URE tretji del

Jan

Pripravnik
25. okt 2007
337
0
16
Po parih letih nova ura. Bila je dolgo želja, zdaj končno na zapestju
smile-1.gif

http://www.joylot.com/afullsize_thumbs2/ss/656112279.jpg
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
kakšno je mnenje o večjih urah in manjših zapestjih? Eni pravijo, da izgleda smešno, drugi, da nima veze, tretjim je kul.
Jaz osebno raje gledam veliko uro na suhem zapestju, kot veliko uro na zamaščenem zapestju, kjer že pašček reže v kožo
uf-1.gif


jaz imam recimo 17,5cm obseg zapestja, sem suh, ne vem pa kam se uvrščajo ti cm glede velikosti zapestja. Verjetno v spodnjo polovico. 40mm ure so mi veliko premajhne, meni ne izgleda ok. 42 do 44mm je super. Imam doma tudi 58mm premer ure in hkrati 2cm visoko, pa še dodatno gumb za navijanje seka ven še dodatni 1 cm...je pa RES prevelika
smile-1.gif

slikaj to 58cm na roki.
evil.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
KLIK

Mimogrede, tole uro prodajam, če koga zanima. Najboljši del je meni osebno, da ni potrebno prav ušesa k njej držat, da slišiš tiktakanje
wink-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Po izbiranju med različnimi ugodnejšemi modrimi diverji sem se osredotočil na Seiko in Orient, na koncu izbiral med Orient Mako in Mako XL, se skoraj odločil za Mako XL (Mako je že preveč podoben uram, ki jih imam), a na koncu sem ugotovil, da se vedno vračam k eni obliki in to je model Ray. ustreza mi tudi, da je malenkost manjši od XL.

Tako, da je naročen moder Orient Ray, dodatno pa sem pri enemu mojstru naročil še temno rjav usnjen pašček z dodatki, ki bo lepo zaokrožil tole uro. Ura bo za dnevno nošenje in bo menjala moj zvesti Casio, ki je malo preveč plastičen. Poljot Aviator je žal pokvarjen trenutno in se ne nosi, Amphibia je krava in se tudi ne nosi, Panerai pa za posebne priložnosti
grin1.gif


Kdo prakticira usnjen pašček za "vse primere"? Torej tudi za pod tuš itd.? Se obnese in po kakem letu, dveh pač menjaš ali nikakor? Ko sem za Panerai iskal druge paščke, sem dol padel pri določenih slikah uporabnikov, kjer so izgledali "rabljeno". usnje je bilo odrgnjeno, kje že počeno itd. Samo izgledalo je fantastično s Paneraiko na koncu. Ko sem spraševal kje se to prodaja je bil odgovor nikjer, samo kupi navaden usjeni pas in ga nosi 2 leti, tudi v vodo, še posebej slano, včasih malo "pomagaj" z drgnjenjem itd.
tongue-1.gif


Primer moje ure (pašček bo drug, a podoben):
7c21acf3-f174-4a68-af65-e76f54f76115_zpsa84d62bd.jpg
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Po moje res škoda, pa še sušil bi se dolgo časa. Imam itak drugo uro za direkt v vodo oz. menjam pašček kadarkoli na Orientu.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
ksz

Sem nov v tem svetu pa me zanima kaj bi priporočali tam v rangu 2k oziroma za katerimi firmami je najboljše gledati v tem rangu, ker jih ne poznam prav veliko.

Gledal sem tudi na www.zeitauktion.com kjer prodajajo rabljene ure. Ima kdo kaj izkušenj z njimi?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
za 2k boš dobil kak edox,tag,omego,breitling, pa da je original. to bi jaz iskal v tem rangu.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ja povej kakšne ure so ti všeč?

Za tak denar bi osebno si kupil kakega Glycine Airman-a.
tongue-1.gif


Glycine Airman 1953 Vintage Limited Edition
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Izjemno mi je všeč Tag Heuer Grand Carrera Calibre 36. No v bistvu tudi druge serije Calibre tako, da nekako tak stil.