UMTS podatkovne kartice

medo24

Zelenc'
8. sep 2007
2
0
1
Imam nekaj vprasanj povezanih s UMTS podatkovnimi karticami. Zanimam se predvsem za PCMCIA, lahko pa je tudi USB.

1) Mobitel prodaja kar nekaj razlicnih modelov. Katera je najhitrejsa?
2) Katera kartica ima prilozen najmanj hroscat software? Da dela kar se da brez problemov v Windows XP. Imam slabe izkusnje s PCmcia karticami - Windowsi postanejo neodzivni ipd.
3) Ali te kartice delujoce v Mobitel omrezju, delajo tudi v tujini? Zanima me predvsem za Hrvasko in za ZDA.

Ce lahko kdo napise se kaksne svoje izkusnje, pa ce je morda kdo testiral in primerjal razlicne modele kartic, kako so se obnesle. Hvala.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
1. HSDPA kartice, so vse enako hitre, ker so omejene s hitrostjo omrežja. Nekatere že podpirajo 7.2 Mbps, kar pa Mobitelovo omrežje zaenkrat še ne podpira.
2. Z XPji z nobeno kartico ne boš imel problemov.
3. Da.
 

medo24

Zelenc'
8. sep 2007
2
0
1
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
1. HSDPA kartice, so vse enako hitre, ker so omejene s hitrostjo omrežja. Nekatere že podpirajo 7.2 Mbps, kar pa Mobitelovo omrežje zaenkrat še ne podpira.
Teoreticna hitrost je ze ista - mene bolj zanima, ce ima kdo prakticne izkusnje, katere se obnesejo boljse. Ker razlicni chipseti in design anten imajo vpliv.

Citat:

2. Z XPji z nobeno kartico ne boš imel problemov.
Pred kratkim sem probal eno starejso Globetrotter Fusion, pa je SW mal cudn. Sicer dela, samo bi lahko bil boljsi SW.

Citat:

3. Da.

Ima mogoce kdo kartico za posodit za kaksen dan? Lahko tudi proti manjsemu placilu
grin1.gif
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
1. Redki so taki, da bi testirali različne kartice in dejansko preverjali katera je malce boljša. Uporabniška izkušnja pa se opazno ne razlikuje.

2. Fusion je imel kar se tiče interface-a, meni enega boljših. Sedaj imajo Optionove kartice večinoma bolj okrnjene (nimajo niti izbire omrežja), tako da uvoznik že ponuja svojega. Po prijaznosti UI bi sam izbral Air Card od Sierra Wireles. Samo tudi tukaj mislim, da bistvenih razlik ni.

3. Jaz ne.