USB disketnik

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Ali ga kdo uporablja?
Ali ga Windowsi XP dejansko prepoznajo kot disketnik - tudi tam čisto na začetku inštalacije, ko pritisneš F6 za instalacijo dodatnih gonilnikov? Konkretno SATA ali RAID gonilnikov, brez katerih ne gre instalirat XPjev na novejše prenosnike ali stacionarne PCje brez disketnika.

Če kdo ve, po možnosti iz prve roke... hvala.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Da, na vse odgovore
wink-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Napaka...prehit napisal, sem en čas nazaj nekaj delal pa sem zamešal z flešanjem enga firmware-a.

Se pa da driverje dodat XP cdju.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
ampak se nisi zmotil... obstajal je en ključek prestigio usnjen 512MB ki je emuliral diskteno... nažalost z novo serijo to ni šlo več... med administratrji in vzdrževalci je bil zelo željena stvar mojega sem celo zamenjal za drugega 2GB, ker meni nič prav ne pride ta stvar...
 

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Ja, bootable ključek (načeloma) ni težko pripravit, ampak tega instalacija XPjev še vedno ne bo upoštevala kot možen source dodatnih gonilnikov SATA/RAID.
Za kaj takega mora biti ključek emuliran kot USB-FDD, kar je pri večini novejših računalnikov možno izbrati v biosu.

In če prav razumem, mora to ključek podpirati hardwersko, torej se do tega ne da pripravit običajnih ključev USB?
Nič, bomo kupli floppy, pa bo..

lp
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
ne razumem kaj ti ni jasno... pravim ti da obstaja ključek, ki se ga na žalost ne da več kupiti in je hardwersko omogočal to
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Takoje...na ta način bi verjetno šlo.

Sam če se jaz prav spomnem so mel SW za na ključek, k je to delal, sam kaj ko ne bom našel linka.

Že ključek tega sposoben....tudi jaz bi kupil enega.
cheer.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
niti nismo vedeli kaj imamo v rokah... ključek tak kot nešteto drugih poudarek na zunanjosti ker je bil usnjen 512MB predveč kkot pol leta je bilo... potem pa ga vzame eden izmed kupcev ki rad kaj izumlja... in ugotovi kaj sploh ima v rokah... seveda smo takoj hotli dodatne količine vendar takih žal ni bilo več
 

Podobne teme