Uničenje na carini

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Edino pravilno banda hudičova!!!! Kupovat v EU, za par € razlike bi se vsi prodali! Gamad!
evil.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Pri stvareh, ki so ravno malo nad mejo (22 EUR), je razlika najvisja (cca. 35% vrednosti). Visja, kot je sicer vrednost, bolj se priblizujes (asimptoticno) nominalnim 20%, kolikor znasa DDV za vecino stvari.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
rol107-6.jpg


Tole bi moral imeti že pol leta - zdaj jo ima kakšen sinček carinskega delavca. Pasmater, dejansko sem imel že vse podatke o modelu, ki je zalaufal odločbo o uničenju.
jezen.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

A je ponaredek? Je!
Torej gre na uničenje... Simpl kopasulj..

Ne vem, zakaj pizdiš

LP
Gargy
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Zato, ker nikjer tako ne komplicirajo, menda imajo samo Švicarji in Francozi tako strogo. Ma ko jih jebe, grejo se nek formalizem, a ni osnovnih stvari pošlihtanih. Na facebooku že celo leto oglašujejo modela, ki pri nas prodaja fejke ur (in to res cenene), pa mu ni nihče nič ne sere. Če torej ponaredke delam pri nas in jih prodajam, mi ne bo nihče nič, če pa kakšnega uvozim, me hočejo pa zjebati. Budale.
smirk-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Pa fora je, da lahko jaz naročim enako uro od Nemca ali Angleža, ki me bo btw vpel 3x bolj, a pošiljke ne bo nihče gledal, če pa pride s Kitajske, gre pa avtomatsko na odpad. A je učinek praktično enak.
smirk-1.gif


Pa če naročim Patek Philippe, ne bo nihče nič, ker nima pri nas zastopnika, če naročim Rolex/Omega/Panerai ipd., bo 99% uničen.
smirk-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kako ni osnovnih stvari pošlihtanih? Ima CE certifikat? Nima, adijo. Je ponaredek? Je, adijo... Ima vse potrebne papirje? Nima. Adijo.
Drugo bi bilo, da bi na carini spustili vsak drek noter, potem pa bi (pre)prodajalce lovili kot zmešani...

Vem, da so se pred časom že norvežani in Italjani razburjali, ker jim je carina vse izdelke iz Dealextrema uničila.

Zakon je čisto vredu. Če pa boš pridno študiral in boš drugi Čeferinček, boš si pa lahko original kupil.

LP
Gargy
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Pa fora je, da lahko jaz naročim enako uro od Nemca ali Angleža, ki me bo btw vpel 3x bolj, a pošiljke ne bo nihče gledal, če pa pride s Kitajske, gre pa avtomatsko na odpad. A je učinek praktično enak.
smirk-1.gif

Saj bi lahko vztrajal, da je original ... in placal uvozne dajatve na ceno originala
evil.gif


Moras razumeti, da so cariniki en od redkih ostankov starega jugoslovanskega rezima in da jih je zaposlenih kaksnih 5-10x prevec, kot bi jih bilo potrebnih, da bi pregledovali komercialne transporte (= od firm). Nekaj morajo poceti in odkar smo v EU, pac brskajo po vsej posti. Jaz sem v zadnjih 10-15 letih imel mnogo posiljk iz tujine in sem sproti opazal, kao se je to spreminjalo: najprej se niso vtikali skoraj v nic, takrat, ko so se pa, je bil pa cel halo, ker bebci niso bili sposobni sami najti cen in so kar naprej dvomili vg vse, kar sem jim dostavil. Potem so pogruntali kako deluje Internet, in je bil nekaj casa relativen mir, prebrskali so mogoce vsako deseto pisemsko posiljko tako kot prej, samo tecnarili niso vec toliko. No, potem je prisla EU, kar naenkrat je vecina poste, po kateri so brskali prej, izginila iz seznama zadolzitev, in od takrat naprej prakticno VSE, kar ni iz EU, odprejo in presnofajo, vtaknejo se pa v vse mogoce nesmisle, za katere bi jim bilo po pol minute Googlanja jasno, da so pod mejo za uvoz brez dajatev. Jaz namenoma ne kupujem izven EU absolutno NIC, kar bi bilo lahko drazje, in tako mi samo posiljajo tiste dopise, da naj dostavim racun, pa jim ga vsakic faksiram in dobim robo s petimi dnevi zamude, ki so cisto nepotrebni.

Ti imas se ta dodatni problem, da kupujes ponaredke, to je pa no-no.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
CE dajejo kitajci že tako po defaultu gor, pa če ima certifikat ali ne.

Ampak vsak carinik bo jasno vedel, da je rolex ponaredek, če je vreden par 10€
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

CE oznaka, ki jo poševnooki dajejo gor na elektro zadeve, ni enaka CE oznaki, ki jo zahteva zakon. Oni so spacali skupaj na las podoben znak, ki pa pri nih pomeni "china Export" ali nekaj takega. Cariniki poleg nalepke (ali oznake) zahetavajo tudi papirje in deklaracije, ki jih je proizvajalec dobil ob pridobitvi oznake CE.

Če na carini sumijo, da gre za ponaredek blagovne znamke, pokličejo zastopnika za to blagovno znamko in on določi, ali je ponaredek ali ne. Seveda je rolex iz držav tretjega sveta takoj sumljiv na carini, pa čeprav mogoče carinku zgleda original.

LP
Gargy
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Tole je navaden bull shit.

Zastopnik neke "brand name" znamke bo vedno trdil, da gre za ponaredek, zato da ubije konkurenco.

Sam sem imel tak primer pri industrijski opremi.

Se mi je zastopnik ene firme oglasil pri moji stranki in težil, da prodajam ponaredke. Zraven je prilagal dopise principala in mahal z neko številko odločbe sodišča EU, ki je govorila, da je treba določene artikle določene znamke odstraniti s trga. Odločba sodišča je bila res, vendar se je potem principal zmislil, da velja kar za vse artikle, vseh blagovnih znamk proizvajalca in vse trge EU, kar pa ni bilo res. Noben dopis seveda ni vseboval originalne odločbe sodišča. Skratka principal je prodajal MEGLO.

Majo pa te isti kitajci ves certifikate, ki jih rabi ta roba za CE (nizkonapetosta direktiva, elektromagnetna direktiva in varnost strojev, ter za explozijsko varno opremo ATEX).

Pravtako imajo kitajci pri EU uradu pridobljen uraden patent za robo, ki jo proizvajajo in jo jaz prodajam. Stvar je seveda kadarkoli preverljiva na netu.

Če bi mel jaz cajt in denar bi tožil nazaj., tako sem se pa odločil, da raje modro molčim.

Vzrok za te grožnje je pa seveda bil en večji posel, ki sem ga uspel pridobiti.