Upor kupcev

B81

22. jul 2007
34.674
9.063
113
Sicer nisem vsega bral, ampak cilj bi bil, da se malo zmanjša promet pri treh kraljih, torej bi bilo treba mesec dni ali več kupovati v Lidlu, Hoferju, Klaseku, Jagru...(tema dvema pa tudi oni trije določene artikle dostavljajo, tako da spet nismo nič naredli
smile-1.gif
)
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Zavedat se mormo, da smo kupci tisti, ki dajemo žegen na podražitve, s tem, da še vedno normalno šopingiramo. Ker se trgovci zavedajo, da smo odvisni od njih in nam lahko oni mirno diktirajo cene.

To je to. Dokler bomo mi drago kupoval bojo oni drago in še dražje prodajal. Tako je povsod. Jaz sem zelo discipliniral nakupovanje in se marsičemu odrekel.
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Lep primer draženja so blokirane cene v Sparu... ista cena, ampak hkrati pa manjša vsebina embalaže.
Ni hrana, so pa vložki always - za ceno, "zajamčeno do konca feburarja 2008" (kot oglašujejo), ki smo jo prej plačevale za 10 kom v paketu, dobimo sedaj samo 9 kom
10.gif


Naša mala trgovinica pa si še sedaj ni opomogla od navala besnih nakupovalcev alpskega mleka, olja in sladkorja, ki se je zgodil pred podražitvami... saj še nikoli prej niso toliko zaslužili v parih dnevih... bo pa malo slabše naslednje leto, ko bo spet treba dosegati realizacijo - najkasneje takrat nas čakajo nove podražitve
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik mimmy pravi:
Lep primer draženja so blokirane cene v Sparu... ista cena, ampak hkrati pa manjša vsebina embalaže.

Ej, tega pa nisem še opazila.
smile-1.gif


So pa zadnje čase legendarni v sektorju sadje zelenjava - podražijo, potem pa naredijo 20% popust "na vse citruse".
Pri tem so bili celo tako zelo temeljiti, da so uspeli cenovno povoziti Mercator, ki je sicer legendarno drag, kar se tiče sadja.

Ali - zadnji letak Spara - Akcija! Dobiš 5 kom. rdečih pomaranč za 1 evro. (mislim, da bo hec veljal od srede dalje)
Danes v Sparu kupila obične pomaranče - res niso rdeče (to je treba upoštevati), imam jih pa 9 kom in sem zanje dala 1,2 evra.
Kje tle vidijo nek blazen popust, da se je treba na trepalnice metat, da dobiš te pomaranče, vedo samo oni.

In tako dalje in tako naprej.
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ma to je čisto zavajanje 5 pomaranč, 4 kumere... za 1€. Če ne povejo kok je cena/kilo niso nič naredil in se vsak zaveda da hočjo nekaj lepše zapakirat in dražje prodat. Kvečjemu škodo sebi ker je očitno da te hočjo neki naf.uk.at.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mimmy pravi:
Kupujem samo tisto, kar potrebujem, trenutnih navdihov pa je v trgovini malo...

Če pa potrebujem čokolado, jo pač potrebujem - pa če bi stala tablica 10€ !

To itak. Sam v osnovi tut ne šparam. Če se piej kokakola lajt, bomo jo kupli, neglede na ceno.
Ker mam ledenko rad, si jo bom kupil pa je kak je. Če bo cena 2x višja, bom je pa kupil 2x manj.

Raje kupim en vez prave kokakole, ko pa 4 veze ponaredka, ki ga je nemogoče konzumirat, ker je ugaben.

Mesečno spijem liter vina ob kosilu oz. večerji. Ravno se mi j€be, če stane liter 2 al pa 6€, vzamem taboljšega
itak ga tako malo porabim, da tu nima smisla šparat. Enako gre recimo za gorčico in majonezo. Kupim taboljšo
robo, tukaj mesečno prihranit 1€ se mi ne zdi smiselno.

Ker ko potegnem črto, zakaj bi šparal v šopingu za live-need items, če pa grem v soboto ven in mahnem 80€
mimogrede. Pa če gre naknap, bom "zapil" 50 namesto 80, teh 30 bo pa šlo za špecerijo. Taboljšo.

Če lahko zgonim 200€ v eni noči na pokru, bom pač zgonil samo 100, 100tka bo pa šla za špecerijo.

Zarad mene naj dražijo kok čejo, če mesečno zapravim 200 al pa 250 v trgovini, mi je popolnoma vseeno,
teh 50€ razlike me nebo obogatilo, in tut nastran jih nebom 10 let daljal, da se bi mi kjerkoli poznalo.

In točno te matematike nekateri ne vidijo. Kolega skoz jamra kak nima keša (žena brez sluzbe, mali otrok,
stanovanjski problem nerešen, krediti), a zažere pa piva za malo vojsko. (ni alkoholik) Ja madonca daj neke
nepotrebne atribute ukinit, namesto 3 pire na dan, samo enega. Jebat ga, tako jaz delam. Sicer mi negre
nikol naknap, ker mam vedno nekaj starih šparung na drugi banki (ki seveda nato dopolnim če kaj potrošim),
+ "črni fond" (torej iz štumfe za najhujše čase)... Vse je v organizaciji. Če si dobro preštudiras mesec, naredis
nek plan, se ga držiš more it, in nerabiš jokcat da je v trgovini tako drago. Pride kdaj, da bi rad šel ven, $ se s tem
ne strinja, jaz ne koristim "štumfe" (če res ni hudo nujno treba it v klub), vedno si rečem; "Malkom zjebal si, zdaj
pa bodi doma, in bodi karakter". Ker sem pač tak tip, ki z nekimi minimumi negre ven.
Raje za 7 dni na morje v "poln program" kot pa za 14 dni "ološ paket". Dobiš manj, ampak tisto prekleto kvalitetno.

Deluje 100%, le karakter mores bit in se planov in načrtov držat. Če ga kje pobiksaš, si odščipneš kje drugje.

Če sem za vikend zapravil več od planiranega, jebat ga, v nedeljo ni pokra. Če me speče policist, žalim slučaj,
ampak ven 2 vikenda negrem, sam sem kriv.

Dajte se organizirat, tolko lažje z manj živci.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
Citat:
Uporabnik tis pravi:

Druga stvar, ki me pa moti je pa drugo: zakaj bojkotirati Spar? Blizu mene so Tuš, Merkator in Spar. Merkator je daleč najdražji in zaposlene so najmanj prijazne. Tuš te tako malo ciganski... Torej je Spar v resnici najboljša izbira.

če si doma blizu leclerca je mogoče alternativa leclerc, sicer pa dejansko še največ in najboljše za svoj denar in dušo dejansko dobiš v sparu!
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
ksz

Dejstvo je, da na določenih izdelkih lahko nekaj prišparaš - nevem npr. kupiš moko trgovca namesto "firme", pa mleko, sladkor, sol, itn.)...ne moreš pa bit ljubitelj Nutele in kupit nek Sparov evrokrem, če piješ Coca-Colo..je niti slučajno ne boš nadomeščal z neko cheap colo...če jem Gavrilovič pašteto, je sigurno ne grem menjat za trgovčevo...pa še bi se dalo naštevat. Tako kupujemo pri nas, pa smo štirčlanska familija z nekim povprečnim slovenskim dohodkom...nismo reveži, lahko si kaj privoščimo, nimamo pa za vsesplošno razmetavanje.

Taki, ki imajo dovolj denarja, da se grejo izbiro, bodo še naprej tako kupovali...pa ni malo takih, pejt za vikend v katerikoli hiper ali supermarket, vidiš tko polne vozičke, da dobiš debele oči...tisti, ki so na robu preživetja oz. nižji sloj, bo mogoče padal na te marketinške fore, vsi ostali pa ne. In dokler bo tako, bo !"inflacija".
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.001
5.109
113
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Tale zapis v Blogu je malo napačen, nepremišljen in zavajujoč.

Direktor Spara je predprejšnjo nedeljo na poročilih na popu, ko so imeli temo inflacije prvič odkrito priznal razloge za tolikšno inflacijo v Sloveniji. In sicer: nekje pred petimi leti (ne vem pod katero vlado) so sindikati, trgovci, delodajalci in vlada sklenili dogovor o brzdanju inflacije in sicer zaradi vstopa v € območje. Inflacija je ta leta realno bila nekje med 3 in 2 odstotki, torej skupaj nekje 12-13%. Stroškovno to pomeni, da so se nekateri stroški podjetjem povečali celo občutneje kot za ta delež. Posledično so zaradi trenutnega pritiska cen na katere nimajo vpliva (nafta, živila,...) VSI izkoristili trenutek in začeli loviti razliko, ki se je teh pet let nabirala.
Če tega dogovora ne bi bilo, bi se cene že do sedaj postopoma dvigovale (a veliko hitreje kot so se) in s cenami bi bili v tem trenutku nekje na istem. Oziroma glede na argumente je sklepati, da bodo še malo rastle, preden bodo "pokrili izgubo".

Druga stvar, ki me pa moti je pa drugo: zakaj bojkotirati Spar? Blizu mene so Tuš, Merkator in Spar. Merkator je daleč najdražji in zaposlene so najmanj prijazne. Tuš te tako malo ciganski... Torej je Spar v resnici najboljša izbira.

Pa vedar so vsi ti ki pravijo da so pet let držali cene. še vedno poslovali z dobičkom. Nikdar nisem slišal da bi Špar rekel, da je poslovno leto končal z izgubo. Sedaj ko pa so dvignili cene, bodo pa dobički še enomnejši. Saj človek bi vse skupaj še preživel, če bi trgovke imele nekaj od tega, samo mislim da nebodo imele nič.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Ma to je čisto zavajanje 5 pomaranč, 4 kumere... za 1€. Če ne povejo kok je cena/kilo niso nič naredil in se vsak zaveda da hočjo nekaj lepše zapakirat in dražje prodat. Kvečjemu škodo sebi ker je očitno da te hočjo neki naf.uk.at.

Ma to je tko kot u Indiji, ko sem skor dol padu... na tržnici tip prodaja mango cenik pa:; 1 kom=3rpj; 2kom=6rpj;3kom=10rpj
Seveda sem za foro naročil 3x 2
evil.gif
; a mu na koncu vseeno pustil drobiž
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.001
5.109
113
Pa še replika Malcomu, s katerim se večino postov strinjam, tukaj se pa ne morem.

Meni se pa zdi škoda, da si namesto dveh ledenk, moram kupit samo eno, namesto dveh vezov cocacol pa samo tri flaše. Saj je res da na tak način prišparaš.
Samo pozabil si na tiste družine, ki si na leto lahko kupijo samo par flaš cocacol, in še te takrat ko ima mulc rojstni dan, na tiste, ki sploh ne vedo kaj je poker, in v slučaju da bo sin zaružil 200eur na pokru, bi ga milorečeno nagnali od bajte.
Ti še sedaj živiš na nekem nivoju, kjer lahko z malim odrekanjem nekaj prihraniš, samo veliko pa je takih ki se enostavno ne morejo odrekat, ker se nimajo česa.

Pa še to. Jaz sem veliko začel obiskovat Leclerca in včasih za kako malenkost Hoferja. Saj ne da ima Leclerc veliko cenejše cene, samo iz principa se izogibam "velikim trem".
 
Nazadnje urejeno:

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Včeraj sem opazovala v Mercatorju žensko, ki je kupovala jabolka: 6 pakiranih jabolk za 1,60€. Ker so bile postavljene tik zraven bio jabolk (4 pakirana 2€ in nekaj), poleg pa 1 meter prazne police, je pač ženska sklepala, da so tudi ta bio in še zelo poceni!
Čist tko mimogrede, lani so bila samo taboljša jabolka čez 200 sit, sedaj so vsa čez 1€
13.gif
Še dobro, da imamo domača...
 

Francoz

Pripravnik
Malo off topic, pa vendar za razmislit:

Tudi global smo spravili na kolena. Promet mu je po umoru padel na 10% tistega, ki so ga imeli prej... In je zaprl diskoteko...

Za Spar bi bilo najbrž dovolj, da mu (za opozorilo) pade promet za teden dni za 20 ali 30%.

Hočem le reči, da se da, če se le hoče. Če se ljudje organizirajo, se da marsikaj!
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Sej igrajo na zabitost ljudi,v teh velkih centrih folk sploh ne gleda na ceno,ampak kolk je sosednji izdelek drazji/cenejsi od tega k ga v roki drzi in tako si naredi samopotrditev da je ugodno kupila.Tudi bognedaj da bi sla na trznico kupit gajbo jabolk,ampak igrajo na foro teh malih paketkov"kupim kot gospod vsak dan kolk potrebujem",glih teli paketki jih pa ozemajo,takih kupcev je pa nazalost vrejtno kr 80%.

In dejstvo je da ima narod se vedno prevec,se nekrat drazje od sedaj bo mogoce vplivalo na upor,ampak se prej bodo sle place gor za 10eur in bo folk pozabil.

Na trenjih je kazalo zensko iz Mure ki ima 380eur place,"nima kao za prezivet",bere cajtng(vrjetno ima kaksne 3 narocene),pije tursko kavo(na omari stoji neuporaben kavni avtomat),sigurno ima cela familija prenosne telefone(domacega celo odklopljenega ker je ze star in na zico),vrjetno furajo vse Danone izdelke,ker drugace bi brez,otroc pomrli in vse druge oglasevane proizvode,ce bi kamera pokazala preostanek hise bi vrjetno se dosti cvetk najdli,zunaj parkirana Thalia,ki je 8000eur+ in tako dalje,torej se zdi da nam je tako lepo da ljudje vec nevedo kaj revscina sploh pomeni.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Pa še replika Malcomu, s katerim se večino postov strinjam, tukaj se pa ne morem.

Meni se pa zdi škoda, da si namesto dveh ledenk, moram kupit samo eno, namesto dveh vezov cocacol pa samo tri flaše. Saj je res da na tak način prišparaš.
Samo pozabil si na tiste družine, ki si na leto lahko kupijo samo par flaš cocacol, in še te takrat ko ima mulc rojstni dan, na tiste, ki sploh ne vedo kaj je poker, in v slučaju da bo sin zaružil 200eur na pokru, bi ga milorečeno nagnali od bajte.
Ti še sedaj živiš na nekem nivoju, kjer lahko z malim odrekanjem nekaj prihraniš, samo veliko pa je takih ki se enostavno ne morejo odrekat, ker se nimajo česa.

Pa še to. Jaz sem veliko začel obiskovat Leclerca in včasih za kako malenkost Hoferja. Saj ne da ima Leclerc veliko cenejše cene, samo iz principa se izogibam "velikim trem".

Si mi z jezika vzel... Nimajo vsi tok dnarja da sem jim jebe za vse.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Pri teh revežih je še obvezno zraven škatla rdečega marlbora na mizi in čikec v roki...
hysterical-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Pri teh revežih je še obvezno zraven škatla rdečega marlbora na mizi in čikec v roki...
hysterical-1.gif

Dobr pustmo kajenje revežov... Mogoče jim je to edini luksuz, ki si ga lahko privoščijo.

Sploh ni treba bit revež, da ne moreš razsipavat z denarjem. Sploh, če bi rad kaj našparal in si nekaj ustvaril. Sploh je pa razlika, če imaš ti družino in kredit za stanovanje, ali pa če živiš doma in ti ni treba za nobenga skrbet kot pa sam za to, da se boš mel sam fajn. Pa to ni mišleno kot kritika Malcoma ampak je razlika...
 
Nazadnje urejeno:

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Hja, lotiti se je treba tako, da bodo vsi kupovali v Hardiju, Lidlu, Jagru in ostalih trgovinah, ki (še) imajo manjši tržni delež. In poleti rastline glodali po okolici. Tudi lubje, če bo treba.
smile-1.gif


Če špar propade zaradi bojkota (kao), se bosta Tuš in Mercator med seboj še lažje dogovorila za fino visoke cene.
smile-1.gif
 

Francoz

Pripravnik
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Na trenjih je kazalo zensko iz Mure ki ima 380eur place,"nima kao za prezivet",bere cajtng(vrjetno ima kaksne 3 narocene),pije tursko kavo(na omari stoji neuporaben kavni avtomat),sigurno ima cela familija prenosne telefone(domacega celo odklopljenega ker je ze star in na zico),vrjetno furajo vse Danone izdelke,ker drugace bi brez,otroc pomrli in vse druge oglasevane proizvode,ce bi kamera pokazala preostanek hise bi vrjetno se dosti cvetk najdli,zunaj parkirana Thalia,ki je 8000eur+ in tako dalje,torej se zdi da nam je tako lepo da ljudje vec nevedo kaj revscina sploh pomeni.

Tole pa je bilo zelo nesramno napisano. To, da niti slučajno ne opisuje pravega stanja, bom poskušal pozabiti.

Če je kaj sovražni govor, je tole, kar si napisal, ker sporočaš, da je za delavko še 380 evrov preveč.

Zate je revež očitno le tisti, ki ima manj kot 50 kg in 15 let star bicikel...

Ne kvasi več neumnosti. Če boš take govoril na kakšenem javnem mestu, jih boš zagotovo dobil po lampjonu...