to ničemu podobno, je pa samo en utp kabl napeljan.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Mikro saj hitrost me ne skrbi, skrbi me če še kaj drugega rabi telemach...

mtl, ne bi bilo tako praktično, a hvala, če ne bo drugega...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Ne vem, recimo siol še ma trunk al kaj že zraven in če imaš recimo slab router/switch vmes, ne deluje, ipd.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
To pa res ni primerljivo. Ena stvar je oskubiti kabel in iz 1Gbit narediti 100Mbit (trivialno). Druga stvar je pa spremeniti omrežno topologijo (potencialno komplicirano).
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik asteliks pravi:
Rabil bi informacijo, ker sem na tem področju amater.
Imam modem iz katerega gresta dva UTP kabla. Prvi za televizijo, drugi za internet. Situacija pa je, da je TV s v eni sobi, Internet pa v drugi. Sedaj bi pa rad, da imam tudi v sobi s TV tudi internet po kablu. Obstaja varjanta, da po enem kablu potujeta oba "signala" za TV in internet? Sem malo brskal in našel tole shemo. Zanima me če je vezava dobra? Da ne bi kaj skuril
confused-1.gif

Usmernik sem imel v mislih modem.
LP

ti wifi ne zadosca?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Da poročam, UTP delilnik in Telemach "ogled nazaj" ne delujeta. Če imam povezano preko utp delilnika, javlja napako, da ni internetne povezave, če pa spojim direktno pa takoj začne delat. Očitno ima to telemach nekaj svojega naumljenega in 4 žičke niso dovolj in potrebuje še več
frown-1.gif


ethernet preko štroma bi mi še tako ostal...moram raziskati.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Si preveril če "delilnik" sploh deluje? Kakšnega pa sploh imaš?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Tole: http://www.elementa-e.si/trgovina/TT%2018-2?filter_name=utp

Ja, če priklopim gor TV, lepo deluje internet na njemu. Potem pa identične kable samo prestavim na video port na modemu in več ne dela. V konfiguraciji modema je potrebno določiti, kateri izhod bo video, mogoče je v tem finta, ker se potem obnaša drugače kot navadni ethernet in zato pri delilniku ne deluje?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Kako si pa to povezal? Delilnika potrebuješ namreč dva... na vsaki strani kabla enega. Potem lahko daš lepo vsak kabel na vsaki strani v prav port in mora delat. 4 žičke tukaj ne igrajo nobene vloge. Dvomim, da ima Telemachov sprejemnik sploh več kot 100Mbit/s port (beri: da sploh uporablja več kot 4 pine). Mora biti pa seveda vključen na video izhod v modemu, sicer ne bo delalo.

Edit: Sem pogledal slikco in mi niti približno ni jasno, kako je to skupaj zvezano. Jaz imam izkušnje s klasičnim načinom, kjer si na enem kablu fizično s kleščami natakneš dva konektorja.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
ksz

Tale "delilnik" ni nič drugega kot 8 na 16 žic. Deluje sicer na RS485 ali I2C vodilu, z UTP kablom in TCP protokolom pa definitivno ne. Si boš namesto delilnika kar lepo moral omisliti switch.