Univerzalni daljinski upravljalci in stare naprave

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Pozdravljeni.

Doma imam en star ojačevalec Siemens RV 340, pa zanj nimam daljinca. Ker sam nimam izkušenj s temi univerzalci, me zanima, katerga kupit, da bo stvar delovala.

Hvala za odgovore in lp
Tuši
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
242
0
16
Možnost, da boš našel daljinca za tvojo zadevo se nahaja precej blizu 0.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
s tem bo sigurno delalo
evil.gif

The Logitech Killer!


on:
drugač pa res bolj malo šans, da se kej najde.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
meni en kitajski jajc dela, pa spet ne, pa marš. pa so zadeve novejše izdelave. na kenwood stolpu mi ni prijel še nobeden, pa je receiver star 6 let. jajc od jajca. en drugi ubniverzalc je delal na vsem, razen na fejst stari televiziji ne (delal na dveh stolpih, video, receiver in CD player). kak pač dobiš po mojem.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jst sm učeri kupu univerzalca za Gorenje TV, staro 1 leto in not so ble 3 kode in nobena ni delovala, potem sem pa izbral možnost, da samo najde kodo in jo je najdlo in dela vse. Je pa od Philipsa, stane pa cca 15€, dobiš pa ga v Bang Bangu.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Jest mam harmonya in ga ne menjam ya noben dnar, pet daljincev sedaj počiva v predalu, z pritiskom na dva gumba se prižge dvd player končna stopnja in projektor z enim pritiskom vse ugasneš, polej na njihovi strani če podpira tvojo napravco.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Po mojih izkušnjah boš težko našel dalinjca, ki bo imel vse kode, da bi ti vse tipke delale. Še najlažje bi bilo, če bi kupil takega, ki se zna "učit" kode, pod pogojem, da ti stari dalinc še dela
smile-1.gif



lp
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
jaz imam doma enega starega, znamke vivanco, ki je stal okoli 1500 SIT. na njem mi delata 2 TV (stara 5 ter 10 let) ter stolp in VCR (oba okoli 10 let), edino HDD rekorder, ki je mlajši od daljinca, ne dela.
poglej na domači strani, kjer imaš v opisu daljincev tudi seznam podprtih naprav
http://www.vivanco.de/cgi-bin/...earchKey=remote
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Po mojih izkušnjah boš težko našel dalinjca, ki bo imel vse kode, da bi ti vse tipke delale. Še najlažje bi bilo, če bi kupil takega, ki se zna "učit" kode, pod pogojem, da ti stari dalinc še dela
smile-1.gif



lp

matr samo to tut meni ni jasno....
jest sem imel 10 let nazaj uro...na katero si lahko upravljal vse naprave...če kode ni bilo ...si vzel dalinca in ga sprogramiral...v stilu...pritisnil pač kodo za programiranje, potem knof na uri...potem knof na pilotu (usmerjen v uro)

in je vse špilalo....
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
ksz

doma se mi valja še nekaj daljincev ki so namenjeni sicer eni napravi vendar povzamejo vlogo kompletnega originala.
Ruwido Simphony cena 15eur. Novi v originalnih škatlicah programirajo pa se preko usb.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ampak tale logitech harmony pa je mašina. ni čudno, da mora delat, saj stane skopih 230 evrov.
ampak mašina pa je.
 

Maurioniss

Pripravnik
14. okt 2007
182
0
16
http://ideo.si/?k=art&kat=0&art=5950

jaz sem si kupil tega, je poceni (cca 30 EUR s poštnino). Je vnaprej predkodiran za večino znamk, če to ne uspe lahko sam poiščeš kodo, in če še to ne dela si ga lahko sprogramiraš iz drugega daljinca vsako tipko posebej (kar je meni prišlo prav pri Sagem STBju).

Ima tudi super funkcijo funkcijskih tipk, (A,B,C,D) s katero si sprogramiraš zaporedje do 16 ukazov. npr TV on+STB on+ ZVOČNIKI on itd...
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
kaj tebe meče... kaj ima dejstvo a ima al nima original daljinca veze z mojim postom
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik ufm pravi:
Zakaj pa 230 EUR? Obstaja model 525, ki stane veliko manj (okoli 65 EUR). Ga imam jaz in je SUPER in SUPER

http://www.rolan.si/katalog/8237/DALJINSKI_UPRAVLJALEC_Logitech_Harmony_525__USB

kako pa si zadovoljen z "dometom" logitech harmony daljinca? konkretno, doma imam nekaj let star philipsov TV ter malo mlajši philipsov HDD snemalnik. daljinec od snemalnika je zelo slab, saj moram meriti natančno v snemalnik, sicer ne bo prijel, medtem ko z daljincem od TV lahko merim precej bolj naokoli, pa bo vseeno delal.
in pa šš to me zanima, kako upravljaš računalnik? predvidevam, da moraš imeti IRDA sprejemnik?
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Domet je odličen. Nikakor slabši kot pri original daljincih.

Programiranje poteka tako, da daljinca preko priloženega kabla priklopiš na USB na računalniko in nato vse urediš na računalniku. Torej ne rabiš IRDA sprejemnika.
Imel sem že več univerzalnih daljincev: takega na kodo, pa takega z učljivimi tipkami, in sedaj že več kot leto Harmony. Je tudi trpežen in ga vsem priporočam.
Z njim dejansko delujejo VSE naprave - stare in novejše. Nikoli mi ni bilo potrebno uporabiti funkcije učenja - ker vse najde preko interneta v bazi podatkov od naprav.