Urejevalnik poti za IGO

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Če se nanaša na link, ki ga je postal - mislim da v tretjem odgovoru - je bil zanimiv, njega mi je tudi striček Google predlagal. Žal so tam navodila za starejšo različico in niso delovala.
Vsekakor, hvala vsem, ki ste mi pomagali. Olajšalo bo načrtovanje poti kot tudi kasnejšo navigacijo.
Sedaj moram le razrešiti, kako bi pri svojem že malo zastarelem kitajčku povečal svetilnost. Pod folijo na bajku, vizir čelade spuščen, skorajda ne vidiš ničesar, če je svetlo.
Če se ne motim je pri Zumu to rešeno z bolj kontrastnimi shemami.
LPM
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj za eno napravo pa imaš?

Ja, dejansko lahko svetilnost povečaš s kakšnim drugim skinom, sicer pa to so hibe kitajskih naprav, ko je sonce, ne vidiš nič.

Najboljši so reflektivni zasloni, vendar to plačaš.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Okoli svetlosti ekrana na tvojem kitajcu - > najprej preveri v nastavitvah programa ->prikaz -> če ti sploh deluje drsnik za svetlost. Če se svetlost ne spreminja, kljub temu, da ga prestavljaš, potem imaš tukaj problem in je potrebno v sys vnesti prave vrednosti in če jih boš zadel, boš lahko tudi konkretno povečal svetlost ekrana. To pa je seveda loterija, ker imajo različne naprave tudi različne vrednosti. No, najprej preveri, če se ti naprava odziva na drsnik, potem ti bom napisal nekaj vrednosti, ki so se obnesle na različnih kitajskih napravah.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Re JAnch: Ja, drsnik ne j..e 5%; mislim, da sem nekje nastavil vse na max ampak.... Imam pa Gjackov skin. Saj sem dal eno bolj kontrastno shemo ampak se še vedno vse bolj bogo vidi.
Re Snecer: Pojma nimam, kakšno napravo imam. Eno tako za mal denarja... Ime proizvajalca ni nikjer napisano.
Re oba: pred kratkim sem vozil po JAR Tenerco z Garmonovim Zumijem; sonce žgalo kot fuk...o, polaroid očala na nosu in - vse se je videlo.
Misterija.
LP vnaprej, M
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
no ja, seveda ne moreš primerjat Zuma, ki je specifično bikerski model s temi kitajci..sicer pa kot je že Snecer omenil je svetlost/kontrast generalni problem kitajcev. Hja nič, probajmo se malo poigrat s številkami v sys. Vnesi te vrednosti:

[power]
backlight_manage_values=1
backlight_manage_keys=1
backlight_min=0
backlight_max=10
backlight_methods=20
backlight_day=100
backlight_day_battery=75
backlight_night=25
backlight_night_battery=0
tunnel_backlight_enabled=1
backlight_tunnel=50
powermgm_state=1

nato shrani spremembe in ponovno preveri, če bo slider imel kakšen efekt.
in še nekaj različnih variant, če zgoranja ne bo delovala:

[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_max = 10
backlight_min = 1
backlight_reverse = 0
backlight_key_timeout_BA = "BatteryTimeout"
backlight_key_timeout_AC = "ACTimeout"
backlight_key_ontap_BA = "BacklightOnTap"
backlight_key_ontap_AC = "ACBacklightOnTap"
backlight_key_on_BA = "OnOff"
backlight_key_on_AC = "ExtOnOff"
backlight_methods = 20
backlight_events = 1,2

/////////////////////////////////////////////////////////

[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_min = 1
backlight_max = 5
backlight_key_bright_BA1="BacklightCurrentLevel"
backlight_key_bright_AC1="BacklightLevel"
backlight_key_timeout_BA="BatteryTimeout"
backlight_key_timeout_AC="ACTimeout"
backlight_key_ontap_BA="BacklightOnTap"
backlight_key_ontap_AC="ACBacklightOnTap"
backlight_key_on_BA="OnOff"
backlight_key_on_AC="ExtOnOff"
backlight_methods = 20
backlight_events= 1

/////////////////////////////////////////////////////////

[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_min = 1
backlight_max = 5
backlight_methods = 61
backlight_events= 1,2

/////////////////////////////////////////////////////////

[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_max = 5
backlight_min = 1
backlight_reverse = 0
backlight_key_timeout_BA = "BatteryTimeout"
backlight_key_timeout_AC = "ACTimeout"
backlight_key_ontap_BA = "BacklightOnTap"
backlight_key_ontap_AC = "ACBacklightOnTap"
backlight_key_on_BA = "OnOff"
backlight_key_on_AC = "ExtOnOff"
backlight_methods = 14
backlight_events = 1


 
22. jul 2007
12.796
1.313
113
123
Kaj pa če se drsnik odziva ali imaš tudi zato kakšno zdravilo
sprasujem se.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če se odziva, potem itak ni problem, ga daš na max in to je to! Se pravi v tem primeru iGO zna uloviti vrednosti, ki so za svetlost vpisane v registru OS-ja ali pa mu je to s pravilnimi vrednostmi dopovedano v sys datoteki. Jeba je, ker imajo različne znamke wince navigacij, različne vrednosti za backlight in če jih ne veš, je to iskanje igle v senu. Ti primeri so lepo vidni v datoteki data.zip\config\devices\ kjer imaš malo morje .ini datotek v katerih so za različne modele naprav vpisane vrednosti za [power].
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Evo ga:

[power]
backlight_day_battery="100"
backlight_night="100"
backlight_night_battery="57"
backlight_status="0"
powermgm_state="0"

LPM
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Probaj zgornje komande od Jancha.

Če je možno na kitajčku poglej, če imaš kje v originalnem meniju info ali kaj podobnega kjer bi lahko razbrali katero napravo imaš, pa kako sliko, če je možno prilepi bomo lažje našli prave komande za svetlost
wink-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ojla!
Sem že probal, prvi niz komand deluje - samo še vedno ni "crystal clear"; ni pomoči, je pač cheap shit. Na koncu bom začel za navigacijo uporabljat kako 7" tablico, samo mal smešno bo na chopperju zgledalo.
Morda je prava pot v iskanje full kontrastne sheme, ki jo tudi sonce ne bo zje...lo;
Javim kako naprej, sedaj drsnik deluje ampak je noč in gre samo od temnega k temnejšemu.
LPM
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Kakšen konstruktiven predlog? Nekaj, kar ni po ceni v kategoriji Zuma... Pa tudi Garmin mi ne leži - mam ga v avtu ampak z njim ne grem na adventure ture.. LPM
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sem te dni imel v pacu enega Tomtom Riderja prve serije. Mogoče lahko poceni dobiš kaj rabljenega. Se ga da predelat in podpira najnovejše karte. Zaslon je zelo svetel in je presenetljivo lepo odziven tudi z rokavico. Je tudi waserdiht
smile-1.gif

Je pa res malo več zajebancije s predelavo, saj je treba najprej posodobiti bootloader, da podpira kartice večje od 2Gb, nato sledi še predelan (neuraden) navcore, da lahko na njemu furaš nove zemljevide.

tomtom-rider-2-002.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Kakšen konstruktiven predlog? Nekaj, kar ni po ceni v kategoriji Zuma... Pa tudi Garmin mi ne leži - mam ga v avtu ampak z njim ne grem na adventure ture.. LPM

Hja, mesec, dva nazaj je bila izjemna akcija za Zumo 350LM... jaz sem nabavil dva komada, enega za 150eur!, drugega za 170eur!

In seveda prodal naprej.

Šlo je za Zumote, ki so pripadali modelu Dacia Duster Extreme pa jih očitno niso dali poleg avta
evil.gif
in so preplavili net.

Osebno mi Zumo350 ni ok, ima "zanič" zaslon, s tem mislim zelo počasno pomikanje po ekranu, je kar velik cigl, gumice kontaktov so češke, za ceno 450 eur pa bi lahko imel še kaj (mp3 itd...).

A po drugi strani ni boljšega striktno moto modela, razen 390, ki ima še ant+, drugo enako.

-------------

Tomtom, ki ga predlaga Janch, je tudi zelo priljubljen in kvaliteten izdelek, vprašanje pa so zemljevidi, vendar mislim da imajo vsi modeli lifetime update.

Za načrtovanje pa uporabiš googlemaps/tyre , ki podpira tako tomtom kot garmin.

---------------

Moja osebna izbira pa je Garmin Oregon, serija 600, vreden svojega denarja.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ojla; ja, za načrtovanje sem se nekako znašel, še najbolj mi leže kar stari Google maps; navigacija pa mi ne štima na Garminu - ni mi všeč zaslon in možnosti.
Mi je boljši IGo; pa še kartografija na Garminu mi ni ravno najboljša - premalo izbire poti. Res pa je da imam serijo 26xx.
Thanks, LPM
 

Dare58

Zelenc'
3. jan 2015
18
0
1
Ljubljana
Pozdravljeni,
v tej temi je bila omenjena možnost nalaganja že narejenih poti na iGO.
Po navodilih sem naredil, mape IGO/CONTENT/USERDATA/ROUTE/ in vanjo skopiral *kml.
Zagnal program toda omenjene poti ni v seznamu. Na seznamu je samo pot, ki sem jo ustvaril preko programa iGO.
Naj povem še to, da uporabljam telefon Samsung xcover s5690, iGO pa je verzija 9.6.29.468978

Imam pa še eno vprašanje---kljub iskanju, teme napačno vodenje nisem našel, zato sprašujem ali ta tema sploh obstaja. Imam namreč vsaj dve lokaciji kjer me iGO pripelje narobe. Ena je v Lj Glinškova ploščad št. 10, ena pa je v Prekmurju -Goričko-Kruplivnik hiša številka 86 in 86 a

lp, Dare
 
Nazadnje urejeno:

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Če si skopiral .kml v pravo mapo, potem bi ti moralo pokazat pot, ko daš v iGO-u Naloži pot.

Res je, da je ta opcija v iGO-u skrita in si moraš najprej ustvarit bližnjico v hitrem meniju: Nastavitve->Prilagoditev hitrega menija->(izberi: Naloži pot) Nato: Prikaži mapo in klik na Hitri meni (če nimaš skina so to tri vodoravne modre črtice desno zgoraj)->Naloži pot->tu moraš imet potem to pot, ki si jo ustvaril.

Napake prijavljaš v tej temi


Imam pa še jaz vprašanje za večje poznavalce od mene:
V Tyre si za test naredim pot z dvema točkama (začetno in končno). Tyre mi prikaže najkrajšo pot. Shranim kot .kml. Kopiram v pravo mapo v iGO-u in ko naložim to pot, mi iGO ponudi nek drugo - daljšo pot
confused-1.gif

Tudi če izberem Kratko pot, ta ni popolnoma enaka kot tista v Tyre.
Bi moral v Tyre določit več točk, da bi me iGO vodil po točno tej poti?
 

Dare58

Zelenc'
3. jan 2015
18
0
1
Ljubljana
sem skopiral v pravo mapo po navodilih, pa se mi naložena pot ni prikazala v seznamu poti.
Je pa zanimivo sledeče: sem program zbrisal iz telefona in ga še enkrat naložil, sedaj mi pa kljub temu, da sem v hitrem meniju izbral opcijo naloži pot ne omogoča izbire te opcije??? Prilagam slike
1421242072893.jpg

1421242072533.jpg

1421242073150.jpg

1421242073446.jpg


Ali mi lahko kdo pove kaj počnem narobe?

Lp, Dare
 

Dare58

Zelenc'
3. jan 2015
18
0
1
Ljubljana
nič nisem počel narobe, potrebno je bilo shraniti pot, ki sem jo naredil v sami navigaciji in opcija naloži pot se je čudežno aktivirala. Vendar pot, ki sem jo kot kml datoteko naložil v Igo/content/userdata/route:
sc20150116-131158.jpg

ni prikazana in je ne morem izbrati? Kako rešiti ta problem?

lp, Dare