uporablja kdo motorno olje pannasol?

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Ne vem če je to čist res. V neki drugi temi beremo ,da je pri TDI zaradi neuporabe pedpisanega olja možna obraba odmične gredi in s tem pridejo veliki stroški.

Saj sem napisal da ciljam na starejse avtomobile. Jaz nebi v 2000EUR ali manj vreden avto nalival vsakih 10.000km za 100EUR olja.

LP

Jaz dam v svojga "malo boljše olje", v bistvu ne vem sploh katerega, zaupam mehaniku da če reče da pozna mašino in da je znano da rabi malce boljše olje, to je pa tudi vse za zanesljivo delovanje, potem pač naj zrihta tako. Mislim pa da ni precej dražje, verjetno pa ceneje kot če bi sam šel po par litrov olja v štacuno...

Ponavadi olje dobim ceneje kot mehanik
smile-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.744
2.101
113
da ne veš kaj ti toči notri ob tem pa še trdiš da je zihr ceneje kot bi šel sam kupit... tisto kar ti on toči notri sigurno ni tisto kar ti računa...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Poznam mehanika od Mis-a in je tud tko kolega in toči notr tisto kot pravi računa mu pa z malo dobička na olje in razne dele.

Pozabu je razjasnit situacijo.

PS. V mojo kripco gre sam najboljše...Mobil1 SuperSyn...40€ za eno menjavo.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Ne vem če je to čist res. V neki drugi temi beremo ,da je pri TDI zaradi neuporabe pedpisanega olja možna obraba odmične gredi in s tem pridejo veliki stroški.

Saj sem napisal da ciljam na starejse avtomobile. Jaz nebi v 2000EUR ali manj vreden avto nalival vsakih 10.000km za 100EUR olja.

LP

Jaz dam v svojga "malo boljše olje", v bistvu ne vem sploh katerega, zaupam mehaniku da če reče da pozna mašino in da je znano da rabi malce boljše olje, to je pa tudi vse za zanesljivo delovanje, potem pač naj zrihta tako. Mislim pa da ni precej dražje, verjetno pa ceneje kot če bi sam šel po par litrov olja v štacuno...

Ponavadi olje dobim ceneje kot mehanik
smile-1.gif

aplauz.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Še omenil nisem kdo je, ti pa že veš kaj noter toči. Saj pravim, sem mu povedal da me bo poslušal če ga kdaj ujamem na laži.
Sicer se pa dobr poznava. Kero olje ima, ponavadi ima sod in piše gor...

Avto pa dela in vžiga trenutno BP.

Sem se trudil pa dobil kao poceni olje, pa mi je potem istega zrihtal ceneje... Je pa vse precej cenejše kot najbolj crap olje na OMV črpalki....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
ksz...

Fantje, že DOOOOLGO je tega, kar se je dalo kupiti res slabo olje...

Če je olje ustrezne gradacije (pa še tukaj je pri civilnih motorjih precej rezerve in se lahko greste brez škode malo "testiranja" v vse smeri) MORA ustrezati standardom in motorju se, ob upoštevanju servisnih intervalov, ne bo zgodilo nič, pa če je made by Esso, Mobil, Castrol, Petrol, Agip, Ina ali pa The Coca Cola Company
cool-1.gif
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Eno vprašanje imam za vas. Ali je motorno olje Castrol TXT 505.01 05W40 res tako dragoceno, DA STANE 4,5 litra 107 evrov ? Toliko so mi namreč zaračunali na servisu.
bonk.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
na servisih so najvecje barabe.Olje najdrazje pa ceprav ga dobijo najcenej, ponavadi kar iz 1000L cisterne.
Shellovo olje specifikacije ki jo navajas lahko dobim po ceni ca.9-10 EUR v litrski embalazi, sem pa enkrat na poti v Avstriji bil bolj proti minimumu z oljem in sem ga nameraval vzeti na Shellovi pumpi.Cena 32 EUR/l
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Jaz jim ga nebi plačal. Maš ga na bolhi za 4-5 € litr.
Drugač pa castrol ni nek biser med olji.