USB to USB preko Wifi

Oktasis

Zelenc'
19. feb 2021
20
4
3
Pozdravljeni

mogoče mi bo kdo od vas znal dati nasvet...
Na morju v vikendu imam soncno elektrarno ( inevrter ) , v katerega imam vključen USB stick z sim kartico, za spremljanje delovanja elektrarne.
Problem nastane ko ta USB stick kr naenkrat neha delat, in ne vidim nobenih podatkov, in bi fizicno moral resetrirat ta USB stik. Kar pomeni da bi moral 300km da to naredim .


našel sem Sonoff Mini, kar na prvi pogled je to kar bi jaz rabil: https://sonoff.tech/product/wifi-diy-smart-switches/micro-usb-smart-adaptor

Ampak problem nastane, ker ta Sonoff ne odpira prenosa podatkov. ..

A ima kdo rešitev kako rešiti zadevo? Pogoj je da ima možnost preko WiFija, da lahko naprimer za 1 sekundo prekinem napajanje in da se resetira. Ali da na nek način z eno kot zobotrebec palčko resetira gumbek reset.


Vpriponki je slika tega stika ki pride v Solarni inverter za prenos podatkov...
 

Priponke

  • IMG_4804.JPG
    IMG_4804.JPG
    14,6 KB · Ogledi: 184

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Kaj pa če kupiš navaden digitalni timer in nastaviš, da na 24h naredi reset oz. za kratek čas prekine napajanje?
 

Oktasis

Zelenc'
19. feb 2021
20
4
3
A ta timer je Usb to USB ?

Imaš kakšen link da pogledam ? To bi tudi bila opcija ja. Pač vsako noč naredim reset ob polnoci naprimer ‍♂️
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozdravljeni

mogoče mi bo kdo od vas znal dati nasvet...
Na morju v vikendu imam soncno elektrarno ( inevrter ) , v katerega imam vključen USB stick z sim kartico, za spremljanje delovanja elektrarne.
Problem nastane ko ta USB stick kr naenkrat neha delat, in ne vidim nobenih podatkov, in bi fizicno moral resetrirat ta USB stik. Kar pomeni da bi moral 300km da to naredim .


našel sem Sonoff Mini, kar na prvi pogled je to kar bi jaz rabil: https://sonoff.tech/product/wifi-diy-smart-switches/micro-usb-smart-adaptor

Ampak problem nastane, ker ta Sonoff ne odpira prenosa podatkov. ..

A ima kdo rešitev kako rešiti zadevo? Pogoj je da ima možnost preko WiFija, da lahko naprimer za 1 sekundo prekinem napajanje in da se resetira. Ali da na nek način z eno kot zobotrebec palčko resetira gumbek reset.


Vpriponki je slika tega stika ki pride v Solarni inverter za prenos podatkov...
Zakaj bi pa moral ta adapter podpirati prenos podatkov? Vanj vtakneš ta svoj stick in mora delati, seveda če imaš na vikendu Wi-fi, na katerega se adapter priklopi.
 

Oktasis

Zelenc'
19. feb 2021
20
4
3
imam Wifi. Ampak ta Growatt gprs stick dela preko sim kartice. Wifi mi bo prav prisel samo zato da resetiram napravo preko Wifija v katero bo ta stick vkljucen.

pac neki moram najdit kar bo zacasno prekinilo povezavo stika da se resetira in zacne ponovno delat

Takole kot je na sliki zgleda ta stick v inverterju
 

Priponke

  • 492C3077-73DB-41EC-910A-2BD4F5856A43.jpeg
    492C3077-73DB-41EC-910A-2BD4F5856A43.jpeg
    416,4 KB · Ogledi: 208

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V inverter boš vtaknil Sonoffov adapter in vanj tvoj USB stick. Adapter boš preko wi-fi lahko vklapljal in izklapljal, s tem pa resetiral tvoj stick. Po moje je to najbolj elegantna rešitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.120
2.465
113
Da ne bo on Wifija samo izklopil, vklopil pa ga več ne bo, ker ne bo interneta. Druga stvar pa je, da če je modem neodziven tudi do Sonoff stikala ne bo prišel preko interneta in je vse skupaj neuporabno. Navaden timer bo boljši za te reči.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.175
682
113
V inverter boš vtaknil Sonoffov adapter in vanj tvoj USB stick. Adapter boš preko wi-fi lahko vklapljal in izklapljal, s tem pa resetiral tvoj stick. Po moje je to najbolj elegantna rešitev.

Ampak on rabi prenos podatkov, ne polnenje oz vklop v smislu napajanja. Rabi nekaj, kar bo tale usb oddajnik odklopilo in priklopilo nazaj.

Oktasis, da bi pa namesto tega dongla uporabil kaj drugega pa ni moznosti?
 

Oktasis

Zelenc'
19. feb 2021
20
4
3
Tocno tako Darkstar66. Rabim neki da bo pretakalo tudi podatke. Ne v smislu polnjenja ‍♂️

Ne. Ni druge moznosti
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.175
682
113
Ja - in kaksen je ta timer ?? Iscem pa ne najdem nic... ‍♂

Oni imajo idejo ves sistem enkrat dnevno izklopit In takoj spet vklopit. To narediš pač tako da prekineš napajanje. Zdaj a je to pri tebi sploh možno naredit pa ne vem. Kaj se zgodi s sistemom če recimo zmanjka elektrike od dobavitelja električne energije? Kako ti popraviš ”napako” če stvar neha pošiljat podatke ? Kako pogosto se to dogaja ? Wi-Fi je popolnoma neodvisen od tega sistema?

Stikalo na Wi-Fi
 
Nazadnje urejeno:
13. jul 2011
2.677
625
113
Si preveril, če je na voljo posodobitev fw za inverter oz. wireless kit? Proizvajalca si kontaktiral?
Kot vidim, ta wireless kit obstaja tudi v wifi izvedbi - možno je, ni pa nujno, da bi deloval bolje.
Če se odločiš uporabiti sonoffa, bi verjetno moral narediti namenski usb kabel: napajalni žici (rdeča in črna) bi speljal skozi sonoffa, podatkovni (bela in zelena) pa mimo.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Kako pogosto pa neha delat? Si poskusil katerega drugega operaterja? A nimaš možnosti, da bi se pri tem Growatt USB povezal na wifi namesto prek SIM?
 

Oktasis

Zelenc'
19. feb 2021
20
4
3
Na lokaciji imam LTE Router.
alektrarna je samooskrbovalna ker nimam moznosti priklopa na lokalno omrezje.
Sem kontaktiral tudi Growatt ampak ze od cetrtka cakam na odgovor.

ja imajo tudi Wifi stick - ampak baje dela isto. Je potrebno vcasih resetirat.
Nisem preveril Fw ker sem komaj v torek montiral ta novi inverter in GPRS stick. V cetrtek pa mi je ze nehalo delat. Sem pa 300 km vstran in bom preveril ko grem naslednjic dol.

sicer elektrarna dela vredu ker imam kamero in vidim na ekran. Ampak nobenih drugih podatkov ne vidim - zato pa sem kupil ta Gprs Shine stick.
Sicer sem Sonoffa mini Wifi narocil ze in ga cakam pa bom vidu ce bo to delavalo.
Ce pa ne pa bom dal enemu da mi naredi kot je predlagal Pinkobalinko
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Ksz...

A niso takim zadevam ravno razni raspberry-ji namenjeni?

Vzameš model z wifi zmožnostjo in ti en ITjevc sprogramira če sam ne znaš...

Zrihtaš oddaljen dostop...in dostopas na raspberry pri elektrarni kot na server iz oddaljene lokacije (300km stran)

Raspberry tak z wifi je pa 20-40e....
 
Nazadnje urejeno:

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Oni imajo idejo ves sistem enkrat dnevno izklopit In takoj spet vklopit. To narediš pač tako da prekineš napajanje. Zdaj a je to pri tebi sploh možno naredit pa ne vem. Kaj se zgodi s sistemom če recimo zmanjka elektrike od dobavitelja električne energije? Kako ti popraviš ”napako” če stvar neha pošiljat podatke ? Kako pogosto se to dogaja ? Wi-Fi je popolnoma neodvisen od tega sistema?

Stikalo na Wi-Fi
Vzet štrom napravci, ki mal nagaja je lahko 100% rešitev. Seveda, če se vedno postavlja nazaj.
To sem delal pred leti. Imel sem na eni lokaciji T2 UMTS internet za dostop do ene elektronike. UMTS modem v navezi s T2 je mal hecal tisti čas. Cena T" unliimit UMTS je bila takrat 10 E mesečno in ni bilo niti opcije pomislit na kaj drugega. Lokacija je bila sicer takrat brez kablov. 2* dnevno sem mu z navadnim timerjem na vtičnici vzel štrom za minto in je bil mir praktično leto in dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N