UPC, LJ Fužine, čudna slika?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Pred slabim mescem mi je crknil tv.
Popravili na servisu, čez kak teden se je slika občasno začela čudno obnašat. Občasno je bila "plava" "zelena" night vision" .....tv spet na servis kjer niso odkrili nobene napake (15 evrov plačal pavšala
redface-1.gif
) prinesem domov, slika enako slaba. POsnamem z fotoaparatom video in sliko in pošljem po mejlu na servis "dokaz" o slabi sliki. Čez nekaj dni odgovorijo da naj tv priensem ponovno. Ker ni bilo možnosti odnest tv še nekaj dni počakam, na kar slika postane čista in je tako sedaj že praktičn ocel teden.

A je možno da je UPC kaj šaril po instalaciji? Jim bom poslal podoben mejl kot zgoraj.
Ne vidim razloga da bi se slika na tv sama "popravila"
AJA UPC kabelski analogni xs trojček
532347-DSCN1420.JPG
 

Priponke

  • 532347-DSCN1420.JPG
    532347-DSCN1420.JPG
    86,4 KB · Ogledi: 238

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Malo povprašaj sosede, če si edini v bloku s to težavo, pol krivda ni na strani operaterja.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
...pa vprašaj po liniji gor ali dol....lahko da je samo tvoj vod kej pokvarjen....
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Moj odgovor v smeri iskanja krivca gre proti tv sprejemniku. Težave pri sprejemu signala s strani operaterja se kažejo v sneženju, črtah, temi,.. skoraj nemogoče v manjavanju barv, kot navajaš. Da zaslon menja brave, se nagiba k krivdi s strani tv sprejemnika - verjetno slabi spoji in kontakti, ki se ob "ugodnih" fizikalnih okoliščinah pojavijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Kakšnih dodatne elektronske krame (magnetov) ni bilo ne prej ene sedaj v okolici TV. Če pa je sosed kaj postavljal pa ne vem...
kako to misliš električni home delilci? Tv in ostala krama je res priklopljen na neko Hoferjevo prenapetostno zaščito.
Kot sem napisal: cca 2 tedna že dela OK in upam da tako tudi ostane....kaj jo je pa pred 3 tedni medlo pa ?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Sigurno je kriv TV in ne kabelski operater. Za tako popačenje slike je kriva eletronika, hladen spoj, na katerem od transformatorjev itd... To bi ti moral elektronik na servisu povedat, no vsaj če je elektronik v pravem pomenu.