UTP kabel

branko19

Pripravnik
16. apr 2019
60
3
8
Spoštovani
Do Januarja mi je tv box delal normalno na 15m dolgem UTP kablu, zdej je pa problem na NEO boxu. Slika in zvok zmzujeta, box me skoz opozarja, da je prišlo do napake, izgublja se povezava. Povezano je z UTP kat 6 26awg x 4p, a to pomeni, da moram zamenjati 15 m močnejši kabelj?
Prosim za nasvet, kateri kabelj bo v redu.
Hvala za odgovor.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Ob menjavi box-a za Neo je najboljše, da imas za vsak tv svoj port iz modema ( Jaz imam Fritz). Ali pa en port in svoj switch samo za Tv. Če gre preko switcha, kjer imaš še kak Pc in podobno, pol ti šteka.
 

branko19

Pripravnik
16. apr 2019
60
3
8
Ob menjavi box-a za Neo je najboljše, da imas za vsak tv svoj port iz modema ( Jaz imam Fritz). Ali pa en port in svoj switch samo za Tv. Če gre preko switcha, kjer imaš še kak Pc in podobno, pol ti šteka.
Ja, iz UTP vtičnice imam kabelj v stikalo, iz njega pa v Pc in 15m utp kabla v zunanji Neo. Modem je Telekomov, bel, iz katerega mam pa en kabelj v eternet vtičnico, drugi pa direkt v Neo. Drugače ne morem napeljat.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
Lahko imas samo zjahan konektor... Pa izgublja rahlo stik pa pride do prekinitev... Na 15m utp bi imel lahko lesenega pa bi delalo... Jaz bi najprej preveril konektor... Potem pa naprej...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

branko19

Pripravnik
16. apr 2019
60
3
8
Bo držalo, bo treba pač nov kabelj, ker se ne znam zajebavat z konektorji. Hvala za sodelovanje obema. Lp
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Daj za začetek kupi kontakt sprej in našpricaj obstoječi kabel in v routerju....... zna pomagati....
 
  • Haha
Reactions: bpfc

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Kabel sam od sebe ni prenehal delovati, če se je poškodoval pa sploh ne bi delovalo.

Preden izumite toplo vodo pa konektorje špricate z WD40 :bonk: , raje preverite internetno povezavo, ki je najverjetnejši razlog za kockanje.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.033
2.354
113
Obstaja dosti večja verjetnost, da je napaka na povezavi do modema, kot pa od modema do NEO boxa. Gre za baker ali optiko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in philips

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Obstaja dosti večja verjetnost, da je napaka na povezavi do modema, kot pa od modema do NEO boxa. Gre za baker ali optiko?
Ni nujno da gre za napako v stilu packet lossa ipd. Dovolj je že da hitrost povezave pade pod to kar rabiš za video stream in bo tudi kockalo.

Tako da kar pognati AKOS speedtest in pa nek packet loss test v času ko so težave.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Kot ti je philips predlagal - preveri na PCu hitrost interneta..
lahko tud potem PC priklopis na kabel namesto tv boxa - pa se tam stestiras..
Lahko tud na switchu zamenjas port v katerega imas vtaknjen tv box - pa potem probas..

malo testiraj variante - preden gres 15m kabel razdirat.. mehanske stvari ne crknejo “kar tako”
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
Pa sej ni kabl crknu omg... Konektor zgubla stik... Od casa do casa... Razlicne temperature, drugacna raztezanja... Pa se kdaj pa kdaj zgubla stik... Ne za skoz ampak samo malo... In speed test ti ne bo nic pomagal, ce je ravno tisti trenutek v pravem polozaju konektor... Ce pa speed ne bo ql, tezis pa operaterju kaj je narobe in ti bo povedal, da je do njihovega modema vse ql... Da imas ti probleme... No, in kaj mas od speed testa? Tam si kjer si bil... Najlazje je preverit konektor kaj ga boli... V 99% je samo to... Potem pa ugotavljas naprej ko to izlocis...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Spoštovani
Do Januarja mi je tv box delal normalno na 15m dolgem UTP kablu, zdej je pa problem na NEO boxu. Slika in zvok zmzujeta, box me skoz opozarja, da je prišlo do napake, izgublja se povezava. Povezano je z UTP kat 6 26awg x 4p, a to pomeni, da moram zamenjati 15 m močnejši kabelj?
Prosim za nasvet, kateri kabelj bo v redu.
Hvala za odgovor.
Pred kakim letom sem imel enake težave, po zamenjavi ruterja dela zopet vse normalno.
Najbolje, da za začetek zamenjaš konektorje na kabljju.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Še to, ali je kabel verjetno z ročno narejenimi konektorji na kabel ? Povem svoj primer , pred 18 leti so mi iz telekoma postavili ene 20 tel. priključkov v TK omaro, ker je Telekom šparal so morali njihovi postavljalci kable tudi patch, kratke po 30 do 50 cm sami delati.... No in ja vsak teden, sem imel ali najmanj enkrat na mesec Telekom serviserja v hiši, ki je malo pomevljal kable in čudežno je začelo delati. Po ene 30 obiskih serviserjev mi je "dosadilo" kupil sem serijsko narejene patch kable v znesku ene 30 eur in vse njihove ročno krimpane kable zmetal ven in dal testirane strojno narejene patch kable .

Zanimivo, od takrat servis rabimo nekje enkrat na nekaj let ...... Telekom je pa sigurno zelo prihranil, ker so bili v ene par letih vsaj 30x pri nas na servisu......
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Še to, ali je kabel verjetno z ročno narejenimi konektorji na kabel ? Povem svoj primer , pred 18 leti so mi iz telekoma postavili ene 20 tel. priključkov v TK omaro, ker je Telekom šparal so morali njihovi postavljalci kable tudi patch, kratke po 30 do 50 cm sami delati.... No in ja vsak teden, sem imel ali najmanj enkrat na mesec Telekom serviserja v hiši, ki je malo pomevljal kable in čudežno je začelo delati. Po ene 30 obiskih serviserjev mi je "dosadilo" kupil sem serijsko narejene patch kable v znesku ene 30 eur in vse njihove ročno krimpane kable zmetal ven in dal testirane strojno narejene patch kable .

Zanimivo, od takrat servis rabimo nekje enkrat na nekaj let ...... Telekom je pa sigurno zelo prihranil, ker so bili v ene par letih vsaj 30x pri nas na servisu......
Pred 18 leti so bili kabli najbrž precej drugačni kot danes. Nameščanje konektorjev pa tudi ni neki bav-bav. Že leta si jih sam nameščam, pa še niti enkrat nisem imel problema s kablom. Je pa res, da je danes ponudba že narejenih kablov precej drugačna, kot pred leti.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Pred 18 leti so bili kabli najbrž precej drugačni kot danes. Nameščanje konektorjev pa tudi ni neki bav-bav. Že leta si jih sam nameščam, pa še niti enkrat nisem imel problema s kablom. Je pa res, da je danes ponudba že narejenih kablov precej drugačna, kot pred leti.
Samo v dosti primerih kabla s konektorjem ne moreš potegniti skozi cev.
 

branko19

Pripravnik
16. apr 2019
60
3
8
Kot sem že napisal,sem stestiral kabelj iz vtičnice in pa sikalo, vse bp, potem je pa napeljan 15m kabla na zunanji Neobox zunaj hiše, tu je pa problem izgube signala vsake toliko časa, pomeni, kot ste napisali, konektorji, po moje samo zunanji , ko sem ga napeljeval skozi 2 luknji v steni in sem ga poškodoval, ali samo umazal, ne vem.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
doma potegnil celoten nadzorni sistem. UTP kabel na kolutu - in gremo.. konektorje se navadiš delat.. fino je puščat "mal rezerve", da lahko popraviš, če je treba.
na daljše razdalje priporočam tudi uporabo testerja.. prihrani kaksen glavobol
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
doma potegnil celoten nadzorni sistem. UTP kabel na kolutu - in gremo.. konektorje se navadiš delat.. fino je puščat "mal rezerve", da lahko popraviš, če je treba.
na daljše razdalje priporočam tudi uporabo testerja.. prihrani kaksen glavobol
Enako tudi jaz. Nikdar še nisem kupil narejenega kabla s konektorji. Ker tu je tudi ena težava, da naprimer rabiš kabel 11m, in narejen kabel je najbljižja mera15m in potem se ti nekje 4m kabla valja in ti je vedno v napoto.