USB ključ v RAW formatu in ne dela

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ok, še zadnje upanje, da je imel kdo že podoben problem in ga je rešil.
Na USB ključ sem kopiral oz. premikal datoteke. Ko je bilo končano sem dal eject in ključ potegnil ven še predno mi je računalnik javil, da ga lahko varno odstranim. Od takrat naprej ključ več ne dela.
Podatki mi na njem niso pomembni, škoda mi je 32GB ključa
frown-1.gif

Torej zanima me ali je imel kdo podoben problem in kako ga je rešil. Probavam s programi onbelay, pa easeus partition master, pa i care data recovery.... pa nič ne dela. Vsi javijo, da je ključ zaklenjen proti pisanju (pa čeprav se ga ne da zakleniti). Prav tako je v raw formatu in po pregledu diska v enem od programov je kako na 1. sektorju poškodovan.
 
Nazadnje urejeno:

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Opozorilo, da se sedaj USB ključ ali kakšna druga zunanja naprava lahko varno odstrani, ni brez veze.
Format bi mogoče pomagal, če pa je sektor "fizično" poškodovan, potem pač najbrž ni rešitve. Poskusi še z Acronis Disk Director.

Kdo pravi, da se ključa ne da zakleniti? Seveda se ga da. Sem jih imel kar nekaj, kjer je bil gor naložen original software ravno za take zadeve. Zaklenil si ga in rabil geslo za odklep.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Format ne deluje oz. noben od native windows program-ov ne deluje z diskom oz. ne zna s ključem nič narediti. V garanciji je še, tako da to bo opcija na koncu, če bom seveda našel račun.
Scorpion kot sem rekel, sem uporabil varno odstranitev ampak sem prehitro ključ ven potegnil
frown-1.gif

Pod zaklepanjem pa sem imel v mislih to, da ključ nima nobene hardverske opcije zaklepa. Softwarske opcije zaklepa poznam in jih na tem ključu nisem uporabljal.
Bom probal še s tem Acronis disk directorjem pa bomo videli kaj bo...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Varna ustavitev, če se ključ prehitro potegne ven, pač ni varna ustavitev. Vse dokler se ti ne prikaže opozorilo, da ga lahko varno odstraniš, se podatki in register pa ne vem kaj še vse zapisuje... in potem nenadna prekinitev tega procesa povzroči to, kar se je zgodilo... Enako kot če zmanjka elektrike v trenutku, ko se na hard disk zapisujejo podatki. Sem že doživel, ko mi je zaradi tega šel disk in vsi podatki adijo.

Sam uporabljam USB Safely Remove, ki je mnogo bolj pregleden kot ta v windowsih, pa še veliko nastavitev ima.

Če ne boš uspel rešiti ničesar, pač nesi na servis, saj zato pa je garancija... in ne pusti se prepričati, da ga nisi varno odstranil
wink-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Varna ustavitev, če se ključ prehitro potegne ven, pač ni varna ustavitev. Vse dokler se ti ne prikaže opozorilo, da ga lahko varno odstraniš, se podatki in register pa ne vem kaj še vse zapisuje... in potem nenadna prekinitev tega procesa povzroči to, kar se je zgodilo... Enako kot če zmanjka elektrike v trenutku, ko se na hard disk zapisujejo podatki. Sem že doživel, ko mi je zaradi tega šel disk in vsi podatki adijo.

Sam uporabljam USB Safely Remove, ki je mnogo bolj pregleden kot ta v windowsih, pa še veliko nastavitev ima.

Če ne boš uspel rešiti ničesar, pač nesi na servis, saj zato pa je garancija... in ne pusti se prepričati, da ga nisi varno odstranil
wink-1.gif

Če naprave ne odstraniš varno, lahko kvečjemu zgubiš podatke. Da bi pa naprava fizično crknila... temu pa ne morem verjetni.
Verjetno je potreben le kak low level format s kakšnim tovarniškim orodjem.
 
22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
Kako pa je na tv-jih, ko je ključ še vedno fizično priklopljen in pač tv ugasneš?
Verjetno nima blagodejnega vpliva na usb
sprasujem se.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Ni problem, da gostitelja ugasneš, ampak da prekineš zvezo med aktivnim gostiteljem in ključem.
Je pa na nek način podobno. (če ugasneš TV z ukinitvijo napajanja - če ugaseš z daljincem, itak sam uredi in pripravi vse na izklop).

Sicer se "fizično" ne bi smel poškodovati v nobenem primeru. A je kaki "poceni" ključek?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Problem je samo pri pisanju. Če med branjem izklopiš USB ključ ne bi smelo biti nič narobe.

Sicer pa če bi to bil globalni problem USB ključev in trdih diskov, bi ljudje imeli precej več težav ob naključnih izpadih elektrike in podobnih dogodkih... Kot sem že napisal - izgubiš lahko največ podatke (pa še te bi verjetno lahko v večji meri dobil nazaj), da bi pa stvar fizično crknila pa je praktično nemogoče.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Tale program napiše o USB ključu tole

Description: [I:]USB Mass Storage Device(Kingston DataTraveler 111)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.10 <- Hint: This is a USB3.0 device working at USB2.0 mode
Current Speed: High Speed
Max Current: 498mA

USB Device ID: VID = 0951 PID = 1693
Serial Number: 001CC0C60DB2BCB1B30801B6

Device Vendor: Kingston
Device Name: DataTraveler 111
Device Revision: 0110

Manufacturer: Kingston
Product Model: DataTraveler 111
Product Revision: PMAP

Chip Vendor: Phison
Chip Part-Number: PS2251-03(PS2303) - F/W 01.02.53 [2012-11-02]
Flash ID Code: 983AA892 - Toshiba [TLC]

Problem je po moje tudi v tem, da je windows še očitno pisal nekaj po ključu med tem ko sem ga jaz odstranil. In zato sedaj javlja napako...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Evo sem zdaj probal še low level format z enim programčkom pa pravi, da ne more ker je medij write protected
frown-1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Evo dela s tem orodjem, ki ga je poslal Popotnik.
Hvala ti in imaš pivo ali dve v dobrem.