UPS za wifi router

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Na vikendu imam očitno težavo z delovanjem mifi routerja. Na router so ob moji odsotnosti povezane komunikacije s klimo in kamerami. Ker pa očitno dokaj pogosto prihaja do krajših prekinitev dobave elektrike, se mi router občasno ne postavi nazaj in tako je komunikacija s klimo in kamemerami onemogočena.

Sedaj pa razmišljam, da bi mifi router priklopil na zunanjo prenosno baterijo (tako ki se jo uporablja za polnjenje mobitelov - imam doma), le to pa potem direktno v vtičnico kot da bi jo polnil. Kaj bi se zgodilo ob izpadu elektrike? Razumem da router ne bi deloval 4 ure, niti ni to namen, saj prihaja le do nekajminutnih izpadov.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Iz prenosne baterije ti prihaja 5V, ti pa za router potrebuješ 230V. V poštev bi ti prišel kak poceni UPS.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Kako boš pa to prenosno baterijo polnil, Ima možnost polnenja in praznenja? Jaz bi UPS za računalnik kupil in nato priklopil gor ta mifi ruter.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
To je pa drugo, če ti prenosna baterija dopušča istočasno polnjenje in praznjenje. Nekatere tega ne dopuščajo.
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Na vikendu imam očitno težavo z delovanjem mifi routerja. Na router so ob moji odsotnosti povezane komunikacije s klimo in kamerami. Ker pa očitno dokaj pogosto prihaja do krajših prekinitev dobave elektrike, se mi router občasno ne postavi nazaj in tako je komunikacija s klimo in kamemerami onemogočena.

Sedaj pa razmišljam, da bi mifi router priklopil na zunanjo prenosno baterijo (tako ki se jo uporablja za polnjenje mobitelov - imam doma), le to pa potem direktno v vtičnico kot da bi jo polnil. Kaj bi se zgodilo ob izpadu elektrike? Razumem da router ne bi deloval 4 ure, niti ni to namen, saj prihaja le do nekajminutnih izpadov.
Jaz vidim bolj problem v routerju. Router se po izpadu el. omrežja mora sam postaviti v delujoče stanje. Rešuj problem na njegovem izvoru, bo najceneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Najbolj poceni zadeva je da imaš router, ki ima napajanje preko USB (5V) in potem daš vmes med polnilec pa router še en powerbank.

Proper rešitev je seveda pravi UPS, ampak cene za neke spodobne se začnejo pri ~100€.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Najbolj poceni zadeva je da imaš router, ki ima napajanje preko USB (5V) in potem daš vmes med polnilec pa router še en powerbank.

Proper rešitev je seveda pravi UPS, ampak cene za neke spodobne se začnejo pri ~100€.

Tudi sam iscem resitve napajanja.
Moje vprasanje. Powebank-i omogocjo istocasno polni-prazni funkcijo? Ne pride do pregrevanja in posledicni riziko ce je zadeva nastimana tam v hribovcih?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Hja, sem se vmes spomnil, da je zadeva res priklopljena preko klasičnega 220V adapterja (vleče 12V 2A)in ne usb adapterja, tako da sedaj je verjetno najboljša opcija drug mifi router.

EDIT: Za vmesni čas razmišljam, da bi dal neko mehansko stikalno uro, ki bi na vsake 24ur naredila reset modema za cca 2-3 minute, da se postavi nazaj.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Powerbanki so nizka napetost (5V) in nizka moč (<20W), tako da nima kaj biti narobe. Sam sem že polnil powerbank in med polnenjem čez noč nanj priklopil še telefon in sta se čez noč oba napolnila do konca.

Ni pa to idealna rešitev. Bolj zanesljiv bo seveda pravi UPS.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Kamere imajo klasicno napajanje. Vendar me ne moti, ker ce se router nazaj postavi, so offline samo kaksnih 5 minut. Bolj je tezava v tem, da se router ne postavi nazaj in tako je vse skupaj offline 14 dni.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Hja, sem se vmes spomnil, da je zadeva res priklopljena preko klasičnega 220V adapterja (vleče 12V 2A)in ne usb adapterja, tako da sedaj je verjetno najboljša opcija drug mifi router.

EDIT: Za vmesni čas razmišljam, da bi dal neko mehansko stikalno uro, ki bi na vsake 24ur naredila reset modema za cca 2-3 minute, da se postavi nazaj.

Potem bi mogoče šlo s tem, če avtonomija zadošča.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Na vikendu imam očitno težavo z delovanjem mifi routerja. Na router so ob moji odsotnosti povezane komunikacije s klimo in kamerami. Ker pa očitno dokaj pogosto prihaja do krajših prekinitev dobave elektrike, se mi router občasno ne postavi nazaj in tako je komunikacija s klimo in kamemerami onemogočena.

Sedaj pa razmišljam, da bi mifi router priklopil na zunanjo prenosno baterijo (tako ki se jo uporablja za polnjenje mobitelov - imam doma), le to pa potem direktno v vtičnico kot da bi jo polnil. Kaj bi se zgodilo ob izpadu elektrike? Razumem da router ne bi deloval 4 ure, niti ni to namen, saj prihaja le do nekajminutnih izpadov.
Verjetno ti bo delalo čisto OK, ker je naprava precej primitivna. Saj lahko testiraš na suho.

99% je problem, da elektrika za trenutek zaniha, medtem ko se router zaganja in ga to vrže iz ritma.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Kakšen mifi router pa imaš? Te hofer (prenosni mifi)zadeve se same izklopijo po kakih 15 minutah, ko ni podatkovnega prometa oz. ni povezana nobena naprava. Tako da če je izpad elektrike, posledično se kamere vgasnejo in povezava kamere na router se prekine (router dela na baterijo tudi če je vkopljen v el. vtičnico) in po nekem času (okoli 15 minut) sam izklopi hotspot zaradi varčevanja (nekako tako kot na gsm aparatih). Ko pride elektrika nazaj je router že vgasnjen in se kamera nanj ne more povezati (potrebno ga je fizično prižgati). Če imaš tak router in wifi povezavo iz kamere na router, ti noben ups, powerbank itd ne bo pomagal. Drugače imajo te zadeve že vgrajeno baterijo za 3-5 ur, ampak same izklopijo povezavo, ko gor ni povezanih naprav.

Če imaš tako kot sem napisal, bi bila rešitev, da bi bla nanj vezana naprava z lastnim napajanjem, recimo star gsm. Recimo ko zmanjka elektrike, router dela na svoji bateriji in gsm (kateri bi bil skoz priklopljen v el. omrežje)bi tudi delal na svoji bateriji. Na gsm bi mel vklopljeno neko aplikacijo ko konstantno nekaj čara na z podatki (recimo mail aplikacija), tako bi točka ostala aktivna ob izpadu kamer.
 
Nazadnje urejeno: