Urejanje dvorišča

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Na dvorišču, ki v glavnem služi kot parkirišče, imam na tleh utrjeno podlago. Rad bi dvorišče nekako uredil, da bi izgledalo bolj urejeno. Zdaj pa ne vem, kaj bi bilo najbolj enostavno in ne preveč drago. Razmišljam o asfaltu, pralnih ploščah, samo betonu.... tlakovci so najbrž predragi. Dvorišča je cca. 20m2.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Prane plošče boš pod avtom drobil najbrž. Vsaj tiste 5CM al kolk so že.
Beton pa sol se ne marata
tlakovci skupaj s polaga jem so drva,ji kot asfalt. Je pa res da kdaj kasneje lažje skopljes kaj pod njimi, lahko se igraš z vzorci in barvami. Jih pa lahko sam polozis, kar bo.na koncu ceneje kot asfalt
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.352
113
v lokalni ostariji
Prane plošče so lahko povozne ;) samo je tehnika in cena polaganja kar dosti visoka.

Najprej rešiti odvodnjavanje potem robniki na koncu zaključni sloj. Asfalt je ena izmed cenejših rešitev...

20m2 je zelooo malo. Najceneje če sam tlakovce položis...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Naj povem, da bo na tem dvorišču parkiran tudi avtodom, ki je kar precej težak, zato bi morala biti podlaga trpežna. Je pa dvorišče kar dobro utrjeno, zbito z žabo, na njem pa se tudi že nekaj let redno parkira. Narejen je tudi že nagib za odvodnjavanje, tako da dela niti ne bo tako zelo veliko.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Ker je količina homeopatska sam dokončno pripravi podlago (utrdi in poravnaj na -8cm od želenega končnega nivoja, upoštevaj padce pz. naklone), potem pa ti naredijo asfalt 5+3 in konec skrbi. Samo asfalt te bo prišel ranga 500€ komplet.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Moj avtodom stoji pol na asfaltu, pol pa na betonu. Tam kjer je asfalt se je po dolgih letih začela pod gumo nabirati voda, ker eno tono stalnega pritiska na isti točki pusti posledice na še tako zelo utrjeni podlagi. Za 20m2 bi jaz sigurno dal armiran beton
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Ne bojim se luknje, samo asfalt se je po dolgih letih posedel za malo več kot cm, ravno dovolj, da voda zastaja.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Poglej kaj se najbolje obnese na cestah, pa ti bo vse jasno. Kako je to sploh še vprašanje lahko?
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
171
43
Jaz sem imel predlani težavo dobit asfalterja za 5x večjo površino, tako pričakuj, da te bo kdo tudi odklonil, oz. ti dal ceno, ki ni ravno standardna "po kvadratu". Kar je razumljivo...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Asfalt na vrocini postane mehak. Poglej si kolesnice po mestih, predvsem na desnih (bus) pasovih.
Prenesi tezo avtodoma na vecjo povrsino, ali pa se sprijazni z luknjo

Hanzi, tale zadnja izjava ti je malo bosa. Kaj naj avtodom na streho obrnem, da bo večja površina? Kakorkoli, želel sem povedat, da bi bilo bolje izbrati beton, kot pa asfalt.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Na streho ti predlagas, jaz sem dal drugacen predlog.
Tako da bom se naprej bos hodil okrog
Je pa res, da beton ne bo naredil jame.
Ga bo pa sol nazrla, pa spokal bo ce ne bo dilatacij in dodatkov njem, tako da...
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Naredi asfalt, kot se spodobi, se pravi, s pravo podlago. Karkoli drugega boš dal, boš čez 10 let metal ven. Tlakovci bodo zeleni, stiki polni maha, ..., beton ti bo razžrla sol. Nima smisla. Pišem pa iz prve roke glede tlakovcev.