uporablja kdo motorno olje pannasol?

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
pri iskanju cenejsega olja (pod 4 eur liter), sem naletel na motorgold olje pannasol. baje gre za mineralno olje 15w 40. ravno prava zadeva za razne stare dizelske golf-e. pri nakupu 20 litrske kante pride liter tega olja okoli 2,6 eur, kar je primerljivo z leclercovimi olji po ceni.

ali je olje pannasol u redu ali ne? slisal sem da so bile reklamacije na ta olja .... ve kdo kaj vec?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Kaj manka extralubu?

ne vem. mogoce to, da je PREpoceni? nisem se srecal uporabnika tega olja ....
tongue-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Kaj manka extralubu?

ne vem. mogoce to, da je PREpoceni? nisem se srecal uporabnika tega olja ....
tongue-1.gif

Pol alterja ga tanka. PA se en kolega je prevozil vec kot 100.000km z njim, menja ga na 15.000. Ptavi da ne opazi nicesar, niti mu ga kuri, niti avto kadi... Nic. Nevem kako bi bilo ce bi razdiral masino pa pogledal notri, ampak mislim da pri starejsih avtomobilih to nima smisla.

LP
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Čist tako pomisli. Maš golfa starega 20+ let.Takrat je bilo na tržišču ina delat 5 golf je preživu.
Pri extralubu je samo eden problem. Ponavadi jim ga zmanjka...
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Penasol rabimo za traktorje. Stabilno olje ,se počasi stara in v primerjavi s Petrolovim oljem za dizel motorje v 10literskih kantah.Menjamo pa ga na 100 do 150 ur odvisno od trakrorja in dela .
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Penasol rabimo za traktorje. Stabilno olje ,se počasi stara in v primerjavi s Petrolovim oljem za dizel motorje v 10literskih kantah.Menjamo pa ga na 100 do 150 ur odvisno od trakrorja in dela .

kje ga pa nabavljas? kolikor jaz vem ga ima samo cim ....
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Čist tako pomisli. Maš golfa starega 20+ let.Takrat je bilo na tržišču ina delat 5 golf je preživu.
Pri extralubu je samo eden problem. Ponavadi jim ga zmanjka...

Saj pravim, ce imas malo starejsi avto (recimo 6+ let) itak ni nevem kako pomembno olje. Bolj je pomembna redna menjava. Raje dajem kaksen extralub in menjam na 15.000 kot pa kaksen longlife pa menjam na 50.000
bonk.gif


LP
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
pri iskanju cenejsega olja (pod 4 eur liter), sem naletel na motorgold olje pannasol. baje gre za mineralno olje 15w 40. ravno prava zadeva za razne stare dizelske golf-e. pri nakupu 20 litrske kante pride liter tega olja okoli 2,6 eur, kar je primerljivo z leclercovimi olji po ceni.

ali je olje pannasol u redu ali ne? slisal sem da so bile reklamacije na ta olja .... ve kdo kaj vec?


Poznam par (sicer) japoncev ki so so Pennasolovo sintetiko uporabljali preko 200k km, motorji izredno dobro ohranjeni. Brez težav.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
pri iskanju cenejsega olja (pod 4 eur liter), sem naletel na motorgold olje pannasol. baje gre za mineralno olje 15w 40. ravno prava zadeva za razne stare dizelske golf-e. pri nakupu 20 litrske kante pride liter tega olja okoli 2,6 eur, kar je primerljivo z leclercovimi olji po ceni.

ali je olje pannasol u redu ali ne? slisal sem da so bile reklamacije na ta olja .... ve kdo kaj vec?


Poznam par (sicer) japoncev ki so so Pennasolovo sintetiko uporabljali preko 200k km, motorji izredno dobro ohranjeni. Brez težav.

Misliš pannasol? Ni pene.
evil.gif

Če so menjali na 5k ni panike.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Jaz pri avtu ne šparam 10 eurov na 15 tisoč km. Itak grem vsak teden tankat za 50 eurov, kva bom pol šparu 10 eurov na petnajst taužnt....
bonk.gif