UPS

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Zdravo,

vcerajsnji mrk mi je odnesel Apollo 1082DJ (“no name?”) UPS (820VA).. starega bom sicer “pogledal - a najverjetneje iscem novega.

Priklopljeni gor so modem, ruter, videosnemalnik, NAS, najbrz se stacionarc.. vse gori 24/7. Zelja mi je, da ima šuko vtičnice ter da je hitro dobavljiv.

gledam tole ali pa tole

kaksen nasvet - tako glede modela kot tudi trgovine? Amazon zgleda baterij ne posilja v Slo - tko da iscem “lokalca”
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
236
36
28
tu imaš še enega...cenejšega.

Drugače pa z APCjem ponavadi ne moreš zgrešiti. Če si bil pa z Apollom zadovoljen, potem bi bil tudi z Energeniem.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
tu imaš še enega...cenejšega.

Drugače pa z APCjem ponavadi ne moreš zgrešiti. Če si bil pa z Apollom zadovoljen, potem bi bil tudi z Energeniem.
Izkusnja z Apollom - kapavem.. tole prejsnji dan je bil prvi mal bolj cuden izpad elektrike (pod “cuden” smatram, da je stroma zmanjkal, pa je en ruker za kratek cas prisel nazaj.. pa ga spet ni bilo).. skratka nekaj kar naj bi UPS prezivel/preprecil/bil temu namenjen.. ta je pa crknil? Ce pa pogledam s svetle strani - zadeve, ki so bile nanj priklopljene so ostale “zive”.. tko da ne vem - a sem al nisem zadovoljen?
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
236
36
28
Izkusnja z Apollom - kapavem.. tole prejsnji dan je bil prvi mal bolj cuden izpad elektrike (pod “cuden” smatram, da je stroma zmanjkal, pa je en ruker za kratek cas prisel nazaj.. pa ga spet ni bilo).. skratka nekaj kar naj bi UPS prezivel/preprecil/bil temu namenjen.. ta je pa crknil? Ce pa pogledam s svetle strani - zadeve, ki so bile nanj priklopljene so ostale “zive”.. tko da ne vem - a sem al nisem zadovoljen?
Kolk je bil pa star?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Meni je tudi Appolota v šoli odneslo. Zmanjkalo štroma, in 2x on off ruknilo. No Apollo se ne odziva. Hvala organu so vsa stikala preživela.
Zdaj je že APC SM1000IC prikloplen.
Mava zgleda identicno Appolo izkusnjo.. cakam dostavo APC.. pa upam, da je to to.

eden zgoraj je omenjal “testiranje” baterije..kako to zgleda? Izklopim UPS iz omrezja in ga map praznim - da bo baterija morala “delat”?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Mava zgleda identicno Appolo izkusnjo.. cakam dostavo APC.. pa upam, da je to to.

eden zgoraj je omenjal “testiranje” baterije..kako to zgleda? Izklopim UPS iz omrezja in ga map praznim - da bo baterija morala “delat”?
Tako se lahko igraš le, če ni problema, če bodo naprave ostale brez napajanja.
Drugače imaš opcijo, da SW prožiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
tu imaš še enega...cenejšega.

Drugače pa z APCjem ponavadi ne moreš zgrešiti. Če si bil pa z Apollom zadovoljen, potem bi bil tudi z Energeniem.
A to imajo vsi pogoj, da je vsaj 5% obremenitev
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Ob izpadu el, koliko časa napajanja pa takle UPS zagotavlja?
Tega ki sem vzel mu pise - polna obremenitev 1 min, polovicna obremenitev 8.5 min.
UPS imam pa prvotno zarad električnih špic.. pa ce sem ze doma, da mi zadeve tolk casa gorijo, da lahko normalno ugasnem.
Da bi pa “delal” na UPS je pa tole premalo
 
  • Všeč mi je
Reactions: majaron

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pojma nimam :(
Ne spomnim se ne kje ne kdaj sem ga kupil.. kakšne letnice pa tud gor ne najdem.

edit: najdu.. mimovrste - pomoje 3-4 leta nazaj vsaj (jim ne dela prenesi račun)
To je sigurno baterija zanič. Kupi novo pa gremo dalje. Jaz imam en 15 let star UPS, ki še zdaj deluje in drži 1 uro ko je gor obešeno ~100W. Sem pa baterije že velikokrat zamenjal.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ob izpadu el, koliko časa napajanja pa takle UPS zagotavlja?
Odvisno kaj vzameš. Večje in dražje bo držalo več časa. Če vzameš nek osnovn za okoli 100€ maš okoli 10 minut povprečn pisarniški računalnik. Oziroma več kot dovolj, da vse varno shraniš in zapreš.
Moj zgoraj omenjeni mi bo komunikacijsko omarico po njegovih ocenah poganjal okoli 1.5-2h (nekaj nonamanged stikal, eno managed stikalo, ki napaja 8 AP-jev in NAS).
 
  • Všeč mi je
Reactions: majaron