Ustvariti foto posnetek iz video posnetka

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Imam fotoaparat Panasonic DMC - FZ45. Z njim naredim kar precej video posnetkov v AVCHD.
Do sedaj sem iz kakega video posnetka kdaj pa kdaj naredil tudi nekaj fotografij kar z fotoaparatom, ki ima tako funkcijo.
Kaka fotografija je nejasna, kot bi bila posneta z daljšim časom zaslonke - zamik in je tako težje ustvariti kako panoramsko sliko ali pa dobro fotografijo oseb (video posnetki so odlični).
Zato bi želel nek računalniški program, da bi na PC-ju lahko iz mojega videa napravil kako fotografijo.

Kaj predlagate.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Z njim že poskusil, a se kod predvajalnik Panasonicovih video posnetkov ne obnese in s tem tudi zajem slike.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
To ni res
smile-1.gif


Panasonic (tudi nekateri drugi za AVCHD) uporablja različno kompresijo za A in B-frame. B-frame je ponavadi slabše kvalitete, zato je težko ročno brez predvajanja frame po frame zagrabiti tapravega. Po spominu bi rekel da je ta možnost v VLC-ju - miuslim da moraš odpreti menu za napredne nastavitve .. potem bo pa že šlo.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Sem rešil zadevo tako, da ta video pretvorim z Xilisoft Video Converter-jem in nato v VLC-ju opravim zajem slike.