USB detekcija - problem z WD My Book Premium

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Zadeva je sledeča...

Zunanji disk je FIZIČNO prepoznan v Windows XP/Vista/7 (zadnji build), kar je iz Windows 7 builda ponazorjeno s screnshotom.
Vendar pa je očitno prišlo do precej resne napake s particijo na disku, zato sistem do njega ne more dostopati. (Nanj ne more pisati; kadar mi po čudežu disk prikaže v raziskovalcu, je v "RAW" formatu (pa nisem nič spreminjal datotečnega sistema) in javlja, da je "Read Only".)
Skratka, če bi mi uspelo porihtati, da bi mi disk pokazalo v explorerju, potlej bi se verjetno tudi dalo kaj storiti v Paragon Disk Managerju ali kakem podobnem programu.

Torej, kaj mi je storiti, da bo disk najden v explorerju? Ima kdo link do pravega USB gonilnika, ki bi porihtal prikaz?

@Pa še tole... Kako v UBCD4Win nastaviti source Windows namestitve in sicer v Visti oz. 7? Mape i386 tukaj ni več... :-s

Še screenshoti:

http://www.shrani.si/f/25/tF/4MdN2zw6/device-manager.jpg
http://www.shrani.si/f/x/4z/2RCh4SNy/disk-management1.jpg
http://www.shrani.si/f/1v/nb/2QR5HLuT/disk-management-2.jpg
http://www.shrani.si/f/2L/on/1Ig0LbWn/disk-management-3.jpg

Btw, z onimi uradnimi gonilniki za ta zunanji disk zaenkrat ni bilo uspeha...
 
Nazadnje urejeno:

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
read-error.jpg

nastavitev-disk-geometry.jpg


Kako nastaviti geometrijo diska?
 
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Jaz sem imel isto MyShit 320 GB

Prva težava je bila s prepoznavanjem diska (ko sem ga prižgal ga je včasih prepoznal, včasih ne).

Nisem bil pozoren na to in sem sem šele čez čas se spravil naredit image, ampak je bilo prepozno in je disk med delanjem imaga že crknil.

Na žalost si najbrž tudi ti na isti poti.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Tole sem naredil med prvimi ukrepi, pa je takrat še bilo dokaj ok. Na stacionarcu je normalno zaznalo disk ter sem videl fajle ter mape.
Zdele mi pa (občasno) disk hardwersko sicer zazna, vendar pa kaže, kot da je neformatiran, v Computer Managementu neinicializiran disk (in ga ne morm inicializirat, zopet javi napako...)
Iščem po netu vsa možna orodja za popravilo...baje se ERD Commander dobro obnese?
Drgač pa sumim, da je problem prisoten zarad napačnih nastavitev headerjev, cilindrov itd.. Sam kaj k ne najdem podatkov o tem, kako mora bit prou naštelan za ta konkretn disk...
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Drgač, glede image-a...trenutno ga nimam kam narest, ker je podatkov na My Book-u preveč, da bi jih lahk kam prenesu v enem kosu.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Malo preveč filmov si gledal
wink-1.gif


Prvo, nobeni cilindri se ne nastavljajo. Nismo v prejšnjem stoletju (čeprav so žal izjeme...).

Drugo, si probal Data Lifeguard Diagnostic ? Pognal test ? Najprej lahko QUICK TEST, če nič pametnega ne javi, pa EXTENDED TEST.

Za reševanje podatkov pa lahko pogledaš v FAQ. Programi so Recuva, PhotoRec in še kateri. (tile so zastonj)
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Oba testa sem dal skozi...včeraj je bilo še ok, nista javila napak, sedaj LifeGuard zazna le disk v laptopu.
Ja, tisto s hardware nastavitvami v TestDisk sem se fino zajebal...ampak je, kar je...moja firbčnost je bila kaznovana.

Bom probal Recuvo, ki jo tudi sicer uporabljam...upam, da bo zaznala disk.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Enkrat dela, potlej zopet ne dela...izgubi stik s sistemom. Domnevam, da gre za problem s kontrolerjem v škatli diska.
Kajti nekaj časa se zadeva da kopirat, potlej pa, kot da bi se "zmatral" in se kopiranju podatkov ustavi, ni več pretoka.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Preveri temperaturo. To baje tudi matra te diske. Daj ga nekam na ravno površino, da je dobro zračno, pa za nekaj centimetrov ga privzdvigni da se bolj zrak cirkulira. Lahko tudi kak ventilator vanj usmeriš.

Prej z roko preveri (ko crkne) ali je kaj topel. Če je hladen kot kamen, potem ne gre za problem s temperaturo...
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Do sedaj nisem opazil segrevanja.

@Je na voljo kak firmware popravek za ta disk?
 
Nazadnje urejeno:

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
In verjetno pravilno predvidevam, da bi namestitev tega popravka naredila več škode kot koristi?

Ma, sej kt kaže, bom nasledn tedn šu s sodelavcem do njegovega kolega v računalniško firmo, pa bodo tm probal na mau bl profi varianto iz mojga diska izmozgat podatke. Potlej pa reklamacija garancije...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik wildude pravi:
In verjetno pravilno predvidevam, da bi namestitev tega popravka naredila več škode kot koristi?
Če ni za tvoj tip diska, seveda.
Če je, pa ne vem zakaj bi.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Ma sem pomislil, da je morda (in najbrž je?) Premium II le novejša serija predhodnika Premium (I).
Zdele sem zapekel SL Patched Hiren's.BootCD.9.8.iso, pa da vidm, če mi lahk kej pomaga...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
To je tak, kot če bi avtomehanika vprašal "Kako popraviti zapis km/h".

Če je kdo razbral kaki smisel, mi lahko razloži.