UPN v tujino

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
Pri eni češki trgovini bom kupil neke stvari in imam poleg paypala moznost se nakazila na TRR. Ker bo zadeva prek 200 eur komaj zdaj vidim da pri tem znesku njim placam se nekih dodatnih 8 eur za vodenje, ce placam s paypalom. Nakazilo na banko pa me ne stane nic ekstra.

Okej, kako izpolnim ta nalog ko bom nakup zakljucil? Je enako kot UPN v notranjem prometu? Je temu primeren tudi sklic? Namesto SI je CZ npr? Vem, da rabim se BIC in IBAN, bolj me skrbi sklic.

Nazadnje sem v tujino nakazoval 10 let nazaj, od takrat naprej vse paypal. Zdaj so te zadeve ze baje cist na izi, ker takrat si moral na banko in pol ure gledat kako oni na salterju dozivlja zivcni zlom.

Hvala!
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Sklic je popolnoma nepomemben za samo banko - če ti ga prodajalec "predpiše" ga pač v vneseš, sicer pač številko računa, pogodbe, stranke ... . Edino pazi pri "kodi sklica" - mislim, da moraš vpisati 99, da ne "preverja" sklica.

Pa seveda, da imaš pravi IBAN, SWIFT in kar pač spada zraven bančnih podatkov.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Sam veliko plačujem v Nemčijo. Pomembno je samo Iban in BIC. Ostalo lahko pišeš kar ti paše. Sklic dam SI00 in trenutni datum. Zgoraj levo pa OTHR.

LP Sandi
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.957
9.016
113
EU
Kako napišeš datum v sklicu? Pisal sem s presledki, pikami vmes in mi ne sprejme.
confused-1.gif
 

univerza982

Pripravnik
24. okt 2013
40
1
6
hitro vprašanje, na hrvaško bi fizični osebi rad nakazal avans za dopust prek spletne banke, kere podatke torej rabim za upn obrazec
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
IBAN prejemnika, BIC kodo banke pri kateri ima odprt račun in naslov prejemnika.

KODA namena: OTHR, sklic SI00 24052016 ali še bolj enostavno SI00 00001
 

univerza982

Pripravnik
24. okt 2013
40
1
6
glede na to, da so hrvati v sepa, nimajo pa eura, koliko je provizija za plačilo (imam sparkasse kjer imam strošek drugače 0) IN ali ima prejemnik kakšno provizijo (se pravi stroški na njegovi strani)..se pravi jaz nakažem 100 eur,on dejansko dobi 100 eur
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
102
7
18
Citat:
Uporabnik univerza982 pravi:
glede na to, da so hrvati v sepa, nimajo pa eura, koliko je provizija za plačilo (imam sparkasse kjer imam strošek drugače 0) IN ali ima prejemnik kakšno provizijo (se pravi stroški na njegovi strani)..se pravi jaz nakažem 100 eur,on dejansko dobi 100 eur

Mislim, da bi moral biti tvoj strošek 0, če nakažeš v valuti EUR. Poskusi vnesti podatke v Netstik, pred avtorizacijo se ti izpiše predviden strošek. Če bo moral prejemnik plačati provizijo, je pa odvisno od njegove banke.